Šíri sa status o tajnom pokyne Matoviča. Je to hoax, upozorňuje polícia

Igor Matovič, hoax, Faceook, status
Foto: SITA, www.facebook.com - koláž WBN.

„Zaručene“ pravdivá tajná správa z úrady vlády, že Igor Matovič (OĽaNO) dal do konca tohto roka pokyn zavrieť hranice, továrne, kúpaliská, školy, jedálne, obchody, kaviarne, bary, reštaurácie, športoviská, hotely, firmy, kiná je hoax. Upozorňuje na to polícia na sociálnej sieti Facebook.

„Všetky podobné informácie zverejňované na sociálnych sieťach sú dezinformácie,“ píše polícia s tým, že tvorcovia takýchto hoaxov ich vytvárajú buď preto, lebo sa doma nudia, alebo chcú spôsobiť paniku, alebo hlavne preto, lebo chcú byť zaujímaví a následne sa zabávajú na tom, ako dlho a medzi koľkými ľuďmi ich „výtvor“ koluje.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia vyzýva ľudí, aby sledovali oficiálne tlačové konferencie a všetky oficiálne informačné kanály jednotlivých inštitúcií, ako aj stránku Polícia Slovenskej republiky na Facebooku, kde sa tiež v statusoch dozvedia všetko, čo bolo schválené a čo bude platiť. „Dovtedy je zbytočné špekulovať, dohadovať sa a zbytočne si spôsobovať stres z ničoho,“ uviedla polícia.

Prijaté opatrenia sa podľa polície prijímajú iba na základe momentálnej epidemiologickej situácie na území Slovenska a v súčasnosti je tendencia ich postupne uvoľňovať a otvárať ekonomiku, a to na základe odporúčaní epidemiológov a virológov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič