Slováci už Nemecký pohár 2010 nevyhrajú

Hokejka

MNÍCHOV 13. novembra (WEBNOVINY) – Vo večernom sobotňajšom dueli na medzinárodnom hokejovom turnaji o Nemecký pohár 2010 v Mníchove zvíťazila reprezentácia Švajčiarska nad výberom Kanady 2:1 po predĺžení. O triumfe zverencov Seana Simpsona rozhodla posledná sekunda predĺženia, v ktorej rozhodcovia nariadili trestné strieľanie proti Kanade. To bez zaváhania premenil Brunner.

Švajčiarsko – Kanada 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 20. Brunner (Lüthi, Grossmann), 65. Brunner (z trest. strieľania) – 21. Mitchell (Scalzo, MacDonald)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek, Zehetleiner – Engelmann, Schrader (všetci Nem.), 5000 divákov

Hráči Švajčiarska sa ujali vedenia v závere úvodného dejstva gólom Brunnera, no hneď na začiatku II. tretiny vyrovnal Mitchell. Keďže už ani jeden zo súperov v zostávajúcom priebehu duelu nedosiahol gól, muselo sa predlžovať. V závere extra päťminútovky prišlo spomenuté rozhodnutie arbitrov a víťazné trestné strieľanie Brunnera.

Švajčiari v nedeľu 14. novembra o 20.30 h nastúpia proti Nemecku, iba títo dvaja súperi majú šancu celý turnaj vyhrať. Na Kanaďanov čaká už od 16.30 h duel proti Slovákom.

Slovenskí reprezentanti už nemôžu získať celkové prvenstvo.

1. Švajčiarsko 2 1 1 0 0 4:1 5

2. Nemecko 2 1 0 1 0 6:6 4

3. Slovensko 2 0 1 0 1 3:4 2

4. Kanada 2 0 0 1 1 4:6 1