7. novembra 2014 Nezaradené od SITASITA Diskusia()

Slovan dostal výprask v Astane, skvele zachytal Ján Laco

ASTANA 7. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli piatkový súboj Kontinentálnej ligy (KHL) na ľade tímu Barys Astana a v Kazachstane prehrali vysoko 1:6.

Zverenci trénera Petriho Matikainena v prvej tretine inkasovali len z hokejky Savčenka, no v úvode druhej časti prekonali Janusa i Puškariov a Dallman, do bránky sa potom postavil Backlund. V 26. min V. Nedorost skorigoval na 1:3, ale potom už domáci gólman Ján Laco „zatiahol roletu“ a do listiny strelcov sa zapisovali už len domáci – Rudenko, Starčenko a Romanov.

Do zostavy Slovana sa po zranení vrátil kanonier Ladislav Nagy, no bodovo sa nepresadil. Slovanisti majú po piatku na svojom konte 33 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto.

Slovenský zástupca v KHL sa najbližšie predstaví v stredu 12. novembra o 19.00 h doma proti Medveščaku Záhreb.

Barys Astana – Slovan Bratislava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 4. Savčenko (Rudenko, Bartulis), 23. Puškariov, 24. Dallman (Bochenski, Boyd), 37. Rudenko (Savčenko, Starčenko), 51. Starčenko (Rudenko, Savčenko), 55. Romanov (Puškariov, Blochin) – 26. V. Nedorost (Bartovič, Surový)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Romanov (Barys) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Cyplakov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 4011 divákov

Barys: Laco – Dallman, Lundin, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Blochin, Ryspajev, Ibrajbekov – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Gavrilin, Puškariov – Popovič, Romanov, Rachmanov

Slovan: Janus (16.-17. a od 24. min Backlund) – J. Brejčák, Sigalet, Sersen, Baranka, Štajnoch, V. Mihálik, Luža – T. Rachůnek, Surový, Bartovič – Netík, V. Nedorost, Vondrka – L. Nagy, Tičar, Jeglič – A. Šťastný, Bližňák, P. White

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana): “ Zápas sa mi po takejto prehre hodnotí ťažko. Myslím si, že sme odohrali dobrú prvú tretinu. Bohužiaľ, dostali sme hneď v úvode gól počas oslabenia. Ďalšie dve tretiny neboli z našej strany dobré, prehrávali sme osobné súboje, slabší bol aj pohyb. Astana hrala veľmi dobre a vo všetkých činnostiach hry nás prevyšovala. Rovnako sme opäť nedokázali využiť príležitosti na skórovanie, ktoré sme si utvorili. “

Fanúšikovia nazrú do ‚kuchyne‘ Slovana, natočili dokument HC Slovan začal s predpredajom lístkov na domáce zápasy KHL