Slovák Matej Kazár je spokojný, na olympiáde splnil cieľ

Matej Kazár
Biatlonista Matej Kazár obsadil v utorňajších pretekoch s hromadným štartom 15. miesto. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 18. februára (WEBNOVINY) – Biatlonista Matej Kazár je po individuálnych štartoch na zimných olympijských hrách v Soči spokojný. Postupne zlepšoval v komplexe Laura na Červenej Poľane svoje umiestnenie a po 37. mieste v šprinte, 23. v stíhacích a 19. priečke vo vytrvalostných skončil v utorkových pretekoch s hromadným štartom na 15 km na 15. pozícii.

Je to jeho najlepší výsledok na ZOH v kariére. „Pre mňa je 15. miesto určite veľkým úspechom. Som spokojný, že som splnil aj predsezónny cieľ Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, ktorým bol na ZOH výsledok do pätnástej priečky,“ povedal Matej Kazár.

Tridsaťročný biatlonista preteky výborne odštartoval a po prvej streľbe bol dokonca tretí. Potom však netrafil celkovo šiesty a trinásty výstrel a prepadol sa do druhej desiatky. „Keď som odchádzal zo strelnice ako tretí, bol to pre mňa aj trochu adrenalín. Snažil som sa potom udržať s najlepšími,“ poznamenal Kazár.

Obrazom: Utorok na olympiáde v Soči

Košický rodák čakal rovnako ako jeho ďalší 29 súperi na štart takmer dva dni. Preteky sa mali uskutočniť v nedeľu večer, ale rovnako ako v pondelok ich nedovolila odštartovať hustá hmla, pre ktorú by mali veľké problémy pri streľbe. Dlhé čakanie trávil slovenský biatlonistka tréningom i oddychom.

Príprava nebola intenzívna, aby sa zbytočne neunavil pred štartom. Aj v utorok sa pred pretekmi dlho váhalo, či sa uskutočnia. Organizátori ich napokon odštartovali s 15-minútovým oneskorením. „Do súťaže som išiel pokojný. Na zimných olympijských hrách sa cítim dobre, preteky beriem ako akékoľvek iné,“ uviedol Kazár.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Súťažilo sa v náročných podmienkach, snežilo, pri posledných dvoch streleckých položkách sa nad strelnicou opäť tvoril hmlový opar, ktorý však napokon neovplyvnil preteky. „Trať bola pomalšia, keďže snežilo. Pomalšie to bolo aj do zákrut. Nižšia rýchlosť však robila trať bezpečnejšiu. Servismani dnes odviedli dobrú prácu. Na rovinách to bolo o fyzických silách. Tieto preteky poriadne preverili pripravenosť,“ priznal Matej Kazár, ktorého mrzia tri trestné kolá v rýchlostných pretekoch. Bez nich mohol bojovať o ďalšie veľmi kvalitné umiestnenie.