Škriniarov Inter zabodoval naplno po ôsmich zápasoch, uspel aj FC Turín

Skriniar
Hráč Interu Miláno Milan Škriniar (vľavo) počas zápasu proti Bologni. Foto: SITA/AP

RÍM 11. februára (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti Interu Miláno zvíťazili 2:1 nad hráčmi Bologne v nedeľňajšom stretnutí 24. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Skóre otvoril už v 2. minúte domáci útočník Éder. Hostia dokázali zareagovať ešte v prvom polčase gólom Rodriga Palacia. Tri body pre „nerazzurri“ zabezpečil po prestávke Yann Kamamoh. Bologna dohrávala bez dvoch hráčov, po zmene strán predčasne zišli z ihriska Ibrahima Mbaye a Adam Masina.

Slovenský reprezentant v službách Interu Milan Škriniar odohral v deň svojich 23. narodenín celé stretnutie. Inter zaznamenal prvé víťazstvo po ôsmich ligových zápasoch bez plného bodového zisku. V tabuľke sa vyšvihol na tretie miesto, má 48 bodov.

SERIE A 2017/2018

• 24. kolo

Sassuolo – Cagliari 0:0

Chievo Verona – FC Janov 0:1 (0:0)
Gól: 90. Laxalt

Inter Miláno – Bologna 2:1 (1:1)
Góly: 2. Éder, 63. Karamoh – 25. R. Palacio, ČK: 68. Mbaye po druhej ŽK, 90. Masina (obaja Bologna)
Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas.

Sampdoria Janov – Hellas Verona 2:0 (0:0)
Góly: 50. Barreto, 85. Quagliarella (z pok. kopu)
Michal Tomič (Sampdoria) bol na lavičke náhradníkov.

FC Turín – Udinese 2:0 (1:0)
Góly: 32. N’Koulou, 66. Belotti

AS Rím – Benevento 5:2 (1:1)
Góly: 62. a 75. C. Ünder, 26. Fazio, 59. Džeko, 90.+ Defrel (z pok. kopu) – 7. Guilherme, 76. Brignola

1. Neapol 24 20 3 1 54:15 63
2. Juventus Turín 24 20 2 2 61:15 62
3. Inter Miláno 24 13 9 2 40:19 48
4. AS Rím 24 14 5 5 38:19 47
5. Lazio Rím 24 14 4 6 59:33 46
6. Sampdoria Janov 24 12 5 7 44:32 41
7. AC Miláno 24 11 5 8 34:30 38
8. Atalanta Bergamo 24 10 7 7 36:28 37