Slováci žiarili v KHL, Záborský rozhodol o triumfe Omska

Tomáš Záborský
Tomáš Záborský Foto: hawk.ru

MOSKVA 30. novembra (WEBNOVINY) – V úvodnom piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy zvíťazili hokejisti CSKA Moskva v Chabarovsku 2:1.

Skóre stretnutia otvoril v 13. minúte Igor Grigorenko. Domácim sa podarilo vyrovnať až v tretej tretine, keď sa strelecky presadil Osipov. Moskovský tím však do konca zápasu ešte stihol strhnúť vedenie na svoju stranu. Svoj druhý gól v stretnutí strelil Igor Grigorenko.

Tréner CSKA Moskva Valerij Bragin dnes do bránky nepostavil Rastislava Staňu, príležitosť dostal Iľja Bryzgalov.

V zápase Metallurgu Novokuzneck s HC Lev Praha sa strelecky presadili dvaja slovenskí hokejisti. V 2. minúte skóroval Ľuboš Bartečko a v závere prvej časti hry zvýšil na 2:0 pre pražský tím Marcel Hossa. HC Lev nakoniec vyhral v Novokuznecku 3:2.

Hviezdou Omska v stretnutí s Barysom Astanou bol kanonier domácich Tomáš Záborský. Dvadsaťpäťročný útočník strelil v predĺžení rozhodujúci gól Avangardu. Spolu s týmto presným zásahom má už na svojom konte 12 gólov a keď k tomu pripočítame aj 14 prihrávok tak je jasne najproduktívnejším hráčom sibírskeho tímu v tejto sezóne KHL.

V piatkových zápasoch si po hladkej prehre v Chabarovsku napravili chuť aj hokejisti Slovana Bratislava, ktorí zvíťazili v Novosibirsku 2:1.

Výsledky piatkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Amur Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 46. Osipov (Lindgren, Petružálek) – 13. Grigorenko (Marčenko, A. Radulov), 56. Grigorenko (Grabovskij, Denisov)

Metallurg Novokuzneck – HC Lev Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 36. Turukin (Nazarov), 48. Metľuk (Kagarlickij, R. Robitaille) – 2. Bartečko (Vrána), 20. Marc. Hossa (Bartečko), 33. Krejčík (Vrána)

Avangard Omsk – Barys Astana 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 31. Kuparinen (Volkov), 32. Piganovič (Popov, Perežogin), 63. Záborský (Nikitin, Popov) – 23. Litvinenko (Žajlauov), 49. Upper (Novopašin, Starčenko)

Sibir Novosibirsk – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 29. Kudroč (Kopejkin) – 11. Lipiansky (Michel Miklík), 36. Michel Miklík (Vondrka)

Severstaľ Čerepovec – Avtomobilist Jekaterinburg 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Lokomotiv Jaroslavľ – Salavat Julajev Ufa 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Torpedo Nižnij Novgorod – Ak Bars Kazaň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Viťaz Čechov – Traktor Čeľabinsk 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Atlant Mytišči – Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – Martin Cibák (Nižnekamsk) 1+0

Spartak Moskva – SKA Petrohrad 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Dinamo Minsk – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Viac k osobe Iľja BryzgalovĽuboš BartečkoMarcel HossaMartin CibákMichel MiklíkTomáš Záborský