Slováci trénovali poslednýkrát pred MS v hokeji 2019, proti USA by mal chytať Rybár

HOKEJ MS: Tréning slovenskej reprezentácie
Obranca Erik Černák. Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč.

KOŠICE 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou posledný plnohodnotný tréning pred začiatkom domácich 83. majstrovstiev sveta. Slováci už v piatok o 20.15 h nastúpia v košickej Steel aréne proti výberu USA.

Tréningovú jednotku na hlavnej ploche vo štvrtok popoludní absolvovali všetci hráči slovenského kádra vrátane Libora Hudáčka a Mária Luntera. Isté je, že útočník Hudáček nezasiahne do piatkového súboja proti výberu USA.

Hudáček stále nie je fit

„Stále sa necítim dobre. Proti Američanom hrať nebudem, ale urobím všetko pre to, aby som mohol nastúpiť čo najskôr,“ prezradil Libor Hudáček, ktorého v ostatných dňoch trápila choroba a stále berie antibiotiká. Rozhodnuté je už o brankárskej jednotke na piatkový duel, od začiatku by mal chytať Patrik Rybár.

Na ľade korčuľovali rovnaké obranné dvojice aj útočné trojice ako v stredu. V defenzíve boli spolu Erik Černák s Andrejom Sekerom, Christián Jaroš s Martinom Marinčinom, Marin Fehérváry s Marekom Ďalogom a Patrik Koch s Michalom Čajkovským.

V útoku korčuľovali center Michal Krištof s krídlami Richardom Pánikom a Tomášom Tatarom, Matúš Sukeľ s Ladislavom Nagyom a Mariánom Studeničom, Tomáš Zigo s Markom Daňom a Róbertom Lantošim či Dávid Buc s Dávidom Bondrom a Adamom Liškom.

„Nadupaná“ americká zostava

„Príprava bola dlhá a som rád, že už sa zajtra turnaj začne. Bude to slovenský hokejový sviatok a verím, že si fanúšikovia užijú atmosféru a uvidia kvalitný hokej,“ poznamenal krídelník Tomáš Tatar a smerom k najbližšiemu súperovi Slovákov doplnil: „Američania majú ‚nadupanú‘ zostavu, možno najviac za posledné roky. Bude to pre nás skvelý test na úvod. Musíme hrať systémovo, bojovať a byť disciplinovaní.“

V piatok večer slovenský útočník Richard Pánik nastúpi proti klubovému spoluhráčovi Claytonovi Kellerovi, spolu pôsobia v tíme NHL Arizona Coyotes.

„Clayton je vynikajúci hokejista a skvelý chalan,“ povedal 28-ročný Martinčan a veľmi krátko načrtol aj to, čo na Slovákov čaká pri vstupe do turnaja: „Američania na nás vyrukujú s útočným a kombinačným hokejom.“

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Libor HudáčekRichard PánikTomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejbalová reprezentácia