Senica v zápase o druhé miesto porazila Trenčín

Senica trencin
Zľava: Petr Pavlík z FK Senica a William Alves de Oliveira z AS Trenčín v zápase 30. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Senica a AS Trenčín. Senica, 10. máj 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

SENICA 10. mája (WEBNOVINY) – Výsledok piatkového zápasu 30. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

FK Senica – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 29. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Kóňa, 44. Brabec – 28. R. Mazáň, 63. F. Kubík, rozhodovali: Samotný – Slyško, Bednár, 2211 divákov

Senica: Švenger – Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz – J. Križko, T. Kóňa – Kalabiška (90.+ Krajčík), Piroska (90.+ Jirásek), Štepanovský – Jaroslav Diviš (81. R. Blackburn)

Trenčín: Volešák (73. Bartalský) – Čögley (81. Mondek), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Holúbek, Lobotka – Mazan (46. Fanendo Adi), Štefánik, F. Kubík – William

I. polčas

Na Záhorí sa stretli dve mužstvá bojujúce o druhé miesto. Úvod patril Trenčanom, ktorí boli aktívnejší. V 8. min Kubíka v dobrej gólovej šanci vychytal Švenger.

Ten istý hráč nebezpečne strieľal aj v 12. min, lopta išla tesne vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a do príležitostí sa dostali aj Seničania. V 17. min lopta po Kalabiškovej strele letela tesne nad.

O desať minút s problémami zneškodnil brankár Volešák strelu domáceho kapitána Kóňu.

O malú chvíľu na to, Mazáň sfauloval v pokutovom území Diviša a Piroska sa z pokutového kopu nemýlil – 1:0. Diviš bol aktívny aj v ďalších minútach. V 30. min lopta po jeho strele letela mimo trenčianskej bránky a o sedem minút neskôr jeho strelu z otočky zneškodnil brankár Volešák.

II. polčas

V druhom polčase sa Seničania zamerali na udržanie výsledku, čo sa im aj v konečnom dôsledku podarilo. Loptu mali prevažne v moci Trenčania, no nedostali sa do vážnejšej gólovej príležitosti.

Najnebezpečnejšou bola hlavička striedajúceho Adiho v 57. min, lopta však letela tesne vedľa.

Na druhej strane mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Kalabiška, ktorý si narazil loptu s Piroskom. Zakončoval do prázdnej bránky, no Lobotka jeho pokus na bránkovej čiare stihol odkopnúť do bezpečia. Dôležitý zápas o druhé miesto zvládli lepšie domáci.

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po piatkovom zápase 30. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 29 15 10 4 50:29 55

2. FK Senica 30 14 7 9 37:31 49

3. AS Trenčín 30 11 11 8 43:33 44

4. MFK Košice 28 11 9 8 35:29 42

5. MFK Ružomberok 29 11 8 10 31:37 41

6. Spartak Myjava 29 10 9 10 39:35 39

7. MŠK Žilina 29 8 14 7 32:22 38

8. FC ViOn Zlaté Moravce 28 9 8 11 36:36 35