Slalom v Záhrebe pre Švéda Myhrera, Kostelič druhý

Bez názvu
Andre Myhrer Foto: SITA/AP

ZÁHREB 6. januára (WEBNOVINY) – Švéd Andre Myhrer sa stal víťazom štvrtkového slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v chorvátskom Záhrebe. Myhrer poskočil zo štvrtého miesta po 1. kole až k celkovému triumfu, ktorý je pre neho druhým slalomovým v pretekoch SP v kariére. Druhú priečku obsadil vo večernej verzii najtočivejšej disciplíny na Medveďom vŕšku s odstupom 10 stotín sekundy domáci matador Ivica Kostelič. Víťaz nedávneho paralelného slalomového podujatia v Mníchove skončil na rodnom svahu tretíkrát v rade tesne pod vrcholom. Tretie miesto si pred 10 000 divákmi na trati Crveni Spust vybojoval Švéd Mattias Hargin (+0,36), ktorý senzačne poskočil z 30. miesta po 1. kole prvýkrát v kariére až na stupne víťazov. Úradujúci olympijský víťaz Talian Giuliano Razzoli, ktorý bol po 1. kole najrýchlejší a zároveň v Záhrebe obhajoval víťazstvo spred roka, skončil napokon štvrtý.

Na čele slalomového poradia SP 2010/11 je po troch podujatiach záhrebský šampión Andre Myhrer, druhý je Kostelič. Celkovo v boji o veľký krištáľový glóbus zostal lídrom Rakúšan Michael Walchhofer pred Švajčiarom Silvanom Zurbriggenom.

Výsledky:

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Andre Myhrer (Švéd.) 1:52,74 min, 2. Ivica Kostelič (Chor.) +0,10, 3. Mattias Hargin (Švéd.) +0,36, 4. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,40, 5. Cristian Deville (Tal.) +0,65, 6. Ted Ligety (USA) +0,73, 7. Julien Lizeroux (Fr.) +1,00, 8. Reinfried Herbst (Rak.) +1,02, 9. Manfred Moelgg (Tal.) +1,08, 10. Benjamin Raich (Rak.) +1,09.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 13 z 38 pretekov):

1. Michael Walchhofer (Rak.) 409 bodov, 2. Silvan Zurbriggen (Švaj.) 396, 3. Ted Ligety (USA) 376, 4. Ivica Kostelič (Chorv.) 359, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) 335, 6. Didier Cuche (Švaj.) 319, 7. Romed Baumann (Rak.) 315, 8. Benjamin Raich (Rak.) 294, 9. Carlo Janka (Švaj.) 255, 10. Marcel Hirscher (Rak.) 244.

Poradie vo Svetovom pohári v hodnotení slalomu (po 3 z 10 pretekov): 1. Andre Myhrer (Švéd.) 189 bodov, 2. Ivica Kostelič (Chor.) 153, 3. Jean Baptiste Grange (Fr.) 122, 4. Marcel Hirscher (Rak.) 116, 5. Benjamin Raich (Rak.) 106, 6. Cristian Deville (Tal.) 95.

Viac k osobe Aksel Lund SvindalAndre MyhrerBenjamin RaichCarlo JankaDidier CucheGiuliano RazzoliIvica KosteličMarcel HirscherMichael Walchhofer