ŠK Slovan uhral bezgólovú remízu v Nikózii s APOEL FC

Bez názvu
APOEL Nikózia - ŠK Slovan Bratislava Foto: SITA/AP

NIKÓZIA 26. júla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava remizoval v utorňajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2011/2012 na ihrisku cyperského tímu APOEL FC 0:0. Domáci mali najmä v druhom polčase enormný tlak, ale z množstva gólových príležitostí nedokázali prekonať výborne chytajúceho brankára Slovana Matúša Putnockého. Odveta je na programe v stredu 3. augusta v Bratislave na Pasienkoch (20.15 h).

Výsledok – prvý zápas – 3. predkolo LM 2011/2012:

APOEL Nikózia (Cyp.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:0

ŽK: 37. Poursaitides – 29. Guédé, 36. Grendel, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

APOEL: Chiotis – Poursaitides, Kontis, P. Jorge, Boaventura – Morais, H. Pinto – Adorno (72. Tričkovski), Manduca (59. Marcinho), Charalambides – Solari (59. Ailton)

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Had, Čikoš (86. Ivana) – Kladrubský – Štepanovský (71. Pauschek), Guédé, Grendel (61. Milinkovič), Žofčák – Šebo

I. polčas

Prvú príležitosť mali hostia. V 2. min zahrával z pravej strany priamy kop Žofčák, centrom našiel Kladrubského, ktorý hlavičkou predĺžil na zadnú žrď, ale Guédé už bol z uhla a nastrelil len domáceho brankára. Z následného rohového kopu „nezapršalo“. Na začiatku 16. min mal Slovan po rohovom kope domácich šancu na rýchly protiútok. Grendel sa vysokým pasom z polovice ihriska pokúšal nájsť nabiehajúceho Šeba, ale pri lopte bol skôr pohotový gólman Chiotis. V 20. min sa pekná strela Kladrubskému z 20 m sa obtrela o ľavú žrď. Na druhej strane obrovskú šancu Kontisa v 22. min zmarilo jeho postavenie mimo hry. V 26. min skúšal šťastie strelou z diaľky Manduca, ale Putnocký bol pozorný. O tri minúty mal možnosť ohroziť bránku hostí aj Paulo Jorge, no jeho hlavička po priamom kope Charalambidesa letela vysoko nad. V 32. min podržal loptu v strede ihriska Štepanovský potiahol ju bližšie k pokutovému územiu a jeho prudký pokus z približne 25 m tesne minul priestor medzi tromi žrďami. V 43. min zmaril obrovskú šancu domácich obetavým zákrokom na rohu pokutového územia Dobrotka, ktorý trafil najprv loptu a potom zrejme aj protihráča. Hráči aj fanúšikovia APOEL-u si pýtali pokutový kop, ale píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá.

II. polčas

Druhý polčas otvorila aktivita domáceho mužstva. Hráči APOEL-u mali loptu častejšie na kopačkách, zo snahy však vyťažili len štandardné situácie a priamo neohrozili Putnockého. Hostia sa v úvodnej štvrťhodine nedostali poriadne na polovicu súpera. Najväčšiu príležitosť mali Cyperčania v 64. min, keď sa Kontis ocitol zoči-voči Putnockému, ale brankár Slovana zachránil slovenské mužstvo od istého gólu. V 68. min mali konečne možnosť aj „belasí“, na Guédého strieľaný center z pravej strany chýbal Šebovi polkrok. Už o minútu neskôr Ailton v čistej šanci nikým neatakovaný z deviatich metrov netrafil bránku. Tlak domácich enormný. Ailtonova hlavička po rohovom kope skončila len tesne vedľa. Štvrťhodinu pred koncom váhal s rozohrávkou striedajúci Milinkovič, loptu mu zobral ďalší nový hráč Tričkovski, ale jeho pokus z vnútra pokutového územia smeroval približne dva metre vedľa. V 83. min spálil ďalšiu príležitosť Paulo Jorge, jeho strelu po rohovom kope zblokovala obrana Slovana. „Belasí“ v záverečných minútach ubránili bezgólovú remízu a vytvorili si dobrú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou.

Hlas:

Petr Kašpar (viceprezident Slovana pre športovú oblasť): „Na Cypre boli neuveriteľne náročné klimatické podmienky, bolo strašne horúco. Uhrali sme bezgólovú remízu proti kvalitnému súperovi, a to najmä zásluhou dobrého taktického výkonu. APOEL mal aj dve vyložené šance, pri ktorých nás podržal brankár Putnocký. Máme za sebou len čiastočný úspech. V domácej odvete by som uvítal výraznú podporu našich fanúšikov. S výsledkom musíme byť spokojní, keďže APOEL má najlepší káder v histórii Cypru, aspoň tak to vraveli domáci novinári a ľudia, ktorí sa rozumejú futbalu. Z tohto pohľadu sme dosiahli veľmi dobrý výsledok.“

Erik Grendel (stredopoliar Slovana): „Domáci mali od začiatku zápasu prevahu. My sme im v prvom polčase odolávali, nepúšťali sme ich do príležitostí. V druhom dejstve sme však strácali dych, zbytočne sme sa veľa nabehali bez lopty, ale ubránili sme tlak súpera. Výborný výkon podal brankár Matúš Putnocký, ktorý nás zachránil v dôležitých momentoch pri šanciach súpera. Bezgólová remíza je dobrý, ale nebezpečný výsledok. Myslím si, že je v našich silách, aby sme postúpili cez APOEL ďalej.“

Marián Had (obranca Slovana): „Výsledok je pre nás priaznivý. Škoda, že sa neujal nejaký náš brejk. Na Cypre bolo veľmi horúco, domáci s tým boli lepšie vyrovnaní ako my, ale našťastie sme zvládli aj to počasie. Máme však za sebou len polčas, rozhodne sa v Bratislave. APOEL nie je žiadny Real Madrid či FC Barcelona, sú to len hráči z mäsa a kostí. Nevidím dôvod, prečo by sme cez toho súpera nemali postúpiť.“

Súhrn výsledkov utorňajších prvých zápasov 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2011/2012 (odvety sú na programe 2. resp 3. augusta):

FK Ekranas (Lit.) – BATE Borisov (Biel.) 0:0

ČK: 58. Andeljkovič (Ekranas), rozhodoval: Aytekin (Nem.)

FC Zestafoni (Gruz.) – SK Sturm Graz (Rak.) 1:1 (0:0)

Góly: 74. Gelašvili – 78. P. Wolf, rozhodoval: Kakos (Gréc.)

Litex Loveč (Bul.) – Wisla Krakov (Poľ.) 1:2 (1:1)

Góly: 45.+ Tom – 19. Lamey, 76. Melikson, rozhodoval: Skjerven (Nór.)

Dinamo Kyjev (Ukr.) – Rubin Kazaň (Rus.) 0:2 (0:1)

Góly: 6. Kasajev, 68. Natcho (z pok. kopu), rozhodoval: Borbalán (Šp.)

Racing Genk (Belg.) – Partizan Belehrad (Srb.) 2:1 (0:0)

Góly: 70. Vossen (z pok. kopu), 90.+ Ogunjimi – 65. Tomič, ČK: 32. Ngongca – 48. Babovič, rozhodoval: Koukoulakis (Gréc.)

Glasgow Rangers (Škót.) – Malmö FF (Švéd.) 0:1 (0:1)

Gól: 18. D. Larsson, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

FC Twente Enschede (Hol.) – FC Vaslui (Rum.) 2:0 (1:0)

Góly: 34. a 57. Janko (druhý z pok. kopu), rozhodoval: Bebek (Chor.)

Andrej Rendla (FC Twente Enschede) hral od 81. min, Pavol Farkaš (FC Vaslui) nastúpil v 60. min