Semifinále SP: Banská Bystrica - Slovan

Bez názvu

BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) –

Futbal – Slovenský pohár 2009/2010 – semifinále – prvý zápas (odveta 20. 4. o 17.30 h):

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 2. M. Kuzma, ŽK: 70. Štepanovský, 83. Had, 89. Bagayoko (všetci Slovan), rozhodovali: Hracho – Kubica, Vindiš, 1880 divákov

B. Bystrica: Boroš – Turňa (79. Pich), Vajda, Chmelík (33. Marek Hlinka), Brašeň – M. Pančík, Pleva, V. Gajdoš (69. Hučko), Michal Ďuriš – Uškovič, Seye

Slovan: Putnocký – Dobrotka, Saláta, Jánošík, Had – Bagayoko (90. Bagi), Guédé, Božič, Ivana (64. Štepanovský) – M. Kuzma, Sylvestr (70. Masaryk)

Oba tímy nastúpili bez viacerých opôr. Slovanu chýbali Slovák, Obžera, Halenár, Grendel a vykartovaný Breznaník, k banskobystrickým maródom Poljovkovi, Pečovskému a Savičovi sa nečakane pridal Adámik. To sa prejavilo aj na úvodnom góle hostí už po 70 sekundách hry, keď presnou strelou k pravej žrdi skóroval z viac ako 20 metrov Marek Kuzma. Nová stopérska dvojica Chmelík – Vajda s brankárom Borošom nemala nárok, keďže domáci sa viac sústredili na ofsajdovú pascu Slovana, do ktorej vnikali Bagayoko a Sylvestr. Duklu gól nakopol k aktivite, ale do šancí sa dostávala zriedka. Najväčšiu príležitosť si vypracovali domáci v 12. min po štandardke, keď Gajdoš centroval do „ohňa“ z ľavej strany, brankár Putnocký nezachytil loptu, dostala sa k Vajdovi, ktorý hlavičkoval do bránky, ale pred čiarou zasiahol Saláta.

Slovanisti po 15 minútach pohrozili z dvoch rohových kopov. Najprv hlavičku Salátu iba s námahou Boroš vytlačil a následne Had opäť hlavou tesne minul bránku Dukly. Do prestávky si potom v chladom počasí ani jeden tím nevypracoval vážnejšiu šancu. Zaujal len odchod Chmelíka, ktorý dvakrát inkasoval loptu do tváre a zrejme má zlomený nos. Na stopérskom poste ho nahradil Marek Hlinka, ktorý tak mal nečakanú premiéru v A-tíme Dukly. Až po zmene strán prišli príležitosti na oboch stranách. Najprv v 51. min po rohu Dukly preveril Brašeň dobrou strelou Putnockého a v 63. min napálil Uškovič z vyše 25 m pod brvno, no brankár hostí vytlačil loptu na roh. O tri minúty neskôr z rohového kopu Dukly mohlo zahrmieť – Uškovič našiel hlavu Gajdoša, ten však mieril vedľa.

Následne si príležitosti vypracoval Slovan. V 80. min Kuzma vysunul aktívneho Bagayoka, ktorý sa dostal do šestnástky, ale mieril vedľa žrde. O minútu neskôr Štepanovský z pravej strany poslal loptu pod brvno, lenže gólman Dukly Boroš sa zaskvel, keď ju vytlačil na roh. V 85. min Bagayoko našiel z pravej strany na päťke Kuzmu, ale ten z prvej prestrelil domácu svätyňu. Dukla mala snahu vyrovnať, ale hostia taktickou hrou nepripustil v závere zápasu drámu a v prvom meraní síl zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0.

Hlasy po zápase:

Jozef Jankech (tréner Dukly): „Nepočítali sme s rýchlym gólom hneď z prvého útoku súpera a to nás trochu rozhodilo. Potom sme však v obrane nerobili také chyby, ako bola tá pri inkasovanom góle. Noví hráči, ktorí prišli, po odstúpení Chmelíka, sa celkom chytili, hrali dobre. Dopredu nám to nejde teraz tak, ako by sme si to predstavovali. Máme dobrých ofenzívnych hráčov, napriek tomu sme si nevytvorili gólové príležitosti. Na Slovan máme a aj keď k našim maródom pribudol ďalší, do 20. apríla sa môže všetko zmeniť. V odvete sa pokúsime o obrat.“

Štefan Horný (tréner Slovana): „Zápas ovplyvnilo veľa faktorov, ale najmä to, že tímy nenastúpili v kompletnom zložení. Bol to typický pohárový zápas. Dali sme rýchly gól, ktorý nás psychicky postavil na nohy. Mali sme solídnu pätnásťminútovku, ale potom to už bol slabší futbal. Domáci získali prevahu, snažili sa skorigovať výsledok, ale dobrou taktikou sme náskok udržali.“