Skvelý Samuel Jaroš sa stal juniorským vicemajstrom sveta v slopestyle

Samuel Jaroš
Slovenský reprezentant v snoubordingu Samuel Jaroš Foto: SITA/Diana Černáková

KLÄPPEN 9. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant v snoubordingu Samuel Jaroš sa stal juniorským vicemajstrom sveta v disciplíne slopestyle. Sedemnásťročný Bratislavčan na šampionáte vo švédskom Kläppene v utorkovom finále získal 85,25 bodu za prvú jazdu, v druhej od rozhodcov dostal 83,50 bodu.

Nad jeho sily bol len Kanaďan William Buffey, ktorý v prvej jazde nazbieral 91,25 bodu. Bronz putuje do Japonska zásluhou Rikuta Ohašiho. Samuel Jaroš siahal na medailu z MSJ už v úvode aktuálnej sezóny, keď v disciplíne big air v Cardrone na Novom Zélande skončil štvrtý.

„Mám obrovskú radosť z dnešných pretekov a druhého miesta v tak obrovskej konkurencii. Cítil som sa v dobrej forme. Tréning mi síce nešiel podľa predstáv, no v súťaži som vedel, že mám na to, aby som dal svoju jazdu,“ povedal po zisku striebra Samuel Jaroš. Jeho tréner Matej Matys doplnil: „Tento rok sme vynechali väčšinu pretekov a sústredili sme sa na majstrovstvá sveta juniorov. Samuel ukázal, že aj vo veterných podmienkach je natoľko dobre pripravený, aby dosiahol na stupeň víťazov.“

Medzi juniorkami v utorok Eva Hanicová obsadila 31. miesto, zlato putuje do Kanady zásluhou Sommer Gendronovej. Pre Slovenko to je prvá medaila z MSJ od augusta 2010, keď Klaudia Medlová skončila tretia v big airi.

Majstrovstvá sveta juniorov v snoubordingu

  • Kläppen, Švédsko

SLOPESTYLE

Juniori: 1. William Buffey (Kan.) 91,25 b., 2. SAMUEL JAROŠ (SR) 85,25,3. Rikuto Ohaši (Jap.) 80,00
Juniorky: 1. Sommer Gendronová (Kan.) 86,25 b., 2. Eveliina Taková (Fín.) 83,75, 3. Ty Schnorrbuschová (USA) 80,50, … 31. Eva Hanicová (SR) 27,66

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom