Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martin fedor
Foto: SITA/Diana Černáková
23. februára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(51)

Slováci bojujúci na Ukrajine sú riziko, varuje Fedor

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Poslanec NR SR Martin Fedor považuje za bezpečnostné riziko, že medzi ľuďmi bojujúcimi v zahraničí sa objavujú aj štátni príslušníci Slovenskej republiky.

Podľa Fedora nie je normálne, aby Slovák bojoval na strane separatistov

Ako povedal v pondelok pre agentúru SITA, nie je normálne, aby občan Slovenskej republiky bojoval na strane separatistov proti suverénnemu štátu so slovenskou vlajkou na uniforme a ešte sa tým chválil v médiách.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

“Osoby bojujúce na strane proruských separatistov sú pre Slovenskú republiku bezpečnostným rizikom najmä z dôvodu ich návratu na Slovensko. Rôzne paramilitárne organizácie v podmienkach hybridnej vojny, ktorú dnes Rusko vedie proti EÚ a NATO, môžu byť piatou kolónou agresora na našom území,” povedal Fedor.

Na Slovensku fungujú paramilitárne organizácie

Podľa Fedora vieme, že už dnes na Slovensku aj inde fungujú paramilitárne organizácie s nejasným pozadím a cieľmi. Zároveň platí, že ľudia, ktorí prešli reálnymi bojovými skúsenosťami, majú často veľmi pokrivený pohľad na civilnú realitu. “A nejde len o Ukrajinu, ale napríklad aj o tzv. Islamský štát na území Sýrie a Iraku. Aj podľa informácií SIS z konca minulého roka odišlo do tejto oblasti niekoľko ľudí zo Slovenska,” uviedol poslanec Martin Fedor.

Problém sa dá podľa Fedora riešiť dvoma spôsobmi – odoberaním štátneho občianstva ako napríklad v susednom Rakúsku, ale aj spresnením formulácie v Trestnom zákone. Dnes je podľa mnohých právnikov formulácia nejednoznačná, a nie je isté, či by sa v rozhodnutiach súdov vzťahovala aj na separatistické územia a rôzne ozbrojené skupiny pôsobiace proti vládam na území iných štátov.

“Túto vec by v prvom rade mala riešiť vláda. Ak tak neurobí, predložím do parlamentu novelu Trestného zákona, kde bude spresnená formulácia, aby takéto prípady ohrozujúce bezpečnosť Slovenskej republiky mohli byť jednoznačne trestné aj podľa slovenského práva,” povedal Fedor.

Odporúčané články

Ukrajina chce vzkriesiť hrivnu, obmedzí aj dovoz do krajiny Ukrajina pozýva investorov, chce predať aj podiel Naftogazu

Témy

Diskusia

PHÆTON 23:51 - O dejinách vieš veľký prd s prepáčením! Kuvajt bol súčasťou Iraku od nepamäti, lenže je tam ropa a tej sa západní bastardi nechceli vzdať za nijakú cenu, preto podplatili kmeňových vodcov, členov súčasnej vládnej dynastie a umožnili im... PHÆTON 20:50 - postupujúc tvojou "logikou" aj uSSrael vznikol nezákonným spôsobom! Na území, ktoré ukradli pôvodnému obyvateľstvu viedli separatistickú vojnu proti Anglicku, nie preto, že boli inej národnosti a boli utláčané ich práva, ale z iných popudov a čiste zo zištných... oresnica a to si myslis ,ze slovaci pojdu proti rusom ? Ajnásbudúchcieťtakto Fedora už očipovali ? vyzerá ako naprogramovaný ! pre ľuboš myslím, že tí Slováci sa nevrátia, Rusky sú múdre, najkrajšie ženy na svete, dúfam, že ich fašisti všetky nevyzabíjajú...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Autolike.sk

NAJKY.sk

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...