Shane Frith: Prečo zlyhávajú štátne zdravotné systémy

Shane Frith
Shane Frith

BRATISLAVA 8. decembra (WBN/PR) – Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika s podporou hlavných partnerov, Nadácie Tatra banky a Penta Investments, organizujú ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/, cyklu oceneného prestížnou cenou Templeton Freedom Award 2009.

V rámci cyklu bude tentoraz prednášať Shane Frith, riaditeľ New Direction – The Foundation for European Reform. Prednáška bude na tému „Prečo zlyhávajú štátne zdravotné systémy“.

Prednáška sa uskutoční dňa 12. decembra 2011 (pondelok) od 17.30 hod. v Crowne Plaza Hotel (sála LONDON), Hodžovo námestie 2, Bratislava. Prednáška prebehne v anglickom jazyku, pre záujemcov o tlmočenie do slovenského jazyka bude možnosť simultánneho tlmočenia zabezpečená.

Podujatie moderuje Peter Gonda, ekonóm KI a koordinátor projektu CEQLS.

O Shaneovi Frithovi

Shane Frith je riaditeľ New Direction – The Foundation for European Reform, trhovo orientovaného think tanku, sídliaceho v Bruseli a zameraného na podporu a iniciovanie diskusie o možnostiach dosiahnutia väčšej prosperity, slobody a bezpečnosti ľudí v európskych krajinách.

V minulosti pôsobil vo viacerých think tankoch vo Veľkej Británii, konkrétne Progressive Vision, Institute of Economic Affairs, Reform, Open Europe a Global Vision. Pred nástupom do súčasnej pozície bol riaditeľom Progressive Vision, think tanku, ktorý viedol kampaň za razantnú reformu britského zdravotníctva.

Shane Frith bol kandidátom na poslanca parlamentu Nového Zélandu za Národnú stranu a zastával viaceré pozície v rámci tejto konzervatívnej strany. Medzi rokmi 2002 a 2004 bol predsedom Medzinárodnej únie mladých demokratov, organizácie združujúcej mladých ľudí angažujúcich sa v stredo-pravých stranách po celom svete. Bol poradcom konzervatívnych poslancov parlamentov vo Veľkej Británii i na Novom Zélande.

Informácie o podujatí sa nachádzajú aj na internetovej stránke KI:

http://www.konzervativizmus.sk/article.php?4083

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika