Slováci v zahraničí - gól Róberta Maka

Futbal, lopta

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných futbalových súťažiach (29. – 31. júla 2011):

ČESKO

I. liga – 1. kolo:

Dukla Praha – Olomouc 0:0 – Tomáš Kučera (Dukla) nechytal.

Bohemians 1905 – Slavia Praha 2:0 – Martin Cseh za domácich nehral. Kamil Čontofalský nechytal, Róbert Cicman (obaja Slavia) hral od 29. minúty.

Ostrava – Teplice 3:4 – Jozef Adámik a Ján Greguš absolvovali celý duel, Jakub Tomanica (všetci Ostrava) hral od 63. minúty. Matej Siva za hostí nenastúpil.

Plzeň – Liberec 2:2 – Marián Čišovský hral do 86. minúty, keď bol vylúčený, Miloš Brezinský nehral, Marek Bakoš hral do 72. minúty, keď ho vystriedal Michal Ďuriš (všetci Plzeň). Michal Breznaník absolvoval celý duel a skóroval, Ján Vlasko (obaja Liberec) nenastúpil.

Slovácko – Příbram 2:3 – Miroslav Filipko odchytal celý zápas, Tomáš Košút nehral, Miroslav Poliaček (všetci Slovácko) hral od 60. minúty. Jakub Rondzik nastúpil v 90. minúte, Milan Jurdík (obaja Příbram) nenastúpil.

České Budějovice – Sparta Praha 2:4 – Rastislav Bakala za domácich nehral. Ľuboš Kamenár, Róbert Valenta, Miloš Lačný a Peter Grajciar nenastúpili, Martin Juhar (všetci Sparta) hral do 79. minúty.

Hradec Králové – Žižkov 1:0 – Tomáš Peciar a Peter Ďurica nehrali, Igor Súkenník (všetci Žižkov) bol počas celého duelu na ihrisku.

NEMECKO

Nemecký pohár – 1. kolo:

Rostock – Bochum 2:2 po predĺžení (3:5 na penalty) – Marek Mintál za domácich hral do 10. minúty.

Zweibrücken – Mainz 1:2 po predlžení – Radoslav Zabaník za hostí hral do 88. minúty, keď bol vylúčený.

Lipsko – Wolfsburg 3:2 – Peter Pekarík za hostí nehral.

Bielefeld – Norimberg 1:5 – Róbert Mak za hostí odohral celý zápas a skóroval.

BFC Dynamo Berlín – Kaiserslautern 0:3 – Adam Nemec za hostí nenastúpil.

Unterhaching – Freiburg 3:2 – Erik Jendrišek za hostí absolvoval celý duel.

POĽSKO

I.liga – 1. kolo:

Polonia Varšava – Gdansk 1:0 – Róbert Jež za domácich odohral celý zápas.

Cracovia Krakov – Kielce 1:2 – Pavol Staňo (Kielce) absolvoval celý duel.

Chorzow – Belchatow 2:1 – Gábor Straka (Chorzow) absolvoval celý duel. Miroslav Božok (Belchatow) odohral celý zápas.

Wroclav – Zabrze 1:1 – Marián Kelemen (Vroclav) odchytal celý zápas. Boris Peškovič a ani Michal Gašparík (obaja Zabrze) nenastúpili.

RAKÚSKO

I. liga – 3. kolo:

Rapid Viedeň – Ried 0:0 – Boris Prokopič odohral celý zápas, Ján Novota (obaja Rapid) nechytal.

Salzburg – Mattersburg 0:0 – Dušan Švento odohral za domácich celý duel.

Innsbruck – Austria 0:0 – Peter Hlinka (Austria) absolvoval celé stretnutie a dostal žltú kartu.

ŠKÓTSKO

I. liga – 2. kolo:

Hearst – Dundee Utd. 0:1 – Marián Kello za domácich odchytal celý duel. Dušan Perniš stál v bránke hostí počas celého zápasu.

CHORVÁTSKO

Dinamo Záhreb – Vinkovci 2:0 – Jakub Sylvestr (Dinamo) nehral.

RUMUNSKO

Vaslui – Ploešť 0:0 – Pavol Farkaš za domácich odohral celý zápas.

MAĎARSKO

Kaposvár – Fehérvár 2:0 – Ľuboš Hajdúch za Kaposvár hral do 80. minúty. Tomáš Tujvel svätyňu hostí chránil celý zápas.

Honvéd – Vasas 4:0 – Marek Kostoláni za domácich nenastúpil. Ľuboš Ilizi bol v bránke domácich celý duel, Jozef Gáspár a ani Dávid Radványi (obaja Vasas) nehrali.

Győr – Haladás 1:0 – Otto Szabó a ani Peter Molnár za domácich nenastúpili. Marián Sľuka (Haladás) bol vystriedaný v 79. minúte.

Diósgyőr – Kecskemét 1:2 – Ladislav Rybánsky za hostí odchytal celý zápas a dostal žltú kartu.

RUSKO

I. liga – 17. kolo:

FK Rostov – Lokomotiv Moskva 0:3 – Kornél Saláta v drese domácich odohral celé stretnutie. Ján Ďurica (Lokomotiv) absolvoval celý duel.

Zenit Petrohrad – Nalčik 1:0 – Tomáš Hubočan (Zenit) odohral celý zápas.

Spartak Moskva – Kubaň Krasnodar 1:1 – František Kubík za hostí nenastúpil.

UKRAJINA

Obolov Kyjev – Lugaňsk 0:0 – Lukáš Tesák (Lugaňsk) bol na ihrisku počas celého súboja.

Luck – Metalist Charkov 0:3 – Ján Maslo (Luck) odohral celý zápas. Lukáš Štetina (Charkov) nehral.

Viac k osobe Adam NemecDušan PernišDušan ŠventoErik JendrišekFrantišek KubíkJakub SylvestrJán ĎuricaJán GregušJán NovotaJán VlaskoKamil ČontofalskýKornel SalátaLuboš KamenárLukáš ŠtetinaLukáš TesákMarek BakošMarek MintálMarián ČišovskýMarián KelemenMarián KelloMichal BreznaníkMichal ĎurišMichal gašparíkMiloš LačnýPavol FarkašPeter GrajciarPeter HlinkaPeter PekaríkRóbert JežRóbert MakTomáš Hubočan