Sériový vrah z Cypru dostal sedem doživotných trestov, neváhal zabiť ani deti

Cyprus, sériový vrah
Polícia prehľadala baňu, v ktorej mali byť ukryté obete sériového vraha. Foto: archívne, SITA/AP

NIKÓZIA 25. júna (WebNoviny.sk) – Trestný súd na Cypre v pondelok udelil vojenskému kapitánovi sedem doživotných trestov odňatia slobody za únosy a vraždy siedmich žien a dievčat zo zahraničia.

Trojčlenný tribunál pri vynesení rozsudku povedal, že Nikos Metaxas viedol „vražednú kampaň„, keď si vyberal bezbranné ženy, z ktorých väčšina prišla do krajiny za prácou.

Za dva a pol roka podľa nich pritom „neváhal zabiť ani deti„. Podľa sudcov v tomto prípade neexistujú žiadne poľahčujúce okolnosti.

Prvé sériové vraždy na Cypre

Muž zabil tri Filipínky a dcéru jednej z nich, Nepálčanku a matku a dcéru z Rumunska. Väčšinu svojich dospelých obetí si podľa prokurátorov našiel na internete a mal s nimi sexuálny styk.

Podľa štátneho prokurátora šesť z Metaxasových obetí zomrelo v dôsledku zaškrtenia a siedma pre masívne zranenie hlavy. Sú to prvé sériové vraždy na Cypre.

Ospravedlnil sa rodinám obetí

Metaxas pred vynesením rozsudku priznal vinu a ospravedlnil sa rodinám zosnulých za „nespravodlivú bolesť„, ktorú im spôsobil. Ako povedal, „nemá jasné odpovede“ na to, prečo sa dopustil vrážd, a má problém zistiť „prečo a ako„.

Tvrdil tiež, že jeho spolupráca s políciou je to „najmenej„, čo môže urobiť, aby zmiernil bolesť rodín jeho obetí i jeho samotného. Zároveň požiadal úrady, aby ho vypočul vedecký výbor, aby sa ponoril do jeho psychiky a zistil dôvody jeho konania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom