Slováci by z minulosti vrátili solidaritu, banky však nie

Bez názvu
Foto: ZUNO

BRATISLAVA 26. júla (WBN/PR) – Slovákom z minulých desaťročí najviac chýba medziľudská solidarita a voľný čas, naopak najmenej im chýbajú banková byrokracia a úradný jazyk, ukázal prieskum direct banky ZUNO.

Z minulosti Slovákom najmenej chýbajú tradičné veľké bankové domy. Viac ako 40 % respondentov uviedlo, že za typický relikt minulosti považujú státie v radách a vypĺňanie dlhých formulárov.

55 % Slovákov uviedlo, že sa im cnie za dobou, kedy ľudia neboli tak zaneprázdnení a mali na seba viac času. 83 % Slovákov by z 80-tych a 90-tych rokov chcelo najmä väčšiu mieru solidarity medzi ľuďmi.

Prieskum taktiež zistil, že 43 % opýtaných otravuje zdĺhavá byrokracia a papierovanie na úradoch a bankách. Obťažuje ich taktiež nezrozumiteľný jazyk, ktorým s nimi tieto inštitúcie komunikujú. Takéto správanie považujú dnes za prežitok z minulosti.

Väčšinu Slovákov si myslí, že banky by mali svojim klientom poskytovať niektoré služby úplne zadarmo. Celkom 58 % opýtaných uviedlo, že by nemali vyberať poplatky za všetky služby. Ľudia by tiež od bánk privítali, keby ich požiadavky vybavovali rýchlejšie a najlepšie online. Chodenie do banky je pre 25 % Slovákov „retro“.

Prieskum realizovala agentúra Perfect Crowd v júni 2013 na vzorke 500 respondentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZUNO banka