Slovan dostal od UEFA tvrdú ranu, rasistické správanie fanúšikov ho vyjde draho a trest sa dotkne aj štadióna

ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava. Foto: www.facebook.com

Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava po vypadnutí v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023 dostal ďalšiu tvrdú ranu, Európska futbalová únia (UEFA) mu totiž udelila viacero trestov za rasistické správanie jeho fanúšikov v zápase na pôde Ferencvárosu Budapešť z 20. júla.

„Belasí“ v ňom triumfovali 2:1, no v odvete na vlastnom štadióne maďarskému súperovi podľahli 1:4 a v pohárovej Európe pokračujú v Európskej lige.

Vystaviť musia transparent

Slovan Bratislava dostal pokutu 40-tisíc eur a čiastočné uzavretie štadióna, konkrétne celého sektoru C, v najbližšom domácom súboji v súťažných dueloch pod taktovkou UEFA, teda v odvete proti Olympiakosu Pireus naplánovanej na 11. augusta.

Počas tohto duelu musí bratislavský klub na uzavretej časti štadióna rozvinúť transparent s logom UEFA a nápisom „#NoToRacism“, v preklade nie rasizmu.

Navyše, „belasí“ na jeden súboj v pohárovej Európe nesmú predávať vstupenky pre svojich priaznivcov, toto opatrenie sa však odkladá na skúšobnú dobu dvoch rokov a aplikovať ho budú v prípade ďalšieho porušenia pravidiel.

Pokuta za pyrotechniku a veci na trávniku

Pokutu ďalších 25-tisíc eur zaplatí Slovan za to, že v spomenutom súboji v Budapešti jeho fanúšikovia hádzali na hraciu plochu predmety. A ďalších 13-tisíc eur zaplatí slovenský majster za to, že jeho priaznivci na štadióne Ferencvárosu použili pyrotechniku.

ŠK Slovan Bratislava sa už 4. augusta predstaví v Grécku proti Olympiakosu Pireus v kvalifikačnom kole Európskej ligy 2022/2023, odveta je naplánovaná na 11. augusta v Bratislave. Ak „belasí“ postúpia, predstavia sa v play-off EL, v prípade postupu gréckeho súpera sa Bratislavčania „presunú“ do play-off Európskej konferenčnej ligy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ferencváros BudapešťOlympiakos PireusŠK Slovan BratislavaUEFA Európska futbalová únia