SERIE A: Neapol víťazne, Hamšík skóroval

Marek hamsik
Špílmacher SSC Neapol Marek Hamšík Foto: SITA/AP

RÍM 10. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v 32. kole najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Bologne 2:0 a dorovnali bodový zisk aktuálne vedúceho tímu Serie A, milánskeho AC. Severotalianov však ešte v nedeľu čaká ťažký zápas na pôde Fiorentiny. Mužstvo slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka bodovalo naplno aj zásluhou presného zásahu 23-ročného Banskobystričana. Kapitán národného výberu totiž v nadstavenom čase prvého polčasu premenil nariadený pokutový kop po faule domáceho Emiliana Viviana. Hamšík neváhal postaviť si loptu na biely bod a po presnej strele do stredu bránky poslal svoj tím už do dvojgólového vedenia. Slovák hral do 76. min, keď ho vystriedal jeho zať Walter Gargano.

V nedeľu triumfovalo aj rímske Lazio, ktoré bojuje o poslednú miestenku do ďalšieho ročníka Ligy majstrov. Rimania si pred vlastnými tribúnami poradili s Parmou 2:0. Futbalisti Juventusu Turín zdolali Janov 3:2. Skóre otvoril v 7. min domáci Leonardo Bonucci, ktorý však trafil vlastnú bránku a poslal do vedenia hostí. Vyrovnávajúci gól vsietil v 50. min Pepe, na čo však o sedem minút neskôr odpovedal Janovčan Floro Flores a hostia opäť viedli. Zvyšok zápasu už patril domácim, keď skóroval Alessandro Matri a Luca Toni.

Zaujímavosťou nedeľňajších duelov bolo, že v nich bodovali všetky tri tímy z chvosta talianskej tabuľky. Bari, Brescia a Cesena si proti Catanii, Cagliari, resp. Palermu pripísali zhodne po jeden bod. „Taliansky bláznivý“ súboj videli najmä diváci v sicílskej metropole Palermo. Domáci totiž po prvom polčase viedli pohodlným dvojgólovým rozdielom. Od 74. min hrali navyše v početnej výhode, keď predčasne pod sprchy musel ísť Steve Von Bergen. O dve minúty neskôr ho nasledoval Paolo Sammarco a zdalo sa, že je rozhodnuté. V druhej minúte nadstaveného času sa však z gólu radoval Marco Parolo a o vyrovnanie sa postaral v 97. min Emanuele Giaccherni. Aby toho nebolo málo, v samom závere dostal červenú kartu aj tretí hráč hostí Alex Calderoni. Naplno triumfovalo zostupom ohrozené Lecce, ktoré zvíťazilo v Sampdorii 2:1.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Cagliari – Brescia 1:1 (1:0)

Góly: 22. Cossu – 61. Caracciolo, ČK: 90. Eder (Brescia)

Richard Lásik (Brescia) nefiguroval na zápasovej súpiske

Lazio – Parma 2:0 (1:0)

Góly: 23. Hernanes, 77. Floccari

Palermo – Cesena 2:2 (2:0)

Góly: 5. Kurtič, 36. Pinilla – 90.+ Parolo, 90.+ Giaccherni, ČK: 74. Von Bergen, 76. Sammarco, 90.+ Calderoni (všetci Cesena)

Sampdoria – Lecce 1:2 (0:1)

Góly: 69. Maccarone – 38. Di Michele, 65. Olivera, ČK: 73. Mannini (Sampdoria).

Hamšík sa poďakoval fanúšikom a očakáva búrlivé prijatie

Prekvapeniu sezóny v talianskej futbalovej Serie A SSC Neapol sa naďalej darí, v nedeľňajšom zápase 32. kola zvíťazili zverenci Waltra Mazzarriho na pôde Bologne 2:0 a bodovo sa dotiahli na lídra súťaže AC Miláno, ktorý má ale k dobru večerný duel s Fiorentinou. Nedeľňajší úspech Neapolčanov podčiarkol v závere zápasu premeneným pokutovým kopom kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. „Prvý polčas sme hrali výborne a zaslúžene sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po zmene strán sme sa sústredili hlavne na udržanie výsledku. Som veľmi rád, že sme získali tri body. Je to paráda,“ povedal 23-ročný rodák z Banskej Bystrice, ktorý zaznamenal svoj deviaty gól v sezóne. „Nechcel som riskovať, volil som istotu a loptu som poslal do stredu brány. Gólman Viviano ma veľmi dobre pozná. Boli sme totiž spoluhráči v Brescii,“ uviedol dvojnásobný najlepší futbalista Slovenska.

Do Bologne prišlo svojich miláčikov povzbudiť asi pätnásťtisíc fanúšikov „Partenopei“, ktorí neváhali merať z Neapola šestokilometrovú cestu. „Myslím si, že bolo ich aj viac. Boli fantastickí, vytvorili nám domáce prostredie,“ nechal sa počuť Hamšík, ktorý predpokladá búrlivé prijatie: „V meste je poriadny ošiaľ, na letisku nás určite bude čakať veľa našich priaznivcov.“

Viac k osobe Juraj KuckaKamil KopúnekLuca ToniMarek HamšíkRichard LásikWalter Gargano