Slafkovský skóroval a pridal aj asistenciu, je rekordérom Montrealu Canadiens (video)

Juraj Slafkovský
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v drese tímu Montreal Canadiens. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 16. februára 7:42

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský vo štvrtkovom zápase NHL proti New Yorku Rangers strelil gól, pridal aj asistenciu a stal sa prvým tínedžerom v 114-ročnej histórii Montrealu Canadiens so sedemzápasovou bodovou sériou. Dosiaľ tento klubový rekord patril Dougovi Wickenheiserovi zo sezóny 1980/1981.

Draftová jednotka z roku 2022 počas posledných siedmych zápasov nazbierala 11 bodov za šesť gólov a päť asistencií. Celkovo už má v tejto sezóne na konte 29 bodov (12+17), pritom ešte pred vyše mesiacom ich mal polovicu.

Slafkovský vo štvrtok v Madison Square Garden odohral 19 minút a 59 sekúnd. V 37. minúte korigoval výsledok na 2:4 z pohľadu Habs a potom v 52. minúte prihral na gól Coleho Caufielda, ktorý v zápase skóroval aj päť minút predtým v presilovej hre. Šiestym hetrikom v kariére v NHL sa blysol Chris Kreider a aj vďaka nemu domáci Rangers zvíťazili 7:4.

„Moje body sú jedna vec, ale ak chceme aspoň trochu zostať v hre o play-off, musíme odviesť lepšiu robotu. Nemôžeme dostávať sedem gólov. Tak sa nedá víťaziť,“ vyhlásil Slafkovský podľa webu NHL. „Druhá tretina so štyrmi inkasovanými gólmi bola katastrofa. Priniesla však aj jeden pekný gól od najmladšieho člena zostavy. Slafkovský sa nebál vystreliť, čo je povzbudzujúce, lebo doteraz sa v nebezpečných streleckých zónach stále snažil nachádzať spoluhráčov,“ napísal web MontrealHockeyNow.com.