Sklamaná Rieschová, smoliarka Zuzulová

SZL lyžovanie ilustračka
SZL lyžovanie ilustračka

BRATISLAVA 15. novembra (WBN/PR) – Prvý slalom Svetového pohára pod polárnym kruhom vo fínskom Levi preveril vstupnú formu ženských tímov.

Dobre vysnežená členitá trať s krátkym veľmi strmým úsekom ( 52%) a 64 bránkami vyžadovala veľmi dobrý cit pre zmenu tlaku na podložku a dôsledne preverila 75 pretekárok súťažného poľa.

Slovenskú lyžiarsku asociáciu zastupovali dve slalomárky – Veronika Zuzulová a Jana Gantnerová.

Veronika Zuzulová so svojimi 5,95 bodmi v slalome štartovala s číslom 27. Prvá časť trate jej vyšla veľmi dobre, keď na medzičase strácala len 0,17 sek. Malá strata koncentrácie v druhej časti, záklon, strata stopy a v cieli to bola strata 2,25 sek, 22. miesto.

Výkon Jany Gantnerovej so štartovým číslom 67 poznačila už vyjazdená tvrdá trať a so stratou 3,63 sek skončila v prvom kole na 50. mieste.

Druhé kolo sľubovalo zaujímavý súboj. Veronika plynulou, vyváženou a dynamickou jazdou ukázala svoju príslušnosť k svetovej špičke a 4. najrýchlejším časom kola sa dostala na celkové 11. miesto.

Sklamaná zo svojej „ pribrzdenej“ jazdy v druhom kole bola Rieschová, ktorá tak skončila na 2. mieste .

Vystúpenie našich reprezentantiek hodnotím ako sľubný začiatok novej sezóny. Určite prispeje k psychickej stabilite pretekárok pred ďalšími pretekami.

Kamil Povrazník, športový riaditeľ alpských disciplín

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana GantnerováVeronika Zuzulová