ŠK Slovan zdolal v šlágri 2. kola Corgoň ligy Senicu

Bez názvu
Zľava: Hráč Slovana Filip Šebo a hráč Senice Nicolas Gorosito počas zápasu 2. kola Corgoň ligy 2011/12 medzi ŠK Slovan Bratislava – FK Senica Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2011/2012 – 2. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 3:2 (1:1)

Góly: 16. Kroupa (vlastný), 58. Grendel, 90. Halenár – 12. Gorosito, 66. T. Kóňa, ŽK: 62. Šebo – 57. Gorosito, 69. Hošek, ČK: 40. J. Gajdošík (Senica), rozhodovali: Samotný – D. Kubačka, Vindiš, 3428 divákov

Slovan: Bartalský – Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Čikoš – Guédé (71. Kladrubský) – Milinkovič, Grendel, Halenár, I. Žofčák (84. Štepanovský) – Šebo (68. Kordič)

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, J. Gajdošík, Urbánek – Strnad – Hošek (69. M. Ďurica), Motha, T. Kóňa, Kalabiška (43. Hladík) – Kroupa

I. polčas

Hostia zo Senice využili zaváhanie domácej obrany hneď pri prvom rohovom kope a v 12. min hlavičkou Gorosita otvorili skóre zápasu. O tri minúty neskôr sa nepresadil v pokutovom území hostí Halenár, jeho strelu z otočky Bolek nohami vyrazil. Domáci vyrovnali v 16. min keď priamy kop Žofčáka poslal Kroupa vlastencom do siete zaskočeného senického gólmana. Potlesk domácich divákov si v 19. min vyslúžil Guédé čerstvo disponujúci slovenským občianstvom, ktorého strela tesne minula svätyňu hostí. V 24. min Bagayoko zachranil pred Kalabiškom. Po polhodine hry napodobnil Guédého ďalekonosný pokus Halenár, no rovnako neuspel. Na druhej strane sa o dve minúty taktiež z diaľky nepresadil Kalabiška, ktorý chcel Bartalského prekvapiť prízemnou krížnou strelou. V 37. a 39. Bolek nedovolil skórovať Šebovi a Milinkovičovi. Pomer síl na ihrisku sa zmenil v 40. min, keď kapitán hostí Gajdošík dostal červenú kartu za faul na Halenára, vo chvíli keď domáci hráč mohol ísť sám na Boleka. V samom závere neuspeli Gredenel a Gorosito.

II. polčas

Po zmene strán v 53. min Šebo prekopol z dvoch krokov bránku Senice, keď Bolek vyrazil pred seba tvrdú strelu Milinkoviča z 25 m. O dve minúty neskôr Bolek chytil Milinkovičovu strelu. Na druhej strane sa strelou z 20 m pokúšal prekonať Bartalského Motha, no jeho pokus obrana domácich tečovala mimo bránky. V 58. min Grendel ukážkovou strelou z 30 m po prihrávke Žofčáka nedal Bolekovi žiadnu šancu. Od 60. min začal kraľovať senický gólman Bolek. Postupne zlikvidoval pokusy Šeba aj Grendela. V 65. min Kóňa z 22 m napol sieť za brankárom Bartalským. V rozpätí 72. a 80. min sa trikrát zaskvel opäť Bolek, ktorý si poradil so strelami Žofčáka, Grendela a hlavičkou Milinkoviča z dvoch krokov. Hoci Bolek chytil v druhom polčase minimálne päť gólov, na prudkú strelu Halenára v 90. min už nestačil. Vďaka tomu Slovan zvíťazil 3:2. Hostia na Pasienkoch nesklamali, hoci druhý polčas hrali oslabení o vylúčeného hráča.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 89. Kleščík – 72. Masaryk, ŽK: 76. Radič, 88. Hoferica (obaja Ružomberok), rozhodovali: Vnuk – Ádám, Jenčura, 4117 divákov

Trenčín: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek – Báez – Štefánik (86. Mazan), V. Horváth, Jorge Salinas (72. Hlohovský), Mondek (79. T. Malec) – Depetris

Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Sivčevič, Radič – Bielák, Greššák (63. Šmahaj), Ivan Kotora (84. P. Pilár), Hoferica, Š. Pekár – Masaryk (77. Krbeček)

I. polčas

Na obnovenú corgoňligovú premiéru Trenčína po troch rokoch si našlo cestu do hľadiska množstvo fanúšikov. Tí od začiatku videli opatrné obojstranné oťukávanie sa s minimom vzruchu pred bránkami. V 16. min sa hosťujúci Kotora predral až pred Volešáka, ten však jeho prudkú strelu vyrazil. V 23. min dorážal zblízka Godál, ale ani domáci skóre neotvorili. V závere prvého polčasu Trenčín prevzal iniciatívu, najväčšiu príležitosť mal Štefánik, odrazenú loptu v dobrej pozícii vrátil len do brankárovho náručia.

II. polčas

V prvých minútach po prestávke sa hra rozprúdila a zrodili sa aj zaujímavé situácie: v 52. min domáci Štefánik spoza pokutového územia ohrozil gólmana, o chvíľu na opačnom konci Hofericov priamy kop letel tesne nad brvno a vzápätí opäť domáci Štefánik „ukradol“ vybehnuvšiemu brankárovi Hrdličkovi loptu v rohu šestnástky, ale Trenčania ani túto sľubnú akciu gólovo nezakončili. Udrelo na druhej strane – v 72. min sa po kikse a zlej komunikácii v domácej obrane lopta ocitla pri Masarykovi, ktorý ju bez problémov poslal do prázdnej bránky. Domáci sa v závere posnažili. V. Horváth v 86. min strelou z diaľky natiahol Hrdličku, ale v 89. min center do skrumáže našiel Kleščíkovu hlavu a ten zblízka vyrovnal na konečných na 1:1.

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „V celkom kvalitnom zápase sa Ružomberok prezentoval pevnou defenzívou, preto sme sa museli snažiť dobíjať ich obranu po celý zápas. V prvom polčase bolo dôležité, že sme dokázali zvládnuť súperovu gólovú šancu, v druhom polčase sme však na chvíľu stratili koncentráciu a z ďalšej šance už hostia skórovali. Museli sme potom veľmi bojovať a prejaviť vysokú túžbu po úspechu, čo nám prinieslo aspoň vyrovnávajúci gól v závere zápasu. Hráčom nemám čo vyčítať, bojovali a dreli až do konca a odvďačili sa divákom za ich výraznú podporu.“

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „Hoci je Trenčín nováčik, vedeli sme, že je to kvalitné mužstvo a podľa toho sme sa aj na zápas pripravili. Stretnutie malo slušnú kvalitu i primerané nasadenie. V prvom polčase sme sa mohli ujať vedenia po jednej veľkej šanci, ktorú sme však nepremenili a to by sa nám nemalo stávať. Veľmi nás mrzí, že v závere zápasu sme dostali zbytočný gól, pretože sme sa snažili súpera príliš nepúšťať do našej šestnástky. Remízu však považujem za spravodlivú a napriek tomu šokujúcemu gólu v závere som spokojný aj s bodom.“

.

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 78. Babic, ŽK: 49. Kuciak, 60. Candrák (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Hracho – Petríček, Lieskovský, 2520 divákov

Nitra: L. Hroššo – Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik – Držík, Šimončič (77. M. Paukner) – Rák, R. Sloboda (52. L. Zelenický), Ľ. Kolár – Šimonek (30. N´Tuli)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – M. Babic (88. J. Paur) – Orávik (90.+ A. Brčák), Kuračka (64. L. Kováč), Pavlovič, A. Candrák – Pavelka

I. polčas

V derby pod Zoborom sa ako prví dostali do zakončenia hostia, Orávik to skúšal už v 2. min, no Hrošša vážnejšie neohrozil. V 5. min to bol Kuračka, kto sa pokúšal rozvlniť sieť domácich, no jeho strela bránu minula. Candrák hrozil o dve minúty neskôr, ale defenzíva Nitry zaúradovala a jeho pokus zneškodnila. Až na chabý pokus Nitranov z 19. min. sa k slovu skoro domáci vôbec nedostávali. Na rozdiel od Zlatomoravčanov. Tí sa snažili strelecky presadiť a ako Pavelka v 30. min, tak aj Orávik v 35. min, pálili takmer z identickej vzdialenosti no ani jeden z nich svoj cieľ nezasiahol. Hroššo musel ešte zasahovať v 43. min keď s problémami vytlačiť Kuračkovu strelu.

II. polčas

Po zmene strán ViOn pokračoval v nasadenom tempe z prvého polčasu. Už v úvodnej minúte druhého dejstva strieľal Candrák, ale neúspešne. Domáci vyrazili dopredu v 49. min, keď Kaspřákk získal loptu, potiahol po pravej strane, v súperovej šestnástke našiel Slobodu, ktorý sa zbavil obrany a dostal sa do ideálnej gólovej šance, no brankár Kuciak bol pozorný a útočníkovu strelu zneškodnil. Hostia pekne zakombinovali v 70. min, keď Orávik vysunul čerstvého Kováča, no Kaspřák situáciu kontroloval a k strele ho už nepustil. Tlak, ktorý vyvíjal Vion počas celého zápasu, vyústil v 78. min do gólu. Babic sa dostal k odrazenej lopte a zbavil sa N’Tuliho. Keďže hlavný arbiter neodpísal ruku, Babicovi nič nebránilo v tom, aby skóroval nechytateľným „angličákom“. V 89. min. vyslal Pavlovič prudký projektil z 35 metrov, no skóre sa už nemenilo.

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Zápas sme si predstavovali inak. Súper vyhral zaslúžene. Oproti poslednému zápasu sme podali podpriemerný výkon, čo si neviem vysvetliť. Chceli sme hrať aktívne, ale opak bol pravdou a po inkasovanom góle, sme to už nevedeli zvrátiť.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Videli sme slušné corgoňligové stretnutie. Nitra mala úspešný vstup do sezóny, ale my sme prišli hrať futbal. Presadiť sme sa chceli už v prvom polčase, no to nám nevyšlo. Boli sme trpezliví, kombinovali sme a prišla odmena v podobe gólu a troch bodov.“