Slováci vyhrávajú po II. tretine nad Švédskom 3:2

Hokejisti Slovenska na ZOH

VANCOUVER 25. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po II. tretine stredajšieho štvrťfinálového stretnutia olympijského turnaja vo Vancouveri nad favorizovaným Švédskom 3:2 (0:0, 3:2). Po bezgólovej úvodnej časti, v ktorej boli Slováci mierne aktívnejším tímom, „tri korunky“ v druhej tretine pridali. Skóre však otvoril v 28. min v presilovej hre Marián Gáborík a o 37 sekúnd zvýšil Andrej Sekera už na 2:0 pre Slovensko. Aj Švédom sa podarilo dosiahnuť dva presné zásahy v rozpätí 37 sekúnd, keď sa presadili Patric Hörnqvist a Henrik Zetterberg. V 40. min využili Slováci ďalšiu početnú výhodu zásluhou presnej strely Pavla Demitru a opäť sa ujali vedenia.

Ak zverenci trénera Jána Filca dotiahnu tento duel do víťazného konca a postúpia do semifinále, ich súperom bude Kanada, ktorá v podvečernom megašlágri štvrťfinálového programu zdolala Rusko jednoznačne 7:3. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria USA a Fínsko, ktorí v stredu vyradili Švajčiarov, resp. Čechov.

Výsledok:

Štvrťfinále:

Švédsko – Slovensko 2:3 po II. tretine (0:0, 2:3)

Góly: 34. Hörnqvist (Forsberg), 35. Zetterberg (Enström) – 28. Gáborík (Marián Hossa, Demitra), 29. Sekera (Zedník, Pálffy), 40. Demitra (Chára, Marián Hossa).

Rozhodujú: McCreary (Kan.), Ronn (Fín.) – Feola (USA), Morin (Kan.)

Švédsko: Lundqvist – Enström, Öhlund, Kronwall, Lidström, Magnus Johansson, Tallinder, D. Murray, Oduya – Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin – Hörnqvist, Zetterberg, P. Forsberg – Alfredsson, Bäckström, L. Eriksson – Franzén, Pahlsson

Slovensko: Halák – Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, T. Kopecký – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Šatan, Handzuš, Zedník – Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa.