Šesťnásobný český šampión možno zakotví v Tipsport lige

Nový Pohár Vladimíra Dzurillu pre majstra Tipsport ligy
Slovenský hokejový majster získa na konci tejto sezóny v porovnaním s predchádzajúcimi novú trofej. V utorok predpoludním ju pokrstila manželka hokejovej legendy Zlatica Dzurillová na Pohár Vladimíra Dzurillu, ktorého autorom je Jozef Barinka. Ide o upravenú pôvodnú trofej, ktorá za predchádzajúce roky utrpela viacero poškodení. Vynovený pohár aktuálne váži 31 kilogramov, na jeho vrchole už nefiguruje soška hokejistu a podľa autora by mal vydržať viac. Bratislava, 8. marec 2016. Foto: SITA/Urban Klement

VSETÍN 3. mája (WebNoviny.sk) – Najvyššia slovenská súťaž hokejistov Tipsport liga by od sezóny 2016/2017 mohla presiahnuť územie SR účasťou českého klubu VHK Vsetín. Šesťnásobný český šampión momentálne doma pôsobí len v II. lige, teda tretej najvyššej českej súťaži. Vo finále play-off o právo pobiť sa v kvalifikácii o miestenku v druhej najvyššej WSM lige Vsetín v marci nestačil na Frýdek-Místek.

„Na túto tému vedieme so slovenským partnerom rokovania od konca sezóny, teda od minulého mesiaca. Impulz vyšiel od obidvoch strán, vzájomne sme si v tom ‚sadli‘. Nie je ľahké odhadnúť, dokedy by mohlo byť známe rozhodnutie, najmä v súvislosti s legislatívnymi vecami, ale zo športového hľadiska určite do konca mája,“ povedal pre agentúru SITA konateľ VHK Vsetín Daniel Tobola a pokračoval: „Nie je to žiadna novinárska kačica, vedieme obojstranne seriózne rokovania a berieme túto možnosť veľmi reálne. Uvidíme, ako to dopadne. Ak by sme sa mali k takémuto kroku odhodlať, jednou z najdôležitejších by určite bola ekonomická stránka a klubový rozpočet – aby sme v súťaži aj obstáli, nielen sa zúčastnili.“

Vsetín by podľa Tobolu mohol obohatiť najvyššiu slovenskú súťaž aj žičlivým hokejovým prostredím. „Vsetín je hokejové mesto. Na finále play-off II. ligy sme mali vypredaný štadión. Ak v meste, ktoré má 30-tisíc obyvateľov, príde päť a pol tisíc na hokej, o niečom to svedčí. Na Slovensku by sme istotne nevyhlásili útok na titul, ale náš divák je náročný a nechceli by sme byť len do počtu,“ uzavrel Daniel Tobola.

„Téma zahraničného účastníka v nasledujúcom ročníku Tipsport ligy nie je uzavretá, avšak v súčasnosti neprebiehajú oficiálne rokovania s českým klubom týkajúce sa tejto témy,“ povedal Richard Lintner zo spoločnosti Pro-Hokej, ktorá Tipsport ligu riadi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Lintner