Slovan dostal dva góly za 13 sekúnd, zrovnal skóre a prehral

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga
Útočník Dinama Riga Lauris Darzinš sa snaží prekonať brankára Slovana Bratislava Johana Backlunda počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 18. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Dinamom Riga 3:4. Najlepšími hráčmi stretnutia boli Lauris Darzinš a Andrej Šťastný.

Pre oba kluby to bol piaty vzájomný súboj v tejto sezóne. V októbri Slovan triumfoval doma 5:1 a u súpera 4:1. V Lotyšsku v druhej polovici novembra prehral 0:1 po samostatných nájazdoch a začiatkom februára vysoko 0:6.

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL nájdete

——> V TOMTO ČLÁNKU.

Tréner „belasých“ Petri Matikainen mal na zápas k dispozícii do poľa šestnásť korčuliarov. V priebehu stretnutia sa navyše zranil Tomáš Netík a Peter Ölvecký ani nezasiahol do hry, v bránke bol Johan Backlund.

V stredu prišlo na súboj 7307 divákov, čo je najnižšia návšteva v KHL na bratislavskom štadióne. Fanúšikovia však na mužstvo nezanevreli a v prvej časti hry fanklub vytiahol nad svoje hlavy transparent, že bude tím podporovať v akejkoľvek súťaži.

Obrazom: „Belasí“ prehrali s Dinamom Riga 3:4

Prvú šancu zápasu mali hostia, na konci druhej minúty Backlunda zblízka neprekonali, Na opačnej strane následne preveril Sedláčkovu pozornosť Rehák. V piatej minúte fauloval Jeglič prenikajúceho Darzinša a nariadené trestné strieľanie útočník Dinama premenil – 0:1.

„Belasí“ vyrovnali v desiatej minúte, keď najprv nevyužili presilovku, ale po jej skončení po strele Mihálika dorazil puk do siete Rehák, pre ktorého to bol premiérový gól v KHL – 1:1. V 15. minúte vyšla Dinamu rýchla kontra, po prihrávke Darzinša skóroval Indrašis – 1:2. O 13 sekúnd sa predral až k zakončeniu Meija – 1:3.

V 18. minúte dostal puk za chrbát domáceho gólmana opäť Darzinš, pre hru so zdvihnutou hokejkou ho rozhodcovia neuznali. Do konca prvej dvadsaťminútovky ešte nebezpečne vypálili Bukarts a Indrašis, ale skóre sa už nezmenilo.

V úvode druhej časti hry si Sedláček pripísal dva úspešné zákroky, najprv ho skúšal zblízka prekonať Tičar a v 22. minúte si poradil aj s pokusom Bartoviča, ktorý unikol po ľavej strane a trafil ho do masky. Kontaktný gól Slovana strelil v 25. minúte Hudáček, ktorého do úniku vysunul Murley – 2:3.

Domáci si v následnej presilovke vytvorili tlak – Hudáčkovi, Nagyovi ani Murleymu sa vyrovnať nepodarilo. V polovici zápasu sa na ľade zaiskrilo, po strele Nagya sa strhla šarvátka. Výsledkom bola ďalšia početná výhoda pre Slovan, v ktorej Sedláček zlikvidoval všetky tri Murleyho pokusy.

V 33. minúte fauloval strelec úvodného gólu „belasých“ Rehák. Dinamo v početnej výhode Backlunda vážnejšie nezamestnalo. Zaujal iba pokus obrancu K. Redlihsa od modrej čiary. Hostia potom nevyužili ani svoju ďalšiu presilovku v zápase, domácich síce zavreli do obranného pásma, ale chýbali strely. Jediná Cibuľskisova skončila nad bránkou.

Prvých päť minút záverečnej tretiny veľa šancí neprinieslo – Backlund vyrazil strelu Wilsona a poradil si aj so streleckým pokusom Indrašisa. V 47. minúte mal dobrú šancu na vyrovnanie Šťastný, ale netrafil bránku. O dve minúty neskôr prenikajúceho M. Redlihsa výborne zastavil Mihálik. Slovnaft aréna si tretíkrát zakričala gól v 49. minúte, jeho autorom bol Šťastný, ktorý dostal na dvakrát puk do siete – 3:3.

V 58. minúte mohol opäť skóre na stranu hostí dostať Videll, jeho strelu tečoval Mihálik do ochrannej siete. Dinamo zatlačilo Slovan a po faule Sersena malo výhodu presilovej hry. Tá však trvalo iba tri sekundy, pretože hneď po vhadzovaní v útočnom pásme faulovaj aj Wilson.

Studená sprcha pre „belasých“ prišla v čase 59:11, kedy pri hre štyroch proti štyrom o víťazstve lotyšského tímu rozhodol Genoway, jeho strelu za Backlunda nešťastne tečoval Baranka – 3:4. „Belasí“ ešte odvolali brankára, ale skórovať sa im už nepodarilo.

Bratislavčania momentálne ťahajú sériu siedmich prehier za sebou. V roku 2015 vyhrali zo 16 duelov iba dvakrát – v Jaroslavli (2:0) a Petrohrade (2:1 po sam. nájazdoch). Slovanu patrí v tabuľke Západnej konferencie posledná priečka, na konte má 59 bodov. Lotyšský klub ich v doterajšom priebehu sezóny nazbieral o pätnásť viac.

Ďalší zápas odohrajú „belasí“ v nedeľu, kedy v Slovnaft Arene hostia Petrohrad a derniérou v tejto sezóne a zrejme aj v KHL bude utorňajší súboj so „žolíkmi“ z Helsínk. Bratislavský tím je v tejto sezóne druhým najslabším mužstvom KHL v domácom prostredí, v 28 stretnutiach získal pred vlastnými fanúšikmi 27 bodov. Menej ich má len Chabarovsk (24). Doma nevyhral Slovan od 15. decembra 2014

Výsledok:
HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

04:26 – 0:1 L. Darzinš – trestné strieľanie

09:25 – 1:1 D. Rehák (V. Mihálik, A. Šťastný)

14:16 – 1:2 M. Indrasiš (L. Darzinš, K. Redlihs)

14:29 – 1:3 G. Meija (R. Abols, Ch. Genoway)

24:45 – 2:3 L. Hudáček (M. Murley)

48:45 – 3:3 A. Šťastný (L. Hudáček, C. Barker)

59:11 – 3:4 Ch. Genoway (O. Cibuľskis)

Vylúčenia:

04:26 Žiga Jeglič (Slovan) – nedovolené bránenie – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

07:12 Linus Videll (Dinamo) – 2 min. (hákovanie)

16:09 Oskar Cibuľskis (Dinamo) – 2 min. (hákovanie)

25:57 Oskar Cibuľskis (Dinamo) – 2 min. (seknutie)

29:14 Rodrigo Abols (Dinamo) – 2 min. (seknutie)

29:14 Rodrigo Abols (Dinamo) – 2 min. (hrubosť)

29:14 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

32:25 Dominik Rehák (Slovan) – 2 min. (držanie hokejky)

35:06 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

46:58 Aleksandrs Jerofejevs (Dinamo) – 2 min. (držanie)

47:02 Žiga Jeglič (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

56:33 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (seknutie)

56:33 Charles Genoway (Dinamo) – 2 min. (nedovolené bránenie)

57:31 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

57:34 Kyle Wilson (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 31:28, vylúčenia: 6:8 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Dejev, Kulakov – Zacharenkov, Medvedev, 7307 divákov

Slovan: Backlund – Sersen, Baranka, J. Brejčák, Barker, V. Mihálik – L. Hudáček, Tičar, L. Nagy – Netík, Murley, Bartovič – Jeglič, A. Šťastný, M. Lunter – Dominik Rehák

Dinamo: Sedláček – K. Redlihs, Cibuľskis, Genoway, Grinbergs, Jerofejevs, Sotnieks – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Indrašis, K. Wilson, L. Darzinš – Meija, Džerinš, Abols – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis – Trotter

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Som spokojný s predvedenou hrou v situácii, v akej sme. Bolo veľmi ťažké pre nás postaviť aspoň tri päťky, museli hrať aj tí, ktorí sú zranení či chorí. V závere pri hre štyroch proti štyrom som nasadil troch útočníkov a jedného obrancu a dúfal, že strhneme výhru na našu stranu. Sme v strašnej situácii a chlapci sa s ňou vyrovnali, musím sa im poďakovať za snahu.“

Artis Abols (tréner Dinama): „Oba tímy hrali otvorený hokej, ktorý sa viac páči asi hráčom a divákom ako trénerom. Mali sme v závere šťastie, dali sme gól a stále máme šancu na play-off.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Škoda záveru. Mohli sme uhrať remízu, dali nám však v závere šťastný tečovaný gól a my sme prehrali. Dnes som fyzicky totálne vyčerpaný. Musím sa dať do poriadku, ešte máme dva zápasy, pokúsime sa doma aspoň nejaké stretnutie vyhrať. Naozaj škoda toho inkasovaného gólu.“

Dominik Rehák (útočník Slovana): „Pri mojom góle odviedol veľmi dobrú prácu Andrej Šťastný pred bránkou. Odložím si puk, ale mrzí ma prehra. Škoda, že sa nám nepodarilo uchmatnúť aspoň bod.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana): „Dokázali sme, že vieme hrať hokej, aj keď sme v zlej situácii. Škoda toho inkasovaného gólu, výsledok mohol byť oveľa pozitívnejší.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJohan BacklundMichal SersenPeter ÖlveckýPetri MatikainenRok TičarTomáš NetíkŽiga Jeglič