Slováci z NHL sú už v Soči, pätica hráčov cestovala domov

Hossa kopecký
Zľava: Slovenskí hokejoví reprezentanti Marián Hossa a Tomáš Kopecký po prílete do dejiska ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 10. február 2014. Foto: SITA//Jozef Jakubčo

SOČI 10. februára (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová výprava je v dejisku XXII. zimných olympijských hier v Soči už v kompletnom zložení. Ako poslední prileteli popoludní obranca Andrej Sekera a útočník Richard Pánik.

Pred nimi do čiernomorského letoviska v pondelok pricestovali brankári Jaroslav Halák a Peter Budaj. Najviac slovenských hráčov zo zámorskej NHL prišlo do Soči prvým lietadlom.

Predpoludním na letisku v Adleri pristáli Marián Hossa, Michal Handzuš, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo, Tomáš Kopecký, Andrej Meszároš a Tomáš Marinčin. Slovenskí hokejisti sa počas presunu zo zámoria cítili komfortne a väčšina z nich využila približne osemhodinový let na spánok.

Všetci Slováci by sa mali predstaviť už na večernom tréningu v Ľadovom paláci Boľšoj, ktorý je na programe o 19.30 h miestneho času (16.30 h SEČ).

V pondelok skoro ráno muselo olympijskú dedinu v Soči opustiť spolu päť slovenských hokejistov, ktorých o niekoľko hodín neskôr nahradili hráči zo zámorskej NHL. Na Slovensko odleteli brankár Jaroslav Janus, obrancovia Marek Ďaloga s Ivanom Švarným a útočníci Mário Bližňák s Jurajom Mikúšom.

Obrazom: Tretí deň na olympiáde v Soči

Všetci doteraz pomáhali trénerovi reprezentácie SR Vladimírovi Vůjtkovi v príprave, aby nemusel až tak improvizovať s malým počtom hráčov.

„Bude mi trochu smutno, keď prídeme domov. Som však rád, že som v Soči mohol byť. Odnášam si veľkú skúsenosť. Mal som možnosť vidieť veľa vecí. Chlapcom držím palce a verím, že dosiahnu nejaký úspech. Bola to veľká škola pre mňa aj ďalších hráčov. Vidieť a zažiť toto všetko bolo neskutočné,“ povedal pre agentúru SITA niekoľko hodín pred odletom zo Soči obranca Marek Ďaloga

Ten v Soči absolvoval otvárací ceremoniál ZOH 2014 a v nedeľu nechýbal ani v komplexe Laura pri úspechu biatlonistky Anastasie Kuzminovej v rýchlostných pretekoch na 7,5 km.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákJaroslav JanusMarek ĎalogaMarián HossaMário BližňákMichal HandzušPeter BudajRichard PánikTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia