Šimon Nemec strelil v derby svoj tretí gól v NHL, brankár Quick sa vyrovnal Haškovi (video)

Gól Šimona Nemca v zápase proti New Yorku Rangers
Slovenský obranca Šimon Nemec (New Jersey Devils) strieľa svoj tretí gól v NHL, ale jeho tím v pondelňajšom zápasu na ľade New Yorku Rangers prehral 1:3. New York (Madison Square Garden), 11. marec 2024). Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 12. marca 9:52

Slovenský obranca Šimon Nemec strelil v pondelňajšom zápase proti New Yorku Rangers svoj tretí gól v NHL.

Dvojka draftu spred dvoch rokov skórovala v 58. minúte, strelou švihom od modrej prestrelila hradbu tiel pred sebou aj brankárskeho veterána Jonathana Quicka a znemožnila mu získať shutout.

Bolo to počas power-play hostí, ktorí však v pokračujúcej hre bez gólmana napokon inkasovali rozhodujúci tretí gól.

Zibanejad prelomil smolnú sériu

Hokejisti New Jersey v Madison Square Garden prehrávali od 23. minúty po góle Miku Zibanejada. Zaujímavosť je, že švédsky útočník, skóroval v hre 5 proti 5 po 30 zápasoch, naposledy sa mu to podarilo 23. decembra 2023 proti Buffalu Sabres.

Ako informuje oficiálny web NHL, od vtedy strelil tri góly v presilovke, dva v oslabení a jeden v predĺžení. Celkovo to bol jeho 20. presný zásah v sezóne, okrem toho nazbieral aj 35 asistencií.

Vedenie „jazdcov“ potom zvýšil ďalší Švéd, obranca Erik Gustaffson, ktorý brankára hostí Kaapa Kähkönena prekonal v poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky. „Diabli“ následne nevyužili päťminútovú presilovku a do hry ich vrátil už spomínaný gól Nemca. Víťazstvo domácich gólom do prázdnej bránky spečatil Vincent Trochek.

Devils sa vzdialil postup do play-off

Hokejistom New Jersey sa prehrou opäť o čosi vzdialil postup play-off NHL. Zatiaľ čo „jazdci“ vedú tabuľku Metropolitnej divízie a v počte bodov sú na piatej priečke v celej NHL, Devils po piatej prehre z ostatných šiestich zápasov zaostávajú 6 bodov za druhým miestom s voľnou kartou do vyraďovacích bojov v hodnotení Východnej konferencie.

„Utrpeli sme ťažkú prehru s kvalitným tímom. Mrzí nás to, lebo sme hrali dobre, ale prehrali sme niekoľko malých bitiek o puk, ktoré sa ukázali ako dôležité,“ skonštatoval dočasný tréner New Jersey Travis Green. „Musíme vylepšiť naše presilovky. Bez gólov v nich nemôžeme byť úspešní v takých dôležitých zápasoch. Sme z toho frustrovaní,“ vyhlásil švédsky útočník hostí Jesper Bratt na webe NHL.

Quick sa vyrovnal Haškovi

Green začal svoje pôsobenie ako hlavný tréner New Jersey tým, že 20-ročného Nemca posadil na tribúnu, ale v pondelok v Madison Square Garden mu dal dôveru a Nemec sa odmenil dobrým výkonom.

Slovenský obranca Odohral 22 a pol minúty a okrem tretieho gólu v sezóne a troch striel na bránku predviedol až päť blokov, spolu s Adamom Foxom z Rangers najviac spomedzi všetkých aktérov na ľade. Celkovo Nemec vo svojej nováčikovskej sezóne v NHL dosiaľ odohral 43 zápasov s bilanciou 3 góly a 14 asistencií.

Brankár Quick síce nevychytal nulu, ale 389. víťazným zápasom v NHL sa vyrovnal českej legende Dominikovi Haškovi na 16. mieste historického poradia úspešnosti brankárov. Už len dve víťazstvá mu chýbajú na dorovnanie amerického rekordéra v profilige Ryana Millera.

Viac k osobe Erik GustaffsonJonathan QuickMika ZibanejadŠimon NemecVincent Trochek