Slovan po dráme zdolal Atlant Mytišči 3:2

HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči
Strelec gólu Marko Daňo zo Slovana (vpravo) a brankár Anton Chudobin z Atlantu Mytišči (vľavo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava začali druhú polovicu základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy triumfom v Slovnaft aréne nad Atlantom Mytišči 3:2.

Bratislavčania sa síce ujali vedenia v 13. min Petrom Ölveckým, no ešte pred prvou sirénou vyrovnal v presilovke Michnov. Na presný zásah Bobrova z 31. min odpovedal o dve minúty neskôr Marko Daňo.

Tretí gól Slovana zaznamenal Kukumberg, ktorý dal definitívnu podobu výsledku zápasu.

Slovan z 27 stretnutí doterajšieho priebehu vyhral 14, z toho štyri po samostatných nájazdoch a na svojom konte má 41 bodov. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí pekné piate miesto.

Ďalší zápas v KHL odohrá Slovan v nedeľu 25. novembra, keď privíta o 17.00 h na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ.

HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Ölvecký (T. Mikúš), 33. M. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký) – 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odinš, Sojin – Sadovnikov, Sazonov, 10 055 divákov

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček – Bartovič, Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký – od 30. min M. Daňo

Mytišči: Chudobin – I. Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Batyršin, Kosmačiov – Žerdev, Rybakov, Gluchov – Michnov, Engqvist, Staalberg – Ševčenko, Točinskij, Konstantin Koľcov – Lemťugov, Bobrov, Dorofejev

Obrazom: HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči

Zľava: Strelec gólu Peter Olvecký zo Slovana, Jonas Frogen a Anton Chudobin z Atlantu Mytišči počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

Zľava: Roman Kukumberg zo Slovana a Anton Chudobin z Atlantu Mytišči počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Mário Bližňák zo Slovana a Maxim Semionov z Atlantu Mytišči počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Brankár Jaroslav Janus a Michel Miklík zo Slovana a Igor Ignatushkin z Atlantu Mytišči počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Radosť hráčov Atlantu (vpravo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Atlant Mytišči. Bratislava, 23. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

I. tretina

V úvode duelu dvakrát pohrozil domáci kapitán Lipiansky, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár Chudobin.

Slovan vzápätí nevyužil presilovú hru, aj keď na to mali dobré šance Michel Miklík a Vondrka.

V 10. min Dravecký tvrdou strelou po prechode do útočného pásma preveril pozornosť hosťujúceho gólmana. Vzápätí nepochodil ani Kukumberg, ktorý v oslabení unikol defenzíve Atlantu. Na druhej strane si Janus poradil s pokusom Staalberga.

V 13. min Peter Ölvecký vyhral vhadzovanie, puk posunul T. Mikúšovi, jeho strela sa od jedného z hráčov hostí dostala opäť k Ölveckému a ten pokusom od hornej žŕdky otvoril skóre duelu – 1:0. Po tomto okamihu Janus zachránil pred Dorofejevom aj Bobrovom, pred Chudobinom nepochodil Višňovský. Vylúčenie Štajnocha ešte v I. tretine potrestal vyrovnávajúcim gólom Michnov, ktorého našiel obranca Ozolinš.

II. tretina

Hneď na začiatku druhej časti pohrozil hosťujúci Staalberg, na druhej strane v presilovke mali blízko k druhému gólu Slovana Bližňák, L. Hudáček aj Vondrka.

V 27. min predviedol Chudobin vynikajúci zákrok lapačkou pri delovke Višňovského. V 31. min mali hostia peknú akciu, puk sa od Rybakova dostal cez Dorovejeva k voľnému Bobrovovi a ten nemohol nedať – 1:2.

Domáci hokejisti potrebovali na vyrovnanie iba 91 sekúnd. S pukom sa pred Chudobina predral Marko Daňo, prvú strelu brankár hostí vyrazil iba pred seba a mladý útočník Slovana na druhý pokus skóroval – 2:2. V zostávajúcom priebehu II. tretiny si ani jeden zo súperov neutvoril výraznejšiu šancu.

III. tretina

V 43. min po prechode cez modrú čiaru pálil Rukavišnikov, ale trafil iba Janusa do hrude. O päť minút neskôr zasiahol Chudobin betónom pri strele Višňovského, ktorému nabil Dravecký. Tretí gól Slovana mal na hokejke v 53. min L. Hudáček, no puk opäť zneškodnil vynikajúci Chudobin.

Domáci priaznivci sa dočkali až v 55. min, keď Kytnár spoza bránky našiel Kukumberga a ten z pravého kruhu prestrelil gólmana hostí – 3:2. Janus potom zachránil pri strele Žerdeva. Tréner Atlantu Mytišči v snahe o vyrovnanie odvolal minútu pred koncom gólmana Chudobina na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Prvá tretina bola z našej strany najvydarenejšia. Na hráčoch bolo vidieť, že chceli odčiniť prehru s Torpedom Nižnij Novgorod. Dosť nás pribrzdil inkasovaný gól v závere I. tretiny. V tretej časti sme boli trpezlivejší a pri víťaznom góle sme mali aj trochu šťastia.“

Sergej Svetlov (tréner Atlantu): „V piatok sme v Bratislave odohrali zaujímavý zápas. V prvej časti hrali domáci veľmi dobre, boli aktívni. V druhej tretine sme hru vyrovnali. V tretej sme päť minút pred koncom dostali gól a už sme naň nedokázali odpovedať. Bol to veľmi dobrý duel a zrodilo sa v ňom zaslúžené víťazstvo Slovana.“