Škrtel skóroval proti Boltonu, Liverpool na čele

Skrtel
Martin Škrtel Foto: SITA, AP

LONDÝN 27. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel v službách anglického klubu FC Liverpool skóroval v sobotňajšom zápase 3. kole Premier League 2011/2012 proti Boltonu (3:1). Tradičný člen národného výberu SR zvýšil vedenie „The Reds“ na 2:0, keď skóroval po rohovom kope Charlieho Adama. Škrtel naposledy skóroval za Liverpool v súťažnom zápase 2. apríla tohto roku pri prehre 1:2 na ihrisku West Bromwichu Albion. Zverenci Kennyho Dalglisha sa zásluhou trojbodového zisku dostali na čelo najvyššej anglickej súťaže.

Španielsky futbalový záložník Juan Manuel Mata skóroval hneď vo svojom úvodnom zápase za FC Chelsea. Dvadsaťtriročný stredopoliar dal gól v sobotňajšom zápase 3. kola najvyššej anglickej súťaže do siete Norwichu (3:1). Úvodný gól vsietil už v 6. min domáci Bosingwa, no v 63. min vyrovnal Holt. V 82. min premenil pokutový kop stredopoliar Lampard a priklonil misky váh na stranu „The Blues“. Nová akvizícia Chelsea poistila triumf svojho tímu v záverečnej minúte riadneho hracieho času. Futbalisti londýnskeho mužstva zaknihovali druhé víťazstvo, no zranil sa im kľúčový útočník Didier Drogba. Legionár z Pobrežia slonoviny sa v druhom polčase zrazil s brankárom hostí Johnom Ruddym a potreboval lekárske ošetrenie. Drogba sa ani po ňom už na ihrisko nevrátil, vystriedal ho v 69. min Francúz Anelka. V zápase Wiganu a QPR sa dvakrát gólovo presadil Franco Di Santo, vďaka čomu Wigan zvíťazil 2:0. Stretnutie Aston Villy a Wolverhampton Wanderers sa skončil bezgólovou remízou. V stretnutí Evertonu proti Blackburnu Rovers boli nariadené tri penalty, no na strane hostí premenil jediný pokutový kop Mikel Arteta a jeho tím sa mohol tešiť z víťazstva 1:0.

Liverpool – Bolton 3:1 (1:0)

Góly: 15. Henderson, 52. ŠKRTEL, 53. C. Adam – 90. I. Klasnič

Martin Škrtel hral od 30. min, v 52. min zaznamenal presný zásah na 2:0

Blackburn – Everton 0:1 (0:0)

Gól: 90. Arteta (z 11 m)

Ján Mucha ml. (Everton) bol na lavičke náhradníkov.

Chelsea – Norwich 3:1 (1:0)

Góly: 6. Bosingwa, 82. Lampard (z 11 m), 90. Mata – 63. Holt, ČK: 81. Ruddy (Norwich)

Swansea- Sunderland 0:0 (0:0)

Wigan – Queens Park Rangers 2:0 (1:0)

Góly: 41. a 66. Di Santo

Aston Villa – Wolverhampton 0:0.

1. Liverpool 3 2 1 0 6:2 7

2. Chelsea 3 2 1 0 5:2 7

3. Wolverhampton 3 2 1 0 4:1 7

4. Manchester City 2 2 0 0 7:2 6