Slovák Vaľukevič vyhral trojskok v Moskve

Vaľukevič

MOSKVA 29. januára (WEBNOVINY) – Slovenský rekordér Dmitrij Vaľukevič zvíťazil v súťaži trojskokanov na halovom atletickom Memoriáli Ďjačkova a Ozolina v Moskve výkonom 16,70 m. Za limitom na marcové halové majstrovstvá sveta v katarskej Dauhe zaostal o 23 centimetrov. Vaľukevič vyhral o 2 cm pred Rusmi Tarasom Mojsejenkom (16,68) a Sergejom Dolbunovom (16,50).

„Neskákal som vôbec naplno, preteky som bral iba ako lepší tréning. Nerozbiehal som sa z plného rozbehu, bol iba dvanásťkrokový,“ uviedol pre agentúru SITA 28-ročný trojskokan Spartaka Dubnica n/V., ktorý mal okrem víťazného pokusu ešte aj ďalšie tri nad 16,60 m – 16,63, 16,64 a 16,69.

Ďalší Vaľukevičov halový štart ešte nie je definitívne potvrdený. „Mám možnosť skákať 10. februára na mítingu v Štokholme, ale či tam pôjdem, ešte neviem,“ dodal rodák z Petrozavodska.

Dmitrij Vaľukevič by chcel v aktuálnej halovej sezóne, v ktorej by mal na MS v katarskej Dauhe obhajovať piatu priečku z Valencie 2008, prekonať svoje halové osobné maximum 17,31 ešte z roku 2004. „Ideálne by to bolo vo finále svetového šampionátu,“ načrtol svoje ambície ešte pred začiatkom halovej sezóny.