Slovák Lalkovič nakopol rezervu Chelsea, ale v závere zlyhal

Lopta

LONDÝN 29. novembra (WEBNOVINY) – Rezervný tím anglického futbalového klubu FC Chelsea remizoval v pondelkovom derby s Fulhamom 2:2 aj vďaka šiestemu sezónnemu gólu Milana Lalkoviča.

Modrí“ prehrávali po prvom polčase už 0:2, po polčasovej prestávke sa však výrazne zlepšili, k vyrovnaniu ich naštartoval zásah slovenského mládežníckeho reprezentanta.

Začali sme menej kaziť a viac sa tlačiť pred bránku. Súper čakal na naše chyby, ale tie neprišli, navyše mne sa podarilo asi pol hodinu pred koncom znížiť na 1:2 a vyrovnávajúci gól už bol len otázkou času. Dostali sme sa na koňa a po pár minútach vyrovnali na 2:2. Záver patril jednoznačne nám,“ povedal 18-ročný Košičan pre svoju oficiálnu internetovú stránku a pokračoval opisom svojho gólu: „Išiel center na zadnú žrď. Hneď som vedel, že loptu vyskúšam umiestniť volejom, tak aj bolo a popri brankárovi prešla do siete.“

Nádeje FC Chelsea dokonca mohli bodovať naplno, tutovku však nevyužil práve Lalkovič: „V nadstavenom čase sme zahrávali pokutový kop. Loptu som si zobral ja, ale prekopol som. Mrzí ma to, za druhý polčas sme si zaslúžili zvíťaziť.“