Slováci na 50 m prsia nepostúpili do semifinále

Plávanie

BUDAPEŠŤ 13. augusta (WEBNOVINY) – Slovenským plavcom Matejovi Kuchárovi, Rastislavovi Ráczovi ani Tomášovi Klobučníkovi sa nepodarilo postúpiť do semifinále v pretekoch na 50 m prsia na majstrovstvách Európy v Budapešti. V rozplavbách skončili v závere štvrtej, resp. v prvej polovici piatej desiatky výsledkovej listiny. Kuchár dohmatol v osobnom rekorde za 29,02, čím svoje doterajšie maximum zlepšil 11 stotín sekundy. Dvadsaťpäťročný plavec skončil na konečnom 38. mieste. Klobučník obsadil 40. priečku za 29,16. Dvadsaťročný slovenský rekordér na tejto trati zaostal za svojím maximom o 24 stotín sekundy. Rastislav Rácz si vyrovnal osobný rekord (29,51), stačilo to len na 45. pozíciu.

V rozplavbách dominovali Slovinci, ktorí obsadili prvé tri priečky. Vyhral Damir Dugonjič (27,37) pred Emilom Tahirovičom (27,50) a Matjažom Markičom (27,67). Keďže z jednej krajiny môžu do semifinále postúpiť iba dvaja plavci, čierny Peter ostal v rukách Markiča.