Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ustanovujúci snem strany Sieť
Radoslav Procházka píše posolstvo na mapu Slovenska počas ustanovujúceho snemu strany Sieť. Žilina, 1. september 2014. Foto: SITA/Milo Fabian
6. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Sieť chce, aby sa parlamentné voľby konali už v roku 2015

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Domáci politický vývoj a ochrana národno-štátnych záujmov Slovenska si vyžaduje konanie parlamentných volieb už v priebehu budúceho roka, zhodli sa v sobotu v Hodruši Homroch v okrese Žarnovica členovia Rady slovenských regiónov Siete (RSR). Agentúru SITA o tom informoval hovorca strany Sieť Ján Orlovský.

Na návrh predsedu Siete Radoslava Procházku Rada slovenských regiónov prijala uznesenie, v ktorom apeluje na poslancov národnej rady, aby v utorok hlasovaním v parlamente podporili návrh strany Sieť na štátnu garanciu miest v predškolských zariadeniach, a to pre každé dieťa, ktorého rodičia o takéto miesto požiadajú.

Pilierom zostáva praktická pomoc rodinám

Praktická pomoc rodinám musí zostať hlavným pilierom programového úsilia Siete. RSR oceňuje postup vedenia Siete pri príprave návrhov na efektívnu verejnú kontrolu nakladania so spoločnými peniazmi občanov Slovenska.

Nedávno schválený vládny návrh zákona o schránkových firmách považujú členovia rady za nedostatočný a žiadajú vedenie Siete, aby vo vzťahu k vláde aj naďalej pokračovalo v tlaku na prijatie skutočného riešenia. Jeho súčasťou musí byť aj zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov, ktorá je ako priorita zakotvená priamo v stanovách Siete.

Na zasadnutí sa zúčastnili starostovia za Sieť

Rada slovenských regiónov Siete je presvedčená, že rastúci vzdor občanov Slovenskej republiky vyžaduje, aby sa parlamentné voľby konali už v priebehu budúceho roka. „Takýto postup je okrem vzdoru ľudí opodstatnený aj národno-štátnymi záujmami republiky pri jej príprave na slovenské predsedníctvo EÚ,“ píše sa v uznesení.

Radu slovenských regiónov Siete tvoria predsedovia miestnych centier a členovia Predsedníctva Siete. Na zasadnutí sa zúčastnili zvolení starostovia za túto politickú stranu, ako aj viacerí nezávislí primátori, napríklad primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

Odporúčané články

Voľby by vyhral Smer, druhé miesto je prekvapujúce Procházka chytil do svojej Siete odídenca z SDKÚ Fedora

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...