Shailene Woodley chcú do filmu Na vine sú hviezdy

Shailene Woodley
Shailene Woodley Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Americkej herečke Shailene Woodley ponúkli hlavnú úlohu v adaptácii knižného bestselleru Na vine sú hviezdy (2012) spisovateľa Johna Greena.

Hlavnou hrdinkou knihy je Hazel, ktorej v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu a začala sa pripravovať na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili.

Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, zmysel pre humor, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

“Počas nášho vyčerpávajúceho hľadania Hazel Grace Lancaster som na konkurze videl úžasné výkony najlepších mladých herečiek súčasnosti. Úlohu si vyskúšalo viac ako 250 dievčat, ale až keď sa pred kameru postavila Shailene, po prvý raz som naozaj uvidel Hazel,“ vyhlásil Boone.

S výberom Woodley je spokojný aj autor titulu Na vine sú hviezdy John Green. “Veľa pre mňa znamená, že je fanúšičkou knihy, a z našich rozhovorov viem, že Hazel naozaj rozumie. Keď som videl jej skúšku, mal som pocit, ako keby sa so mnou rozprávala Hazel Grace Lancaster,“ povedal. O scenár sa postarajú Scott Neustadter a Michael H. Weber, ktorí majú na konte film 500 dní so Summer (2009) alebo novinku The Spectacular Now (2013).

Dvadsaťjedenročná Shailene Woodley začínala epizódnymi úlohami v seriáloch ako O.C. California (2003 – 2007), Kriminálka New York (2004) alebo Volajú ma Earl (2005 – 2009). Do povedomia verejnosti sa dostala vďaka snímke Deti moje (2011) režiséra a scenáristu Alexandra Paynea, ktorý dostal Oscara za najlepší adaptovaný scenár.

Za svoj výkon si vyslúžila nomináciu na Zlatý glóbus a získala Independent Spirit Award či MTV Movie Award. Momentálne účinkuje v seriáli The Secret Life of the American Teenager (2008), kde stvárňuje hlavnú protagonistku Amy Juergens. Tento rok sa ukázala v spomínanej dramédii The Spectacular Now, na budúci rok ju diváci uvidia v adaptácii knihy Divergencia (2012) spisovateľky Veronicy Roth a v druhom filme zo série Amazing Spider-Man.

Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a insidemovies.ew.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Shailene Woodley