Slovakia Ring otvorí šiestu sezónu, asfalt okúsi aj Loeb

Slovakia ring auta
ilustračné foto Foto: SITA/Peter Ruža

ORECHOVÁ POTÔŇ 5. marca (WEBNOVINY) – Jediný profesionálny automotodróm na Slovensku – okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni otvorí o dva týždne 21. – 22. marca svoju šiestu sezónu.

Na Slovensku si zajazdia Loeb aj Muller

Premiérovým bude v spomenutom termíne podujatie FIA Zóny strednej Európy v relykrose. Oproti vlaňajšku nastalo tento rok v kalendári niekoľko zmien, je to spôsobené absenciou zahraničných GT3 seriálov.

Najväčším podujatím roka budú v termíne 19. – 21. júna preteky majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC. Táto prestížna akcia sa uskutoční na území SR po štvrtý raz, nemali by chýbať hviezdy svetového motorizmu ako Sébastien Loeb, Yvan Muller, či úradujúci šampión José María López.

V rámci toho istého víkendu budú sprievodným podujatím WTCC jeho európske odvetvie ETCC, v ktorom sa predstaví aj slovenský jazdec Matej Homola.

Slovenskí majstri rely prídu na záver

Na začiatku júla odštartujú výnimočné a najtichšie preteky: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race. Stovky cyklistov aj s telesne hendikepovanými a celebritnými posádkami sa počas 24 hodín popasujú predovšetkým s vlastnou výdržou. Napokon minulý rok sa našlo množstvo takých, ktorí preteky absolvovali úplne sami.

V druhej polovici augusta (21. – 23. 8.) je na programe Veľká cena Slovenskej republiky cestovných automobilov a v septembri (11. – 13. 9.) sa uskutoční Veľká cena Slovenskej republiky cestných motocyklov, ktorá sa koná v rámci seriálu Alpe Adria Championship.

V októbri sa nadšenci motoršportu môžu tešiť na drifterský seriál King of Europe a záver roka bude patriť slovenským majstrom rely, pretekov do vrchu či iných disciplín.

Program podujatí na Slovakia Ringu v roku 2015:
21. – 22. 3.:

FIA Zóna strednej Európy v relykrose

8. 5.:

Power fest

24. 5.:

XRace

24. 5.:

FIM Europe Cup vintage regularity 2015

19. – 21. 6.:

FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC (+ ETCC)

2. – 3. 7.:

24h SLOVAKIA RING Cycling Race

4. 7.:

Porsche Alpen Pokal

14. – 16. 8.:

Histo Cup

21. – 23. 8.:

Veľká cena Slovenskej republiky cestovných automobilov

11. – 13. 9.:

Veľká cena Slovenskej republiky cestných motocyklov/Alpe Adria Championship

24. – 25. 10.:

King of Europe

14. 11.:

Auto Show SLOVAKIA RING 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matej HomolaSébastien LoebYvan Muller