Slávia UK EU Bratislava do 8-finále Vyzývacieho pohára

Slávia UK Bratislava
Slávia UK Bratislava Foto: SITA/Miroslav Dibák

BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Volejbalistky úradujúceho slovenského majstra VK Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava zdolali v odvetnom zápase 16-finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) albánsky tím Tirana Tirana 3:1 (20, -19, 18, 24) a po minulotýždňovom víťazstve na ihrisku súpera 3:0 bezpečne postúpili do osemfinále tejto tretej najvýznamnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže. Vyrovnali tak svoje klubové maximum na medzinárodnej scéne v ére štátnej samostatnosti, ktorým bolo rovnako osemfinále Pohára CEV v sezóne 2004/05.

VK Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava – Tirana Tirana 3:1 (20, -19, 18, 24)

106 min, rozhodovali: Michelinakis (Gréc.) a Lozanovičová (BaH), 250 divákov

Volejbalistky 12-násobného slovenského šampióna a majiteľa deviatich triumfov v Slovenskom pohári začali vo veľkom štýle a na začiatku I. setu to vyzeralo na hru mačky s myšou. Viedli 8:1, ale potom Albánky hru vyrovnali a až do konca setu robili favoritkám veľké starosti. Domáce vyhrali úvodný set 25:20, ale túto výhodu nevyužili a druhý set doslova prespali. Prehrali ho 19:25 a začínalo sa odznova. Tretie dejstvo však opäť mali domáce slávistky pod kontrolou a po jasnom víťazstve 25:18 mali postup na dosah. Štvrtý set bol potom drámou až do konca. Domáce v ňom odvrátili jeden setbal súperiek a hneď využili svoj prvý mečbal na ukončenie duelu.

Hlas:

Zuzana Tlstovičová (trénerka Slávie UK EU Bratislava): „Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Ja som už pred zápasom tušila, že to vôbec nebude jednoduché. My sme určite nič nepodcenili. Súperky však podali neporovnateľne kvalitnejší výkon ako v prvom súboji. Som rada, že sme to zvládli a postúpili. Súperky výborne bránili, moje dievčatá potrebovali veľa trpezlivosti, nakoniec však súpera zlomili.“