Slováci môžu na voľbách zarobiť, stačí si správne vsadiť

Voľby
Foto: Ilustračné foto SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Stávkové kancelárie opäť chystajú vypísanie kurzových stávok na výsledky marcových predčasných parlamentných volieb.

Avizujú to stávkové kancelárie Niké aj Victory Tip, Fortuna zaradenie volebných tipov do ponuky nevylučuje. Podľa vedúceho oddelenia printových a elektronických médií spoločnosti Niké Martina Panáka sa volebné tipy objavia v ponuke niekoľko týždňov pred volebným dňom.

„Chýbať by nemali stávky na celkové umiestnenie, percentuálne zisky jednotlivých strán, ich účasť a počet v parlamente, duely v percentuálnych ziskoch medzi stranami či obľúbená stávka na volebnú účasť,“ informoval panák o tom, aké možnosti sa v ponuke objavia. Zároveň nevylúčil, že pribudnú aj ďalšie typy stávok.

Pri stanovovaní kurzov pracujú bookmakeri Niké s výsledkami predvolebných prieskumov renomovaných agentúr a opierajú sa aj o konzultácie s politológmi, sociológmi a novinármi.

Podľa konateľa spoločnosti Victory Tip Tibora Pekarčíka sa postupuje tak, že sa najprv stanoví kurz na favorita a potom sa postupuje k stranám, ktoré sú menej obľúbené. „Môžem garantovať, že na víťaza volieb bude skutočne veľmi nízky kurz,“ povedal s úsmevom Pekarčík.

Ostatné voľby ukázali, že nie vždy musí nad tipujúcimi zvíťaziť chladná kalkulácia bookmakerov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom