Semifinále SP: Dunajská Streda - Trnava

Kurt Garger
Kurt Garger Foto: SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) –

Futbal – Slovenský pohár 2009/2010 – semifinále – prvý zápas (odveta 20. 4 o 17.00 h):

DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 40. Ľ. Hanzel, ŽK: 17. Seelaus, 59. Elong Elong – 37. Kopúnek, ČK: 45. Marcin (Dunajská Streda) za faul, rozhodovali: Horváth – Mókoš, Kubačka, 1985 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota – Helísek, Elong Elong, Marcin, Kazlauskas – Nikolič, Seelaus (82. Michellini), Boya, Palla – Koejoe (63. Yavarzadeh), N’Kendo

Trnava: Bránsky – Jakubička, Kožuch, Doležaj, Ľ. Hanzel – P. Ďuriš (82. M. Guldan), Kopúnek, Ľ. Bernáth (90. Súkenník), R. Procházka, Juhász – Štyvar (67. Nascimento dos Santos)

Pred peknou diváckou kulisou sa začalo obojstranne svižne, útočne, ako sa na boj o finále Slovenského pohára patrí. Už v 12. min sa šikovne uvoľnil Nkendo, našiel v šestnástke lepšie postaveného Koejoeho a ten vypálil iba tesne vedľa. O tri minúty neskôr po šikovnej pätičke Bernátha z dobrej pozície zakončil Trnavčan Procházka príliš slabo. Vzápätí po vhadzovaní nechali Bernátha domáci zadáci voľného na päťke, útočník Trnavy z otočky aj tvrdo vypálil, ale Novota preukázal bravúrny reflex, keď nohou odvrátil na roh. V 25. min unikol po pravej strane Nikolič, presne odcentroval a Koejoe usmernil jeho center hlavou smerom k vzdialenejšej žrdi. Vzápätí reklamoval ruku Kožucha, rozhodca však ukázal na roh. Dlhé minúty sa hralo potom iba medzi šestnástkami, všetko to zakončil neuveriteľnou školáckou chybou Elong Elong, keď ponúkol Štyvarovi ako posledný hráč tutovku. V núdzi ho však fauloval Kazlauskas tesne pred šestnástkou a priamy kop Hanzel nádherným oblúčikom poslal do ľavého horného kúta – 0:1. O dve minúty neskôr sa zopakoval ten istý scenár, keď kamerunský libero tentoraz pred pokutovým územím minul loptu, Štyvar sa opäť rútil sám na Novotu, domáci gólman však zázračne vyboxoval na roh. V hektickom závere prvého dejstva mohol najprv Nkendo vyrovnať, ale zblízka prehlavičkoval. Tesne pred koncom polčasu Seelaus zahrával priamy kop, Marcin vyskočil na loptu v snahe hlavičkovať a jeho súboj pred bránkou s Kožuchom posúdil hlavný rozhodca ako úmyselné kopnutie do tváre trnavského obrancu a trochu prísne Marcina vylúčil.

V úvode druhého polčasu sa Trnava snažila poistiť si vedenie, najprv sa o to po zaváhaní domácej obrany pokúsil Ďuriš, ale v 50. min trafil iba bočnú sieť. V 60. min šikovný Bernáth posunul medzi dvoma obrancami Štyvarovi, ten však z desiatich metrov neuveriteľným spôsobom spálil tutovku, keď sám zoči-voči Novotovi neuspel. V 68. min Nikolič presne prihral Nkendovi, pred ktorým však obetavý hosťujúci gólman zachránil na roh. V 79. min sa opäť zaskvel gólman Spartaka, ktorý vyškriabal na roh Yavarzadeho priamy kop. V samotnom závere najprv Nkendovu gólovú hlavičku usmernil na roh Doležaj a v 90. minúte, keď už brankár Spartaka bol prekonaný, Michelliniho hlavičku z bránkovej čiary odvrátil do bezpečia Bernáth.

Hlasy po zápase:

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): „Pred odvetou sme v ťažkej situácii. Odohrali sme síce náš najlepší zápas na jar, ale nestačilo to napokon ani na remízu. Gólu do našej siete predchádzala chyba Elonga, ktorý v celom tomto súboji nebol dostatočne koncentrovaný.“

Milan Malatinský (tréner Trnavy): „Až do poslednej minúty to bol dramatický zápas. Mohli sme pridať aj ďalšie góly, šance sme mali, ale zlyhávali sme v koncovke.“