Slovan porazil v dramatickom zápase Lokomotiv Jaroslavľ

Slovan - Lokomotiv
Zľava: Andrej Štastný zo Slovana a hráči Sergey Plotnikov, Daniil Apalkov z Lokomotiv Jaroslavľ počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v ďalšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) vo vypredanej Slovnaft aréne nad favorizovaným Lokomotivom Jaroslavľ v dramatickom zápase 3:2.

Slovan podal v nedeľu proti Jaroslavľu obetavý výkon podporený výborným brankárom Jaroslavom Janusom a odplatil súperovi prehru 0:4 z nedávneho vzájomného duelu.

Strelecky sa darilo Liborovi Hudáčkovi, ktorý dosiahol dva góly a bol vyhodnotený ako najlepší hráč domáceho tímu. Z hosťujúcej strany cenu pre najlepšieho hráča získal obranca Staffan Kronwall.

Bratislavčania si v tabuľke KHL upevnili 5. miesto v Západnej konferencii, na svojom konte majú 44 bodov.

Obrazom: Zápas HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ

Zľava: Jonathan Sigalet zo Slovana a Emil Galimov z Lokomotiv Jaroslavľ počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková

Hráč Milan Bartovič zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková
Brankár Jaroslav Janus (vpravo) zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková
Zľava: Brankár Jaroslav Janus, Martin Štajnoch a Michel Miklík zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková
Sprava: Arthur Amirov z Lokomotiv Jaroslavľ a Roman Kukumberg zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Foto: SITA/Diana Černáková

Tento zápas bol pre „belasých“ posledným z trojzápasovej série na domácom ľade, ktorú začali prehrou s Torpedom Nižnij Novgorod. V piatkom súboji však už boli úspešnejší, keď po dramatickom priebehu porazili Atlant Mytišči.

Slovan teraz čakajú štyri zápasy na súperových klziskách. Najprv sa predstaví v stredu 28. novembra v Chabarovsku, 30. novembra ho čaká Sibir Novosibirsk, v nedeľu 2. decembra hrá v Novokuznecku a tento trip zakončí 4. decembra v Moskva, kde nastúpi proti CSKA.

VÝSLEDOK

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

10:02 1:0 Hudáček (Bartovič, Bližňák)

20:38 1:1 Galimov (Anisimov, Kronwall) – presilová hra

31:04 2:1 Višňovský (Štajnoch) – presilová hra

36:31 2:2 Hagman (Kronwall)

40:34 3:2 Hudáček (Vondrka, Bližňák) – presilová hra

Vylúčenia:

02:54 Ivan Švarný (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

14:46 Mário Bližňák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

19:31 Peter Ölvecký (Slovan) -2 min. (vrazenie na mantinel)

23:22 Ivan Švarný (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

28:39 Jurij Petrov (Lokomotiv) – 2 min. (hrubosť)

29:59 Sergej Plotnikov (Lokomotiv) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

29:59 Vitalij Višnevskij (Lokomotiv) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

35:31 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

35:31 Emil Galimov (Lokomotiv) – 2 min. (hrubosť)

39:45 Arťom Anisimov (Lokomotiv) – 2 min. (krosček)

43:23 Ľubomír Višňovský (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

50:40 Milan Bartovič (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

52:10 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

54:21 Sami Lepistö (Lokomotiv) – 2 min. (hrubosť)

56:53 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (úmyselné vyhodenie puku mimo ľadovú plochu)

57:17 Alexander Guskov (Lokomotiv) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

strely na bránu: 24:39, vylúčenia: 9:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Vasiliev, Sergejev – Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček – Bartovič, Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Ölvecký, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš

Jaroslavľ: Kolesnik – Flood, S. Kronwall, Lepistö, V. Višnevskij, Guskov, Jakovlev, Amirov – Galimov, Anisimov, Plotnikov – Averin, Petrov, Černikov – A. Kaľužnyj, Apalkov, Hagman – Viktor Kozlov, Kartajev, Truňov

Od úvodného vhadzovania sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 3. min putoval na trestnú lavicu Švarný a puk počas presilovky Lokomotivu niekoľkokrát nebezpečne poskakoval pred Janusom.

Oba tímy mysleli aj na dôslednú defenzívu, útočiaci hráči nemali veľa času na streľbu. V 10. min sa Šťastný preštrikoval až pred Kolesnika, ale zakončenie už nezvládol.

O minútu neskôr Libor Hudáček otvoril skóre strelou zápästím z vrcholu ľavého kruhu pod hornú žŕdku.

V 14. min zlikvidoval Janus veľkú šancu Anisimova. Lokomotiv sa do domácich na pár minút zahryzol a vytvoril si veľký tlak.

Jaroslavľ vyrovnal v úvode druhej tretiny: pri presilovke vyrazil Janus puk pred Galimova, obrancovia Slovana už nestačili pokryť krídelníka súpera a ten nemal problém skórovať.

Hostia mali možnosť pridať druhý presný zásah pri ďalšej presilovke, obrana domácich tentoraz odolala. Hra mala tempo, oba tímy pred bránkami nebezpečne hrozili.

V presilovke Slovana dvakrát tvrdo, ale neúspešne pálil od modrej Višňovský a potom sa zblízka nepresadil Ölvecký.

Bratislavčania sa dočkali v dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, keď Višňovský z ľavého kruhu prepálil všetko vrátane brankára Kolesnika.

Slovan tlačil a Vondrka trafil ľavú žŕdku bránky Jaroslavľa. Udrelo však na opačnej strane – pri hre štyroch na štyroch zabudla v 37. min obrana domácich na Hagmana, ktorý nedal Janusovi žiadnu šancu – 2:2. O minútu neskôr si štadión spomenul skandovaním na Pavla Demitru.

Slovanu vyšiel vstup do tretej tretiny, už po 43 sekundách pri presilovke po výbornej krížnej prihrávke od Vondrku skóroval druhýkrát v tomto zápase Libor Hudáček.

Domáci potom pozorne bránili, hostia sa tlačili do zakončenia, Janus však pôsobil istým dojmom a nedovolil súperovi skórovať. Lokomotiv nevyužil ani polminútovú presilovku o dvoch hráčov.

V 56. min trafil Bartovič z dobrej pozície z bekhendovej otočky len konštrukciu bránky. V dramatickej koncovke sa Lokomotiv odhodlal k vyše minútovej hre bez brankára, domáci Vondrka ani na dvakrát netrafil prázdnu bránku. Skóre sa už nezmenilo a bratislavskí hráči opäť mohli absolvovať víťazný rituál s vypredanou Slovnaft arénou.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Bolo to veľmi dobré stretnutie, rýchle, dramatické s množstvom vylúčení, ktoré nás však v úvode i závere zápasu nezlomili. Proti silnému a kvalitnému súperovi sme predviedli kolektívny, disciplinovaný a veľmi dobrý výkon. Darila sa nám hra v oslabení, dali sme dva góly v presilovke, ktoré s kvalitne odvedenou prácou rozhodli o našom víťazstve v domácom prostredí.“

Tom Rowe (tréner Jaroslavľa): „V prvej tretine sme pri hre piatich proti piatim dominovali, domácich sme prestrieľali. Bola to naša najlepšia dvadsaťminútovka v zápase. V druhej i tretej časti hry sme urobili viacero chýb a mali sme veľa vylúčení, ktoré nám skomplikovali zápas. Sme sklamaní z výsledku, dostali sme sa do problémov, ktoré sme mali aj na začiatku sezóny. Vtedy sme sa pozviechali a verím, že rovnako to bude aj teraz.“

Viac k osobe Arťom AnisimovIvan ŠvarnýLibor HudáčekĽubomír VišňovskýMário BližňákMartin ŠtajnochMichel MiklíkMilan BartovičPeter ÖlveckýRostislav Čada