Sherlock sa vráti na obrazovky v tretej sérii

Sherlock
Benedict Cumberbatch a Martin Freeman ako Sherlock Holmes a John Watson v seriáli z dielne BBC One Foto: BBC One

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) – Moderné britské seriálové spracovanie príbehov legendárneho Sherlocka Holmesa s jednoduchým názvom Sherlock (2010) sa na televízne obrazovky vo Veľkej Británii vráti s treťou sezónou.

Po odvysielaní dramatickej záverečnej časti druhej trojdielnej série o tom informovali tvorcovia. Ešte pred začiatkom vysielania druhej sezóny, pritom spolutvorca Steven Moffat povedal BBC News, že nie je isté, či sa k prípadom slávneho detektíva ešte vrátia.

V nedeľu večer však na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal: „Samozrejme, že bude tretia séria – dohodli sme sa na nej v rovnakom čase, ako na druhej. Dostal som vás!“ a podobne sa vyjadril aj jeho kolega Mark Gatiss.

Príbehy budú na obrazovkách najskôr budúci rok

Bez názvu
Foto: SITA

Posledná tretia epizóda druhej sezóny Sherlocka sa volá The Reichenbach Fall, teda vodopád Reichenbach, v ktorom pôvodne nechal Sir Arthur Conan Doyle svojho hrdinu zahynúť spolu s jeho úhlavným nepriateľom profesorom Moriartym.

Poviedka s názvom Posledný problém z roku 1893 však napokon nebola posledným príbehom obľúbeného detektíva, pretože spisovateľ na naliehanie čitateľov svojho hrdinu oživil.

V seriáli, ktorý preniesol Doyleovho hrdinu z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti, stvárňuje titulnú rolu Benedict Cumberbatch. Jeho kolegu a priateľa doktora Johna Watsona si zahral Martin Freeman.

Kedy sa ďalšie príbehy Holmesa a Watsona dostanú na televízne obrazovky však zatiaľ nie je jasné. Podľa BBC to však bude najskôr na budúci rok, keďže obaja hlavní predstavitelia dostali úlohy vo veľkých hollywoodskych projektoch. Cumberbatch nedávno získal rolu v pokračovaní úspešného sci-fi Star Trek (2009) a Freeman nakrúca na Novom Zélande adaptáciu fantasy románu Hobit J.R.R. Tolkiena, v ktorej stvárňuje hlavného hrdinu Bilba Bublíka.

Na očakávanej dvojdielnej adaptácii knihy s názvom Hobit alebo Cesta tam a späť v réžii Petra Jacksona pritom spolupracuje aj Cumberbatch, ktorý narozpráva Nekromanta a tiež draka Smauga. Informácie zverejnila webová stránka www.bbc.co.uk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedict CumberbatchMartin Freeman