Senica vypadla z Európskej ligy, prehrala aj v odvete

Senica porazila MTK Budapešť 2:1
Petr Hošek z FK Senica v odvetnom stretnutí 1.predkola Európskej ligy UEFA medzi FK Senica a MTK Budapešť. Senica, 12. júl 2012. Foto: SITA/Martin Medňanský

SENICA 26. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti FK Senica prehrali aj v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA s cyperským klubom APOEL Nikózia 0:1.

O všetkom sa rozhodlo v 73. min, keď sa presadil portugalský stredopoliar Hélio Pinto.

Keďže prvý zápas hraný pred týždňom v hlavnom meste Cypru skončil víťazstvom APOEL-u Nikózia 2:0, zverenci srbského trénera Ivana Jovanoviča postúpili do 3. predkola EL UEFA, pre Senicu sa naopak skončilo tohtoročné účinkovanie v pohárovej Európe (v 1. predkole EL UEFA Seničania vyradili maďarský MTK Budapešť).

FK Senica (SR) – APOEL Nikózia (Cyp.) 0:1 (0:0) – prvý zápas 0:2, do 3. predkola EL UEFA postúpil APOEL Nikózia

Gól: 73. Hélio Pinto, ŽK: 44. Masaryk – 28. Borda, rozhodovali: Tudor – Onita, Coltescu (všetci Rum.), 3069 divákov

FK Senica: Švenger – Krajčík, Koutný, E. Brabec, Kalabiška – Križko (81. Štěpánek) – Jar. Diviš (78. Frýdek), Babic (75. Varadi), Kóňa – Blackburn – Masaryk

APOEL Nikózia: Chiotis – Mário Sérgio, Zuela, Borda, Alexandrou – Hélio Pinto (88. Charalampous) – Charalambides (75. Aloneftis), Nuno Morais, Manduca, Benachour (64. H. Sousa) – Aílton

.

I. polčas

FK Senica

Prví sa do šance hneď pri úvodnom protiútoku dostali hostia z Cypru, ale obrana Senice na poslednú chvíľu nebezpečenstvo zažehnala.

Domáci vyslali prvú strelu na bránku APOEL-u až v 20. min, keď medzi tri žrde mieril Jaroslav Diviš. O osem minút neskôr Kalabiška z výhody priameho kopu iba dvakrát „trafil“ vlastných spoluhráčov.

V 35. min. Krajčík ideálne našiel v pokutovom území APOEL-u úplne voľného Blackburna, ale jeho hlavička tesne minula bránku hostí. V 40. min hosťujúci Pinto volejom z hranice pokutového územia prestrelil senickú bránku.

Zvyšok prvého polčasu sa odohral prevažne medzi šestnástkami obidvoch tímov. Od prvých minút bolo na ihrisku vidieť, že APOEL prvý zápas vyhral 2:0.

II. polčas

Lepší vstup do druhého polčasu mali hostia z Cypru, našťastie, v tejto fáze stretnutia sa vyznamenal Švenger. Ten zneškodnil dva čisté gólové pokusy Cyperčanov – v 48. min a vzápätí v 49. min.

Pri jeho prvom zákroku opätovaná strela hostí opečiatkovala žrď jeho bránky a tretí strelecký pokus Cyperčanov domáca obrana dokázala odvrátiť do bezpečia.

V 51. min Masarykova tvrdá strela tesne minula bránku APOEL-u. Nasledujúca minúta priniesla tretí diel súboja Aílton – Švenger, z ktorého opäť vyšiel úspešne domáci brankár. O tri minúty neskôr Masaryk netrafil bránku hostí. O osude stretnutia rozhodla chyba stredopoliarov Senice, ktorí zbytočne pustili troch útočiacich hráčov súpera do pokutového územia a Hélio Pinto technickým oblúčikom prehodil domáceho brankára Švengera.

O štyri minúty mohli hostia viesť rozdielom dvoch gólov, avšak pohotový Koutný vykopol loptu z prázdnej bránky na rohový kop. Remízu pre domácich mohol zabezpečiť v 90. min Masaryk, no jeho strela opäť tesne minula bránku APOEL-u. Hostia boli futbalovejší, preto ich víťazstvo na Záhorí bolo zaslúžené.

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Chcem poďakovať celému mužstvu za hru, ktorú odviedli v tohtosezónnych štyroch stretnutiach Európskej ligy UEFA. Odviedli v nich dobrú prácu v prospech celého slovenského futbalu a prispeli k jeho dobrej reklame. Pokiaľ ide o toto stretnutie, mám pocit, že APOEL nás v prvom polčase podcenil, preto sme dokázali udržať krok s jeho hráčmi. V druhom polčase to už bol zo strany hostí úplne iný výkon. Hoci sme si vypracovali šance, nedokázali sme súperovu obranu prekonať. Rozdiel medzi APOEL-om a Senicou bol v tom, že kým hostia z vypracovaných šancí aspoň jednu premenili, nám sa to nepodarilo. Preto APOEL postúpil ďalej.“

Ivan Jovanovič (tréner APOEL-u Nikózia): „V prvom polčase sme nehrali dobre. Senica začala s veľkou chuťou a entuziazmom, my sme v tejto časti hry urobili veľa chýb, nevedeli sme sa dobre pohybovať po ihrisku s loptou. Musím však povedať, že som takýto vývoj zápasu očakával, pretože toto bolo iba druhé oficiálne súťažné stretnutie, ktoré sme v tejto sezóne odohrali. Až v druhom polčase sme začali hrať svoju hru. Vedeli sme sa presadiť pred bránkou súpera a vedeli sme streliť gól zo šance, ktorú sme si vypracovali. Ešte stále to nie je taký vývoj, ako by som od mužstva očakával, ale opakujem ešte raz, sme iba na začiatku sezóny.