Skupina Pendulum sa na pódiá nevráti ani budúci rok

Pendulum
Austrálsko-britská skupina Pendulum Foto: melophobe.com

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) – Austrálsko-britská formácia Pendulum nevydá v roku 2013 žiadny album a neodohrá žiadny koncert. Na sociálnej sieti Twitter to napísal jej hlavný skladateľ Rob Swire.

Jeho prioritou je v súčasnosti projekt Knife Party, na ktorom participuje ďalší spoluzakladateľ Pendulum Gareth McGrillen. V rozhovore pre austrálsku rozhlasovú stanicu Triple J Swire uviedol, že s Knife Party to vyzerá veľmi dobre a tak nemá dôvod vracať sa k Pendulum.

S týmto projektom si užívame veľa zábavy. To je dobré, pretože s Pendulum to na konci vyzeralo tak, že to robíme, pretože musíme, nie preto, že by nás to bavilo,“ povedal Swire. Formácia Pendulum v súčasnosti „žije“ len prostredníctvom dídžejských setov Paula „El Hornet“ Hardinga a Bena „The Verse“ Mounta. Prvý menovaný sa s takýmto setom predstaví v júli na rakúskom festivale Urban Art Forms Festival v Grazi.

Zoskupenie Pendulum má na konte tri štúdiové nahrávky – Hold Your Colour (2005), In Silico (2008) a Immersion (2010). S poslednou menovanou dobylo britský albumový rebríček. Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Watercolour, Witchcraft či Propane Nightmares, známy je aj ich remix skladby Voodoo People od The Prodigy.

Pendulum niekoľkokrát vystúpili na Slovensku či v jeho blízkosti. Predstavili sa na trenčianskej Pohode, na Nova Rocku v rakúskom Nickelsdorfe, na maďarskom Volt festivale i na samostatnom koncerte v Bratislave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom