Slovan aj v druhom zápase víťazne, Zvolen opäť prekvapil

Bez názvu
Sprava: Center Banskej Bystrice Miroslav Hlinka a Zvolena Vladislav Baláž počas prvej tretiny druhého zápasu štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HKm Zvolen Foto: SITA/Dušan Hein

Slovnaft extraliga – Slovan – Trenčín – sumár, komentár

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – štvrťfinále play-off – druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 4:1 (0:1, 0:0, 4:0) – stav série 2:0

Góly: 43. D. Buc, 47. Lipiansky (tr. strieľanie), 54. Hujsa (Hájek, A. Nedorost), 55. L. Hudáček (D. Buc) – 12. O. Ďuriš (Sekeráš, Naurov)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, P. Grečko – Stano, Šefčík, 3380 divákov

Slovan: Konrád – Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Rullier, Bohunický – M. Bakoš, A. Nedorost, Hujsa – Uram, Kapuš, Lipiansky – D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc – Róbert Huna, Preisinger, Richard Huna

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Bolf, Martin Chovan, S. Tomko – Mikula, Blatný, T. Melichárek – Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň – Naurov, P. Kopecký, Jánoš – M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry

V úvode druhého štvrťfinálového stretnutia bol aktívnejší domáci Slovan, ale šance si vytvárali hráči oboch kolektívov, strelecky mali navrch Trenčania. V 6. min mohol otvoriť skóre duelu hosťujúci Filo, no pri prečíslení Dukly namieril iba do Konráda. V 10. min mali hosťujúci Trenčania ďalšiu veľmi dobrú príležitosť skórovať, no Mikula po sóle z rohu klziska až pred Konráda nedokázal efektívne zakončiť. Podarilo sa to až v 12. min Ďurišovi, ktorému ideálne prihral z rohu Sekeráš po tom, ako obišiel niekoľko hráčov Slovana. Belasí ani po inkasovanom nedokázali zefektívniť koncovku a hostia aj naďalej podkurovali neistej obrane Slovana.

Aj na začiatku druhej tretiny mali viac šancí Trenčania, ale Tybor, Naurov, Filo ani Melichárek neuspeli. Slovanisti sa však tiež nenechali zahanbiť a postupne zvyšovali tlak, avšak stále bez gólového efektu. V 35. min mal Slovan obrovskú šancu vyrovnať, ale brankár Kováč bol pozorný.

Domáci sa dočkali až na začiatku tretieho dejstva, keď v 43. min si D. Buc „vytiahol“ z bránky dobre chytajúceho V. Kováča a v páde vyrovnal na 1:1. V 47. min obranca Dukly Sekeráš fauloval unikajúceho Lipianskeho a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, sám faulovaný si brankára hostí „položil“ na ľad a poslal Slovan do vedenia – 2:1. Vzápätí mohol vyrovnať Sekeráš, ale jeho pokus od modrej čiary neskončil v bránke domácich. O minút neskôr to skúšal Naurov, ale rovnako ako kapitán Dukly Sekeráš nepochodil. Už na rozdiel dvoch gólov upravil V 54. min Hujsa, keď spomedzi kruhov z prvej prestrelil Kováča. O necelú minútu neskôr zvýšil už na 4:1 L. Hudáček potom, ako bekhendom poslal puk ponad pravý betón trenčianskeho brankára. V závere si už Slovan ustrážil trojgólové vedenie, Trenčín nemal dostatok síl na zdramatizovanie zápasu. Séria sa tak presúva do Trenčína, belasí vedú 2:0 na zápasy.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Duel sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme boli úspešní. Prvá tretina nám nevyšla, Trenčín bol aktívnejší. Od druhej časti sa to z našej strany zlepšovalo. V tretej časti sme boli aktívnejší my, dali sme góly a tešíme sa z víťazstva. V Trenčíne nás čakajú dve ťažké stretnutia.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Po prehre nemôžem zápas hodnotiť pozitívne. Napriek tomu si dovolím moje mužstvo za prvé dve tretiny pochváliť. V tretej časti sme nepochopiteľne prestali hrať hokej. Skúsenosti sú na strane Slovana, veľmi radi by sme si v domácich dueloch vybojovali piaty zápas.“

HC´05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) – stav série: 0:2

Góly: 15. Hvila (Tománek), 27. Lažo (Weissmann), 49. Češík (Bambúch, Kútny) – 18. Juraško (M. Chovan), 39. Méry (M. Trochta, Ďaloga), 40. V. Baláž (L. Jurík, Juraško), 51. Kovář (V. Baláž)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: T. Bokroš (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Gašparík – Snášel, Bednář, 3411 divákov

Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Vizváry, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Cunik – Tománek, M. Hudec, Hvila – Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann – Ján Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko (od 49. min do 50. min Kristín) – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný, Hraško – Zuzin, P. Pucher, M. Chovan – Kovář, L. Jurík, V. Baláž – P. Barinka, M. Trochta, Méry – Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Druhý štvrťfinálový súboj play-off medzi Banskou Bystricou a Zvolenom mal opatrný úvod. V prvej tretine mali navrch domáci hokejisti, no šancí bolo pomenej. V 7. minúte Cebák z pravého kruhu v oslabení prestrelil brankára Škrečka, ale puk išiel vedľa žrde. O dve minúty neskôr sa individuálne predviedol Češík, strieľal bekhendom spomedzi kruhov, puk opäť prešiel za Škrečka, ale znovu vedľa bránky. V 11. minúte zaujala akcia Kolbu so Šechným, ale skúsený útočník „baranov“ zoči – voči zvolenského gólmana neprekonal. Banskobystričanom sa to podarilo až v 15. minúte v presilovke, ktorú využili po šiestich sekundách, keď Tománek strieľal od modrej, Škrečko puk iba vyrazil a Hvila sa presadil zblízka z dorážky – 1:0. O 27 sekúnd mal druhý gól na hokejke Kútny, ktorý sa dostal pred brankára hostí, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Prišiel trest v presilovke Zvolena, keď Chovanovu strelu spoza kruhov v 18. minúte tečoval Juraško a puk skončil pod hornou žŕdkou Fedorovej svätyne. Vyrovnávajúci gól domácich hokejistov nepodlomil a ešte do prestávky mohol misku váh na stranu „baranov“ prikloniť Tománek, ale v 19. minúte zblízka neprepasíroval puk za Škrečka. Prvú tretinu vyhrali domáci na strely 18:8.

Druhá tretina bola ešte chudobnejšia na gólové príležitosti. Do vedenia išla Banská Bystrica znovu v presilovke, keď Weissmann vybojoval buly a Lažo vystrelil po ľade od modrej presne k žrdi – 2:1. V 33. minúte Cebák mohol zvýšiť vedenie na 3:1, keď spoza kruhov v presilovke takmer trafil odkrytý „vinkel“ zvolenskej bránky. Nestalo sa a hostia v závere druhej dvadsaťminútovky šokovali domácich. V 39. minúte Méry prešiel po ľavej strany a z kruhu vystrelil tak, že vymietol ľavý roh Fedorovej bránky – 2:2. No a presne o 58 sekúnd sa Zvolenčania presadili aj v početnej výhode po Juraškovej strele L. Jurík zblízka ešte neposlal puk za brankára „baranov“, ale podarilo sa to z dorážky až Balážovi do odkrytej ľavej časti bránky – 2:3.

V tretej tretine sa Banskobystričanom predsa len podarilo vyrovnať, v 45. min T. Bokroš fauloval Hvilu, na ľade sa objavila krv a hostia hrali 5 minút v oslabení. V presilovke domáci vyrovnali v 49. min, keď Bambúch strieľal do modrej, Škrečko puk vyrazil a z dorážky sa presadil pohotový Češík – 3:3. Následne si išiel Škrečko napraviť výstroj, no na ľad ho už rozhodcovia nepustili a tak si na 9 sekúnd zachytal Kristín. Zranil sa však Hraško, ktorý predčasne odišiel do šatne. Zvolenčanov to nevyviedlo z miery a dokázali rýchlo odpovedať. Hneď, ako hrali v piatich, ťažil Baláž z Kubkovej chyby, z pravej strany poslal puk na ľavú, kde sa v 51. min blízko pravej žrde Fedorovej bránky presadil Kovář – 3:4. „Barani“ hrali tretiu tretinu v kŕči, no bojovali zo všetkých síl a chceli zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu, tlak si vytváral najmä Češíkov štvrtý útok. Dramatické okamihy nastali v posledných dvoch minútach, keď Banskobystričania hrali presilovku. V nej najprv Šechný netrafil puk do odkrytej bránky Zvolena a neujala sa ani dobre mierená strela Tománka. Domáci odvolali aj brankára, no napriek tomu nedali vytúžený gól, naopak mohli inkasovať, ak by Baláž trafil opustenú svätyňu domácich.