Šiesta sezóna seriálu Glee bude poslednou

Cory Monteith
Kanadského herca Coryho Monteitha (31), známeho predovšetkým ako Finn Hudson zo seriálu Glee (2009), našli v sobotu mŕtveho v jeho izbe v hoteli The Fairmont Pacific Rim vo Vancouveri. Príčina úmrtia nie je zatiaľ známa, určiť by ju mala pitva. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Spolutvorca amerického muzikálového seriálu Glee (2009) Ryan Murphy potvrdil, že šiesta sezóna bude poslednou.

Na tlačovej konferencii v Los Angeles povedal, že dejová línia finálnej série sa pôvodne mala sústrediť na hlavné postavy Finna a Rachel, avšak po smrti Finnovho predstaviteľa Coryho Monteitha nastala zmena. Šiestu sezónu sa totiž tvorcovia rozhodli venovať práve pamiatke zosnulého Monteitha.

„Posledný ročník seriálu sa zakladal na príbehu Rachel a Finna. Vždy som to tak plánoval a vedel, ako sa to skončí. Tiež som vedel, ako bude vyzerať posledná scéna a Monteith v nej mal byť,“ povedal Murphy.

„Keď sa však stane taká tragédia, musíte si dať pauzu a rozmyslieť si, čo s tým urobíte. Momentálne na tom pracujeme,“ vysvetlil a dodal, že alternatívne ukončenie seriálu plánuje pripraviť do konca mesiaca. „Myslím si, že to bude veľmi uspokojivé a úctivé, čo sa mi páči,“ dodal.

Obrazom: Coryho Monteitha zo seriálu Glee našli mŕtveho v hoteli

Cory Monteith sa narodil 11. mája 1982 v Calgary a s herectvom začínal vo Vancouveri. V menších úlohách sa objavil napríklad v seriáloch Smallville (2001 – 2011), Stargate: Atlantis (2004 – 2009) alebo Hviezdna brána (1997 – 2007). Diváci ho mohli vidieť aj v romantickej komédii Monte Carlo (2011). Jeho najvýznamnejšou úlohou, ktorá ho preslávila, bola spomínaná rola Finna Hudsona v seriáli Glee, kde sa okrem neho predstavili aj Chris Colfer, Kevin McHale, Lea Michele, Jane Lynch a mnoho ďalších. Monteith tento rok na jar absolvoval liečbu závislosti od návykových látok, pre ktorú sa rozhodol sám. Jeho bezvládne telo našli 13. júla zamestnanci hotela vo Vancouveri. Podľa polície neexistuje „žiadny dôkaz, ktorý by naznačoval, že by smrť pána Monteitha bola niečím iným ako tragickou nehodou“.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jane Lynchlea michele