Ján Slota: Pokrytectvo mi nesmierne vadí

Slota
Foto: SITA/Michal Burza

Prečo by sa mali občania Slovenska zúčastniť na tohtoročných voľbách do NR SR?

Tieto voľby aj v znamení volieb v Maďarsku veľa predznamenávajú pre Slovensko a pre budúcnosť Slovenska. Z tohto dôvodu Slováci tento rok rozhodujú o svojej budúcnosti. Preto by mali prísť v čo najväčšom počte k júnovým voľbám.

My sme konzervatívna národná strana, ktorej predovšetkým záleží na dobre národa.Ján Slota

Prečo by občania mali voliť Vašu stranu?

SNS, ktorá má 139 rokov a je najstaršou politickou stranou Slovákov, celé toto obdobie mala svoj jeden základný programový cieľ. Samostatnosť Slovenskej republiky, sebaurčovacie práva slovenského národa a dobro slovenského národa. My sme konzervatívna národná strana, ktorej predovšetkým záleží na dobre národa. Medzi dnešnou ľavicou a pravicou nie je rozdiel. Aj ľavica, aj pravica robí predovšetkým pre zahraničie, pre svoje internacionálne centrály. Či ide o socialistov, alebo ľudovcov. To je jedno. Všetci pracujú pre niekoho zvonku. Sú vo veľkých zoskupeniach, či je to Strana európskych socialistov, alebo Európska ľudová strana

Čo považujete za najväčšiu prednosť Slovenska?

Prednosť Slovenska je v tom, že je to veľmi mladý štát, ktorý má obrovskú perspektívu. Tento štát sa rozbieha, začína. Aj preto sú tieto voľby veľmi dôležité. Slovenská republika v súčasnosti je vo fáze, keď jednoznačne smeruje hore. Ten svoj vrchol má pred sebou.

Najväčší problém Slovenska je zlá vlastnosť tohto národa a to je závisť, ktorá ničí charakter národa.Ján Slota

Čo považujete za momentálne najväčší problém, ktorý trápi občanov Slovenska?

Najväčší problém Slovenska je zlá vlastnosť tohto národa a to je závisť, ktorá ničí charakter národa. Za tých tisíc rokov sme geneticky získali ďalšiu zlú vlastnosť, že sme vždy v područí niekoho. Raz sme sa tlačili s prepáčením niekomu do zadnej časti tela smerom k Sovietskemu zväzu, keď sme boli vo Varšavskej zmluve. Teraz, keď sme v NATO sa tlačíme zase niekomu inému do zadnej časti tela. Je to veľmi nedobrá vlastnosť. Sebavedomie, ktoré potrebuje tento národ k svojej vlastnej samostatnosti vo svojom vlastnom štáte, je ešte len pred nami. Sebadôvera a sebadôstojnosť nám stále chýba.

Koľko finančných prostriedkov odhadujete vynaložiť na kampaň?

Odhadujem, že by sa to malo pohybovať medzi 600 000 až 800 000 eur. Nebudeme si brať úver, ako niektoré iné strany, ktoré majú už polepené brány a aj záchodové búdky svojimi obrazmi.

Kedy začne SNS s kampaňou?

Mali by sme sa držať zákona. Máj je úplne dostatočný. Každá strana na Slovensku je prečítaná verejnosťou až na toho mudráka z SaS, ktorý si namýšľa, že je ten najväčší demokrat a mudrc. Ten asi nikdy nebude prečítaný, pretože je to podvodník, ktorý cez internet klame celú slovenskú spoločnosť utopistickými víziami. Ale tie ostatné strany sú prečítané. SNS, ktorá tu už je 139 rokov, je určite prečítaná. My budeme čisto aktuálni. Na to nepotrebujeme zo seba robiť hercov tri mesiace pred voľbami.

Každá strana na Slovensku je prečítaná verejnosťou až na toho mudráka z SaS, ktorý si namýšľa, že je ten najväčší demokrat a mudrc.Ján Slota

Akú formu kampane zvolíte?

Ja budem mať len pár mítingov, pretože moje názory a programové ciele SNS sú jasné. Ide predovšetkým o osobné stretnutie s ľuďmi, našimi sympatizantami, voličmi. Nevidím dôvod, aby sme silou mocou otváraním ihrísk za štátne peniaze, alebo iných vecí, ktoré sú tiež za štátne peniaze, upozorňovali na to, akí sme perfektní, čestní a akú máme svetlú budúcnosť. Každá vláda, ktorá by tu mala byť, by mala mať vo svojom programe a cieľoch prospech tohto národa. Za každú cenu prospech tohto národa. Pevne verím, že pokiaľ SNS získa dostatok percent v júnových voľbách, spravíme všetko preto, aby sme údel tohto národa spravili takí, s ktorým budú spokojní všetci, čo najširšie vrstvy obyvateľstva.

Ste za obmedzenie poslaneckej imunity tak, aby sa vzťahovala iba na hlasovanie a výroky v NR SR?

Najstarší parlament sveta, britský parlament, nehovorí o takejto imunite a asi vie prečo. Potom zrušme parlament. Zrušme všetko. Zrušme exekutívu. Zrušme vládu. Nech si každý robí, čo chce. Všetko je postavené na určitej hierarchii. Človek, ktorý má otvorene hájiť svoje programové ciele, nemôže hovoriť o svojom programe len v parlamente, aby len tam mal imunitu. Hocikde chcem hovoriť o svojej pravde. Keď budem niekde hovoriť o svojej pravde, ktorá niekomu nevonia a ktorú bude niekto považovať za niečo protizákonné, tak mám byť za to perzekvovaný? Tak potom rozpusťme všetko. Na čo je tu potom parlamentná demokracia? Parlamentná demokracia je o tom, že poslanec, ktorý reprezentuje určitú časť národa, môže v podstate relatívne hovoriť, čo chce a kde chce a ako chce. Keď niekto, nejaký šialený Lipšic, alebo iní pseudoblázni vysvetľujú demokraciu podľa svojho, to je ich vec. Toto je môj názor. Preto si vážim skutočnú demokraciu.

Každý hovorí, že Jano Slota je najbohatší politik. Myslím si, že nie som najbohatší. Som o tom hlboko presvedčený… Že Jano Slota má jedno Bentley, ktoré kúpil z ruky, z bazára, ktoré bolo päťročné a má jednu Ladu Nivu, ešte nemusí byť najbohatší… Jano Slota, čo má, má. Čo nemá, nemá. Vôbec sa za to nehanbím. Neviem, prečo by som mal byť žobrákom. Aby som ukazoval, ako som neschopný? Ján Slota

Ján slota
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Uvádzate, resp. uvediete vo Vašom majetkovom priznaní údaje do najmenších podrobností, aj nad rámec zákonnej úpravy?

Prečo sa niekto nepýta, kde a ako vznikli naši miliardári? Odkiaľ zobrali tie miliardy? Každý hovorí, že Jano Slota je najbohatší politik. Myslím si, že nie som najbohatší. Som o tom hlboko presvedčený. Že niekto sa vozí na nejakom rozbitom Forde spred desiatich rokov a má pritom miliardy na kontách v cudzine, to tiež nie je kóšér.

Máte niekoho konkrétneho na mysli?

Dve tretiny slovenského parlamentu je v tejto polohe. Že Jano Slota má jedno Bentley, ktoré kúpil z ruky, z bazára, ktoré bolo päťročné a má jednu Ladu Nivu, ešte nemusí byť najbohatší. Niekto môže mať kúpených stovky hektárov pláží na Cypre, môže mať barák na Floride, ale pritom sa tvári ako obyčajný chudáčik. Chodí v ošuntelom obleku. Možno má aj kaštieľ pri Viedni. Jano Slota nie je taký. Jano Slota, čo má, má. Čo nemá, nemá. Vôbec sa za to nehanbím. Neviem, prečo by som mal byť žobrákom. Aby som ukazoval, ako som neschopný? To zverejňovanie majetku je taká fikcia. To je fikcia o tom, kto niečo má, alebo nemá. Nech povedia slovenskí miliardári, ktorí možno ešte pred rokom 1989 predávali kvety na bratislavskom rinku a dnes majú miliardy. Odkiaľ? Spadli tie miliardy z neba? Áno, spadli. Pretože niekto z politikov kamarátovi dal fabriku, ktorá mala hodnotu 300 miliárd za miliardu a aj tú miliardu si zobral zo štátnej banky a zaplatil ju z toho, čo fabrika vyrobila. A zrazu je miliardár. A to čo je? To nie je zlodejina? To je zlodejina kolosálnej veľkosti. Ale o tom nikto nehovorí. Je tu nejaká agentúra, ktorá má x týždenníkov a denníkov. Toto impérium bolo postavené na čom? Na klamstve, bezcharakternosti a na tom, že kŕmia tento národ bludmi a nechutnosťami, vulgárnosťami.

Aj vy ste považovaný za vulgárneho.

Jano Slota je považovaný za vulgárneho, pretože niekomu povie, že je strapatý, alebo mentálne retardovaný. To je podľa nich vulgárnosť. Potom si vymyslia, že niekde nejakej policajtke niečo povedal. To je všetko postavené na lži a podvode. Ale, že oni píšu v niektorých článkoch oplzlosti, ktoré sa nedajú ani vypovedať, že kŕmia tento národ obrázkami hnusností, že je to až absurdné. Že ukazujú, ktorý účastník súťaže, má s prepáčením, aký dlhý penis. To nie je vulgárne. Že sa tu idú premávať polonahí homosexuáli po uliciach Slovenska a oni im tlieskajú, že je tu demokracia. To nie je vulgárne? Ja si myslím, že to je predovšetkým vulgárne a hnusné.

Jano Slota je považovaný za vulgárneho, pretože niekomu povie, že je strapatý, alebo mentálne retardovaný. To je podľa nich vulgárnosť. Že ukazujú, ktorý účastník súťaže, má s prepáčením, aký dlhý penis. To nie je vulgárne. Že sa tu idú premávať polonahí homosexuáli po uliciach Slovenska a oni im tlieskajú, že je tu demokracia. To nie je vulgárne? Ja si myslím, že to je predovšetkým vulgárne a hnusné.Ján Slota

Odbočili sme však od tých peňazí.

Na základe takýchto hlúpostí niekto na Slovensku zbohatne. To je v poriadku. Ale je dôležité, aby politik mal presný zoznam toho, čo napíše vo svojom oznámení. Prosím vás, čo je dôležité? Nechápem. Z toho zbohatne štát? No nezbohatne z toho. Keď napríklad predáme Slovenské elektrárne, ktoré mali minimálnu hodnotu 130 miliárd a predáme ich za 30 miliárd. Sto miliárd je vyhodených von oknom. Niekomu predovšetkým do vrecka. V tomto prípade Talianom. A možno sprostredkovateľom na Slovensku, ktorí si dali niekoľko stomilionový bakšiš do vrecka. Z toho nezbohatneme určite. Stále sa tu hovorí o nejakých tendroch, o predaji emisií. Pýtam sa, ministerstvo životného prostredia bolo viac ako pred pol rokom zobraté SNS. Je tam ešte 50 miliónov ton emisií. Fiktívnych, pretože to je číslo napísané na stene. Prečo sa nepredalo ešte ani kilo? Čo je väčšia strata? Získať za emisie dva a pol miliardy, alebo získať veľkú nulu? Čo je strata? A stále sa točí nekonečný príbeh. Hovorí sa o nástenkovom tendri. Nakoniec sa prišlo na to, že boli kvázi nesprávne vynaložené projekty za cca 34 000 eur, ktoré sú tí, ktorí to spôsobili, ochotní do rozpočtu vrátiť. Nepíše sa o tom, že tu máme pokuty za niekoľko desiatok miliónov eur, ktoré majú iné ministerstvá. O tom sa nepíše. Nepíše sa o tom, že mýto sa vybralo v tendri zo šiestich uchádzačov a vybral sa ten najneschopnejší a najdrahší. Že sa to predražilo o sedem miliárd. Kde skončili? Toto sú otázky. Ale to nikto nepovie v tých demokratických a kritických médiách o tom. Nikto nepíše ten nekonečný príbeh, ako píše o nástenkovom tendri, ktorý je vlastne veľká nula a nie kauza. Prečo o tom nikto nepíše? Pretože sú podplatené médiá. Nedostanú kešové peniaze. Robia to cez reklamu. Dostane reklamu za desať, za pätnásť, za 30 miliónov korún, alebo niekoľko miliónov eur a píše podľa toho, kto tú reklamu dáva. To je čo? To je podplácanie. A uplácanie. Toto sú tie demokratické a kritické médiá? Pľujem na také médiá. A oni si myslia, že mňa urazia? Gauner mňa nemôže uraziť. Mňa môže len slušný človek uraziť.

To pokrytectvo mi nesmierne vadí. Jano Slota, ktorý nie je pokrytec. Ktorý povie otvorene, áno, je tu korupcia. Áno, berú sa tu úplatky a všetko to tu funguje. Áno. A funguje to aj v západnej Európe. Funguje to aj v Amerike.Ján Slota

Ako vnímate fakt, že médiá zaplatili politikom a sudcom v súdnych sporoch len v roku 2009 viac ako 100.000 eur?

Myslím, že je to veľmi málo. Ja som napríklad vyhral tri súdy s Novým časom, so Sme a aj s vydavateľom Plus jeden deň a Plus sedem dní. Tie klamstvá, ktoré uverejnili o mne, ako o zlodejovi, vydriduchovi, boli veľmi slabo ocenené. V jednom spore som myslím vyhral 10 000 eur, v druhom 20 000 eur. Keď na základe týchto klamstiev, podvodov, vydierania a prenasledovania mojich rodičov, keď obaja rodičia zomreli v rozpätí pol roka, tak myslím, že mali zaplatiť podstatne viac. To je jediná brzda komerčných médií, aby pocítili veľkými finančnými sankciami to, že si nemôžu dovoliť klamať slovenskú verejnosť.

Ste za zvýšenie, zníženie, alebo ponechanie súčasnej úrovne daňového zaťaženia, resp. za zavedenie progresívneho zdanenia? Ak, na akú úroveň? Rovnaká otázka platí aj pre odvody.

Som za zjednodušenie a zjednotenie daňového a odvodového systému. Chceme centrálne zjednotiť výber týchto daní a poplatkov a zásadne znížiť zaťaženie podnikateľských subjektov i zamestnancov.

Veľmi jednoducho je pre zlodeja kričať chyťte zlodeja. Ja som napakovaný, mám miliardy v kufroch a kričím, že ten tam ukradol korunu, tak ho chyťte. A všetci ho chytajú. Samozrejme zabudnú na toho, kto to najviac kričí. To je tá naša vlastnosť. Celý národ a takzvané slovenské médiá na to naskočili, že SNS to sú tí najhorší.Ján Slota

Ste za legalizáciu ľahkých drog?

SNS sme zásadne proti tomu, pretože začína to ľahkými drogami a končí pedofíliou, obrazne povedané. Môže to končiť aj niečím iným, vraždením. Keď budeme legalizovať takéto zvrátenosti, to je začiatok konca Slovenska, začiatok konca slovenského národa. Teda budúcnosti najmä mládeže. Zásadne sme proti tomu. Žiadnom prípade by sme nespolupracovali so žiadnou politickou stranou, ktorá by to chcela presadzovať.

Ján Slota

Ako odhadujete svoj volebný zisk?

Určite by sme mali dostať také percento hlasov, ako v minulých voľbách. I keď je tu obrovská blokáda SNS v médiách. O SNS sa píšu len negatívne správy, klamstvá a lži. Som presvedčený, že už to prepálili páni spravodajcovia a analytici v rôznych takzvaných slovenských médiách, ktorí sú od Slovenska veľmi vzdialení a majú svojich šéfov v hlavných mestách iných európskych štátov a možno aj neeurópskych a nie na Slovensku. Slovenský volič už asi prezrel tento ich postoj k SNS a preto som presvedčený, že budeme mať dvojciferný výsledok.

S kým si viete predstaviť povolebnú spoluprácu?

V každom prípade vylučujem spoluprácu so zločincami z SMK a zo strany Híd, pretože títo ľudia mali byť už dávno postavení mimo zákon, pretože im ide o zlikvidovanie slovenskej štátnosti. To je hrdelný zločin. Preto SNS v žiadnom prípade nemôže s nimi spolupracovať. A tiež Richard Sulík so svojim presadzovaním zavedenia mäkkých drog je mimo možnej spolupráce.

O ktoré rezorty by ste mali záujem, ak by ste išli znovu do volieb?

Každá politická strana chce byť väčšinová. Dristy o tom, ako chce každý demokraticky vládnuť, to je totálny nezmysel. Každá strana chce získať, čo najviac percent hlasov. My by sme chceli mať 100 percent hlasov. Vtedy by sa nám dobre vládlo, lebo by sme presadili všetky svoje programové ciele. Pre nás je dôležité, aby budúca vláda bola čo najviac zostavená z pronárodných síl. Keď sa pozerám na svojich kolegov, všetci sú hodnotení, ako správni politici, ktorí inteligentne vystupujú. Vedia slušne rozprávať hodiny, ale keď sa človek započúva do tých ich dristov, hovoria stále o ničom. Vedeli by rozprávať o tom, že sneh je biely dva týždne. To nemá význam pre tento národ. Všetci vlastne rozprávajú to isté. O demokracii, o boji proti korupcii. Všetci chcú byť prozákonní. Áno, je to všetko pekné, len je to všetko utópia. V tom je ten problém. Každý jeden, aj ten posledný človek, ktorý sa na Slovensku dostane k moci, prevráti rýchlo svoj mienkotvorný útvar v hlave. Síce všetci rozprávajú, že takto by to malo byť, ale stále je to rovnaké. Neviem, či pred voľbami, alebo po nich sa niečo mení. To pokrytectvo mi nesmierne vadí. Jano Slota, ktorý nie je pokrytec. Ktorý povie otvorene, áno, je tu korupcia. Áno, berú sa tu úplatky a všetko to tu funguje. Áno. A funguje to aj v západnej Európe. Funguje to aj v Amerike. Predovšetkým. Veď pred niekoľkými rokmi padla celá Európska komisia kvôli tomu, že zmizlo pár miliárd eur. A oni rozprávajú o korupcii a boji proti korupcii. A nikomu sa z týchto komisárov nič nestalo. Všetci zmizli a ticho na piešine. Toto pokrytectvo mi nesmierne vadí. Rozprávať o tom, že ten je zlodej, ja chcem byť čistý, ja chcem byť protikorupčný. Áno je to správne. Len keby sa to myslelo skutočne vážne. A nielen o tom rozprávalo. Vtedy by to bolo perfektné a krásne.

Vaša strana bola pre korupciu v tomto volebnom období fackovacím panákom.

Veľmi jednoducho je pre zlodeja kričať chyťte zlodeja. Ja som napakovaný, mám miliardy v kufroch a kričím, že ten tam ukradol korunu, tak ho chyťte. A všetci ho chytajú. Samozrejme zabudnú na toho, kto to najviac kričí. To je tá naša vlastnosť. Celý národ a takzvané slovenské médiá na to naskočili, že SNS to sú tí najhorší. Pritom za vlády SNS na ministerstve výstavby sa postavilo najviac nájomných bytov. Spravili sme maximálne zmeny na ministerstve školstva. Prijali sme zmeny, ktoré doteraz nevedeli prijať nijaké vlády. Na ministerstve životné prostredia sa spravilo veľa dobrého. Hromadu kanalizácií a vodovodov sa vybudovalo a ďalších potrebných vecí pre obyčajného človeka. Na našich ministerstvách sme vyčerpali najviac z eurofondov. Na ministerstve výstavby sme vyčerpali to, čo sme mali na čerpanie na šesť až osem rokov. My sme to vyčerpali za štyri roky. Presadili sme rekonštrukciu 860 škôl. Je to málo? Boli sme poprední činitelia, ktorí toto legislatívne zvládli. Predstavitelia ministerstva výstavby. Na druhej strane zoberme si úrad vlády. Ministerstvo výstavby čerpá eurofondy na 95 percent. Úrad vlády na sedem percent. Ale my sme tí zlí. To je veľmi zaujímavé.

Zhováral sa Radovan Pavlík

Volebné rozhovory boli vytvorené v spolupráci s MEMO 98 v rámci projektu www.infovolby.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SlotaRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana