Slováci v zahraničí: góly Saparu, Hamšíka a Škrtela

Lopta

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (26. – 28. novembra 2010):

ANGLICKO

I. liga – 15. kolo:

Tottenham – FC Liverpool 2:1 – Martin Škrtel v drese Liverpoolu odohral celý zápas. Dostal žltú kartu, skóroval a dal si aj vlastný gól.

Everton – West Bromwich 1:4 – Ján Mucha ml. v bránke domácich nestál. Marek Čech v službách hostí odohral celý duel.

TALIANSKO

I. liga – 14. kolo:

Lazio – Catania 1:1 – Tomáš Košický nestál v bránke hostí.

Bari – Cesena 1:1 – Martin Petráš za hostí nehral.

Udinese – Neapol 3:1 – Marek Hamšík za Neapol odohral celý zápas. Skóroval a nepremenil penaltu.

NEMECKO

Mainz – Norimberg 3:0 – Miroslav Karhan nastúpil v 83. minúte, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) odohral celý diel. Marek Mintál nastúpil v 76. minúte, Róbert Mak (obaja Norimberg) v 67. minúte.

Kaiserslautern – Schalke 5:0 – Adam Nemec za domácich hral od 81. minúty. Erik Jendrišek za hosťujúce mužstvo nehral.

1. FC Kolín – Wolfsburg 1:1 – Peter Pekarík odohral za hostí celý duel.

II. liga – 14. kolo:

FSV Frankfurt – Osnabrück 4:1 – Henrich Benčík za hostí hral od 16. minúty.

HOLANDSKO

I. liga – 16. kolo:

Feyenoord – Den Haag 2:1 – František Kubík hral za Den Haag do 85. minúty.

Heracles Almelo – Utrecht 2:1 – Andrej Rendla (Almelo) hral od 88. minúty.

GRÉCKO

I. liga – 12. kolo:

Asteras – Škoda Xanthi 1:2 – Zdeno Štrba za hostí hral od 57. minúty.

Panserraikos – Aris Solúň 1:0 – Ján Novota za domácich do stretnutia nezasiahol.

Panionios Atény – Iraklis 1:0 – Tomáš Belic za domácich nechytal.

Volos – Kavala 1:1 – Peter Doležaj absolvoval celý duel, Mário Breška (obaja Volos) hral od 60. minúty.

MAĎARSKO

Kecskemét – MTK Budapešť 3:0 – Ladislav Rybánsky odchytal za Kecskemét celé stretnutie.

Honvéd – Vasas 0:0 – Jozef Gáspár odohral za Vasas celý duel.

Haladás – Szolnok 3:1 – Branislav Fodrek za domácich odohral celé stretnutie.

Videoton – Siófok 2:0 – Tomáš Tujvel za domácich nechytal. Peter Molnár odchytal za Siófok celý zápas.

Kaposvár – Zalaegerszeg 2:1 – Mátyás Lelkes za domácich nehral.

Györ – Újpest 2:1 – Otto Szabó za domácich nenastúpil.

POĽSKO

Gdynia – Vroclav 2:2 – Miroslav Božok za domácich odohral celý zápas. Marián Kelemen odchytal za Vroclav celý zápas.

Widzew Lodž – Zabrze 4:0 – Vladimír Balát za hostí nenastúpil.

Kielce – Poznaň 0:0 – Pavol Staňo odohral celý zápas a dostal žltú kartu, Lukáš Janič (obaja Kielce) nehral. Lukáš Zápotoka za hostí nenastúpil.

Chorzów – Bialystok 0:0 – Gábor Straka odohral za Chorzów celé stretnutie a dostal žltú kartu.

Bytom – Legia Varšava 0:1 – Michal Hanek, Peter Hricko a Miroslav Barčík odohrali celý duel, Blažej Vaščák a Marek Bažík (všetci Bytom) nehrali.

Cracovia Krakov – Belchatów 3:2 – Marián Jarabica (Cracovia) do súboja nezasiahol.

Polonia Varšava – Wisla Krakov 0:1 – Erik Čikoš (Wisla) odohral celý duel.

Lubin – Gdaňsk 3:1 – Csaba Horváth odohral za Lubin celý duel.

RAKÚSKO

I. liga – 17. kolo:

LASK Linz – Salzburg 1:2 – Dušan Švento za hostí hral do 78. minúty.

Mattersburg – Sturm Graz 1:1 – Peter Chrappan (Mattersburg) absolvoval celý zápas a dostal žltú kartu.

Ried – Innsbruck 1:0 – Boris Prokopič za hostí hral do 82. minúty.

Austria Viedeň – Rapid Viedeň 0:1 – Peter Hlinka (Austria) hral od 82. minúty.

RUSKO

I. liga – 30. kolo:

Zenit Petrohrad – Samara 0:0 – Tomáš Hubočan za domácich pre zranenie nehral.

Saturn Moskovská oblasť – Vladikavkaz 1:1 – Kamil Kopúnek za domácich hral od 79. minúty.

Lokomotiv Moskva – Kazaň 0:0 – Ján Ďurica (Lokomotiv) absolvoval celý zápas a dostal žltú kartu.

Dinamo Moskva – Spartak Moskva 1:1 – Martin Jakubko za domácich hral od 90. minúty.

TURECKO

Karabükspor – Ankaragücü 5:1 – Štefan Senecký odchytal celý duel, Marek Sapara odohral celý zápas, Stanislav Šesták absolvoval prvý polčas, Róbert Vittek (všetci Ankaragücü) nehral. Sapara skóroval.

Galatasaray – Besiktas 1:2 – Filip Hološko za hostí hral do 86. minúty a dostal žltú kartu.

Konyaspor – Kasimpasaspor 2:2 – Peter Grajciar absolvoval celý duel, Ivan Lietava (obaja Konyaspor) nastúpil v 24. minúte a bol vystriedaný v 81. minúte.

Büyüksehirspor – Fenerbahce 0:1 – Miroslav Stoch za hostí hral do 71. minúty.

RUMUNSKO

Brašov – Rapid Bukurešť 2:0 – Peter Majerník v drese Brašova odohral celý zápas.

Dinamo Bukurešť – FC Temešvár 0:0 – Marián Čišovský (Temešvár) odohral celý duel.

Vaslui – Pandurii 3:1 – Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) nehral.

Steaua – CFR Kluž 2:2 – Boris Peškovič za hostí nechytal.

Universitat Kluž – Targu Mureš 1:1 – Peter Čvirik za domácich nenastúpil.