Slovan čaká ďalšia medzinárodná previerka, privíta Färjestad

Slovan - Lev
Hráči Slovana sa tešia z gólu počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a HC Lev Praha. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Hokejistov Slovana Bratislava čaká vo štvrtok 13. decembra vo štvrťfinále európskej súťaže European Trophy švédsky tím Färjestad BK. Bratislavčania pokračujú v náročnom programe z uplynulých týždňov.

Po úspechu v súboji Kontinentálnej hokejovej ligy s HC Lev Praha (2:1) dostali zverenci Rostislava Čadu dva dni voľno a od utorka sa už pripravujú na záverečný turnaj European Trophy, na ktorom v prípade postupu do finále odohrajú v priebehu štyroch dní tri zápasy.

Slovan sa účastníkom Red Bulls Salute 2012 stal ako jeden z jeho organizátorov.

Druhým je viedenský tím Capitals. Okrem Slovana, Capitals a Färjestadu postúpili do súbojov o titul aj Lulea Hockey, Tappara Tampere, HV 71, Eisbären Berlín a Brynäs IF. V druhom bratislavskom štvrťfinále proti sebe nastúpia vo švédsko-fínskej konfrontácii HV 71 a Tappara Tampere.

Víťazi zápasov sa predstavia v sobotňajšom semifinále od 20.30 h, finále najlepších tímov bratislavskej a viedenskej časti Red Bulls Salute 2012 je v Slovnaft aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu naplánované na nedeľu o 20.00 h.

Príležitosť dostanú menej vyťažení hráči

Ľubomír Višnovský

Tréner Rostislav Čada dá šancu aj hráčom, ktorí v KHL pravidelne nenastupujú. Vynovená bude predovšetkým obrana, keďže Ivana Švarného Slovan uvoľnil pre potreby reprezentácie.

Martin Štajnoch je zranený a zdravotné problémy pred ďalšou porciou KHL si bude pravdepodobne doliečovať Ľubomír Višňovský. V útoku je stále citeľnou absencia Miroslava Šatana. Ďalší hráči sú však pripravení nastúpiť a pokúsia sa pre klub vybojovať cenný úspech.

„V nahustenom programe by nám prestávka prišla vhod, ale o našej účasti na turnaji sa rozhodlo už dávno predtým, ako sa potvrdil štart Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige. Zápas s Färjestadom odohráme naplno, nemôžeme si dovoliť ho len tak vypustiť. Radi by sme opäť potešili fanúšikov,“ povedal po sobotňajšom súboji s HC Lev tréner Rostislav Čada.

Färjestad je momentálne štvrtý v tabuľke švédskej elitserien. Z 31 duelov vyhral 14 v riadnom hracom čase a ďalšie štyri po predĺžení či samostatných nájazdoch.

Slovan vyhral v skupine iba raz

Čada

Slovan v European Trophy pôsobil v rámci prípravy na sezónu. V tabuľke Východnej konferencie skončil napokon na 6. mieste.

V ôsmich zápasoch získal 10 bodov za jedno víťazstvo v riadnom hracom čase, jedno po predĺžení a dve po samostatných nájazdoch.

Ďalšie štyri zápasy prehral, z nich jeden po predĺžení. Tréner Čada v stretnutiach European Trophy hľadal optimálnu zostavu pre KHL. V domácom prostredí si Bratislavčania poradili v rámci European Trophy s Viedňou Capitals, Jyväskylou i Kuopiom, prehrali len so Spartou Praha.

Hokejoví fanúšikovia majú možnosť si ešte zakúpiť vstupenky na bratislavské súboje, v ktorých sa predstaví celkovo päť popredných európskych tímov. Vyberať je možné z viacerých druhov, vrátane turnajovej permanentky platnej na všetky štyri bratislavské zápasy, ako aj zo vstupeniek na jednotlivé duely. Turnajová permanentka Red Bulls Salute stojí v závislosti od miesta 20, 25 alebo 35 eur. Na štvrtok 13. decembra sa dá kúpiť štvrťfinálová vstupenka za 12 až 20 eur. Na sobotňajšie semifinále stoja lístky od 9 do 15 eur a na nedeľňajšie finále od 10 do 17 eur.

European Trophy nadväzuje na Nordic Trophy, v ktorej v rokoch 2006 až 2009 hrali tímy zo Švédska a Fínska. Prvým víťazom už celoeurópskej súťaže sa stal v roku 2010 Eisbären Berlín, vlani vo Viedni triumfoval tím Red Bull Salzburg. Tento rok sa v Bratislave bude bojovať okrem trofeje aj o finančnú prémiu 50-tisíc eur, zdolaný finalista dostane 10-tisíc eur. Ak by turnaj vyhral niektorý z tímov z prvých miest v divízii, získal by navyše bonus 50-tisíc eur.

Program Red Bulls Salute 2012 v Bratislave a Viedni:

Štvrťfinále – 13. decembra 2012:

V Bratislave:

17.00 h HV 71 Jönköping (Švéd.) – Tappara Tampere (Fín.)

20.30 h Slovan Bratislava (SR) – Färjestad BK (Švéd.)

Vo Viedni:

17.00 h Lulea Hockey (Švéd.) – Brynäs IF (Švéd.)

20.30 h UPC Viedeň Capitals (Nem.) – Eisbären Berlín (Nem.)

Semifinále – 15. decembra 2012:

Vo Viedni:

17.00 h víťaz Lulea Hockey (Švéd.)/Brynäs IF (Švéd.) – víťaz UPC Viedeň Capitals (Nem.)/Eisbären Berlín (Nem.)

V Bratislave

20.30 h víťaz HV 71 Jönköping (Švéd.)/Tappara Tampere (Fín.) – Slovan Bratislava (SR)/Färjestad BK (Švéd.)