Slovan porazil Žilinu, Senica bodovala v Trenčíne

Karim guede
Zľava: Karim Guede zo Slovana a Roman Gergel zo Žiliny v zápase 14. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina. Bratislava, 29. október 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) – Výsledky sobotňajších zápasov 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012.

Výsledky:

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:1 (1:1)

MFK Košice – Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

AS Trenčín – FK Senica 0:1 (0:0)

FC Nitra – MFK Ružomberok 2:3 (1:1)

DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

I. polčas

Od úvodu boli aktívnejší domáci. V 13. min pohrozil strelou z diaľky Halenár, o minútu neskôr sa žilinskou defenzívou preštrikoval Milinkovič, no vypálil len do rúk brankára. V 16. min sa lopta dostala po osi Lačný – Bagayoko – Halenár až ku Guédému, ktorého ranu na dvakrát skrotil brankár Žiliny Krnáč.
Juraj halenar

Slovenský reprezentant s togskými koreňmi o päť minút neskôr poslal loptu do pokutového územia, Milinkovič ju prepustil až na kopačku Halenára, ktorý trochu zaskočený vystrelil len vedľa.

Gólman „šošonov“ Krnáč však už musel ratovať v 25. min pred Bagayokom, ktorý svoj únik zakončil tvrdou strelou, s ktorou si ale brankár poradil.

Znenazdajky však prišiel gól na druhej strane. V 33. min prešla lopta po rohovom kope hostí až ku Pichovi a ten zblízka rozvlnil sieť – 0:1. Neprešli ani dve minúty a Slovan vyrovnal. Lačný vysunul Žofčáka, ten našiel v pokutovom území Halenára, ktorý zblízka nemal problém – 1:1.

II. polčas

Slovanisti aj v druhom polčase pokračovali v aktívnom futbale, od 47. min navyše hrali v presile, pretože po faule musel ísť predčasne pod sprchy Tomáš Majtán. V 50. min centroval Bagayoko na Dosoudila, jeho hlavička len tesne minula žrď. O tri minúty mieril nad bránku Lačný.
Karim guede

O sedem minút neskôr sa po vylúčení Dosoudila dostal k priamemu kopu Barčík.

Jeho strela smerovala iba do stredu bránky. V 59. min to z hranice pokutového územia skúšal Milinkovič a len tesne minul pravú žrď. V 66. min Putnocký chytil strelu z podobnej vzdialenosti v podaní Gergela.

O sedem minút neskôr pálil na druhej strane do rúk Krnáča Guédé. V 80. min centroval Táborský, hlavičku Kuzmu Krnáč vyrazil, Hartigova dorážka smerovala do brvna. V 88. min sa domáci predsa len dočkali. Striedajúci Hartig priťukol Halenárovi a ten strelou k žrdi rozhodol – 2:1.

Reakcie:

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Naše víťazstvo je úplne zaslúžené. Ukázali sme vôľu po víťazstve. Na lavičke som povedal, že dáme rozhodujúci gól v poslednej minúte, nakoniec sa nám to podarilo o niečo skôr. Toto obdobie nie je jednoduché pre mňa, mužstvo, ani mojich najbližších. O to viac ma teší, že sme to zvládli.“

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): „Triumf Slovana je zaslúžený. Moji hráči boli príliš premotivovaní, veľmi chceli, ale kazili veľa prihrávok a robili chyby.“

Góly: 35. a 88. Halenár – 33. R. Pich, ŽK: 40. Kladrubský, 43. Dosoudil, 64. Guédé, 88. Halenár – 4. T. Majtán, 62. Gergel, ČK: 56. Dosoudil po druhej ŽK – 47. T. Majtán po druhej ŽK, rozhodovali: Kráľovič – Benko, Jenčura, 2670 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Táborský – Milinkovič (74. M. Kuzma), Guédé (86. Grendel), Kladrubský, I. Žofčák – Lačný (75. Hartig), Halenár

Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, M. Ondráš, Patrik Mráz – Pečovský – Barčík (71. Deza), Gergel, R. Pich (61. Angelovič) – T. Majtán, M. Ceesay (83. Stříhavka)

I. polčas

V sobotu v rámci 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 pricestovali futbalisti Banskej Bystrice do Košíc. Hostia mali vydarený vstup do stretnutia.
Kosice

Už v 5. min nechali domáci voľného Uškoviča a ten poľahky otvoril skóre – 0:1.

Od tohto momentu mali viac z hry Košičania, no dlho sa im nedarilo nájsť mušku. Strely Škutku, Čonku, Viazanka i Diabyho iba presvišťali popri bránke Belica.

V 35. min Pačindova jedovka tesne minula žrď a o minútu neskôr Djokovičov pokus narobil problémy brankárovi Dukly. V 42. min sa hostia druhýkrát dostali k bráne Tofiloského a Jakubkovej hlavičke chýbalo málo, aby doletela do bránky. V 45. min najprv Bažík vyskúšal pozornosť brankára MFK a hneď z protiútoku Belic vyrazil Pačindovu strelu iba na roh.

II. polčas

Hosťujúci hráči hrali aj po prestávke naďalej pasívne, no tentoraz ich už Košičania trestali. V 55. min po Pačindovom rohu Djokovič hlavou dorovnal skóre. Po hodine hry sa neujala strela Viazanka k žrdi, ktorú Belic kryl. V 68. min sa vo veľkej šanci objavil Jakubko, no zblízka nenamieril presne.

V 70. min zahrávali Košičania priamy kop, Čonkovu tvrdú strelu Belic iba vyrazil pred Pačindu, a ten poľahky zakončil – 2:1. Domáci naďalej hrozili, no Pačinda trafil len Belica a Škutka obrancu Dukly, keď mal pred sebou prázdnu bránku. V 84. min premenil Pačinda jedenástku a spečatil zaslúžené víťazstvo Košíc na 3:1.

Reakcie:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Pre nás to bol nesmierne ťažký zápas. Nevyvíjal sa pre nás priaznivo, inkasovali sme rýchly gól. S buldočou vôľou sme ho nakoniec otočili a strelili po prvý raz viac ako jeden gól v zápase.“

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme minimálne bodovať. Súper hral dôrazne a agresívne, góly strelil po štandardkách, preto odchádzame sklamaní.“

Góly: 70. a 84. Pačinda (druhý z 11 m), 55. Djokovič – 5. Uškovič, ŽK: 51. Karaš, 70. Pačinda – 47. Savič, 69. Poljovka, rozhodovali: Matúš – T. Somoláni, Brendza, 620 divákov

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Djokovič (67. Jurčo), Kavka, Čonka – Šinglár – Pačinda, Diaby, Karaš (85. Hovančík), Viazanko – Škutka (68. Isola)

Banská Bystrica: Belic – B. Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Savič – Považanec (61. T. Hučko), Prekop (61. M. Pančík), M. Bažík, Rejdovian – Jakubko, Uškovič (75. Johancsik)

I. polčas

Filip hlohovsky

Počas úvodných dvoch minút zápasu obe mužstvá nebezpečne ohrozili bránku súpera.

Domáci Hlohovský strelou zdiaľky a hosťujúci Piroska neusmernil loptu do odkrytej bránky.

Potom hra upadla do podpriemeru a hráči nenadviazali na sľubný začiatok.

Zápas bez vzruchu, nasadenia i šancí znervóznel až pred polčasovou prestávkou, keď hlavný rozhodca rozohral neprehľadnú kartovú partiu, na ktorú doplatili vylúčeniami Jaroslav Diviš, resp. Báez.

II. polčas

Po zmene strán sa hostia stiahli do defenzívy a iniciatívu prevzali domáci, ktorí sa dostali do viacerých výborných príležitostí. Najskôr neuspeli Depetris a zdiaľky Hlohovský, v 66. min Depetrisova pätička tesne minula žrď a vzápätí sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš.

Z protiútoku Seničania vyšachovali súperovu obranu a Kalabiška zakončil do prázdnej bránky. Potom videl červenú kartu aj hosťujúci Pedro Leal. Ďalším strelám Hlohovského i Mazana chýbal k presnosti len kúsok. Trenčianska prevaha bola až do záverečného hvizdu neplodná, a preto si plný bodový zisk odviezla Senica.

Reakcie:

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „V prvej časti zápasu sme sa akosi nedokázali dostať do tempa. Až pri hre v desiatich sme boli pohyblivejší a technickejší. Vypracovali sme si aj veľa dobrých príležitostí, ktoré sme však nepremieňali. Potom súper nečakane udrel a záver zápasu sme akosi prekoučovali, takže sme nedokázali streliť ani len remízový gól. Je to škoda, pretože sme chceli zdolať tohto súpera, mali sme na to aj dostatok možností, ale nevyšlo nám to.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „V prvej tridsaťminútovke sme určite boli lepším mužstvom a mali sme aj dobré šance. Záver prvého polčasu však bol veľmi hektický a sprevádzaný vylúčeniami, takže cez polčasovú prestávku sme sa snažili mužstvo upokojiť. V druhom polčase sme strácali príliš veľa lôpt a lepším mužstvom boli domáci. Podarilo sa nám však skórovať po brejku a záver stretnutia proti trenčianskemu tlaku sme už dokázali aj so šťastím ubrániť. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné, pretože v Trenčíne sa vyhráva veľmi ťažko.“

Gól: 66. Kalabiška, ŽK: 38. Godál, 38. S. Štefánik – 57. M. Ďurica, 64. Pedro Leal, ČK: 39. Báez za hodenie lopty do protihráča – 35. Jaroslav Diviš za kopnutie protihráča, 71. Pedro Leal po druhej ŽK, rozhodovali: Eperješi – Mókoš, Poláček, 2089 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley (74. Malec), Godál, Kleščík, Holúbek – Báez – Mazan (75. V. Horváth), Salinas (89. Mondek), S. Štefánik, Hlohovský – Depetris

Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, P. Pavlík, Pedro Leal – Strnad (46. Wijlaars) – Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (76. Šíma) – Kalabiška (87. J. Valenta)

I. polčas

O prvú strelu na bránku sa postaral v 9. min Mikuš po prihrávke Hodúra, no Hrdlička loptu vyrazil na rohový kop. V 12. min kapitán hostí Kostelný fauloval Mikuša, Hodúr okamžite rozohral na Ráka a po jeho prihrávke z pravej strany zblízka prestrelil brankára hostí Šimončič – 1:0. Bol to jeho druhý gól v sezóne. V 16. min zahodil Harbuľák čistú šancu, keď po prihrávke Mikuša prestrelil prázdnu bránku Ružomberka.
Jaroslav kostelny

O dve minúty dostal červenú kartu Kostelný, keď stiahol rukou Romana Slobodu, no nasledujúci trestný kop Rák nevyužil.

V 22. min bolo vyrovnané, keď Skalákova tečovaná strela z rohu pokutového územia skončila za chrbtom prekvapeného brankára Nitry Chudého.

V 40. min Kolmokov našiel v šestnástke hostí Ráka, no lopta po jeho prudkej strele skončila iba v rukách Hrdličku. V samom závere pohrozili hostia, no ich nebezpečný útok skončil strelou Ďubeka ponad bránku Nitry.

II. polčas

V úvode druhého dejstva Ďubekova strela z 20 metrov skončila v rukách Chudého a krátko na to domáci Rák z brejku skóroval, no hlavný rozhodca Pavlík po porade s asistentom gól pre ofsajd neuznal. V 51. min napriahol Hodúr z hranice pokutového územia a lopta tečovaná Antonom Slobodom skončila v ružomberskej sieti – 2:1.
Martin jurkemík

V 56. min skúšal domáci Gajdoš z 25 metrov, no loptu poslal vedľa bránky a v 63. min prudkú strelu striedajúceho Ružomberčana Pekára zrazila obrana Nitry mimo priestoru domácej svätyne.

Krátko na to skončila Skalákova strela v rukách nitrianskeho gólmana.

V 71. min zaúradovali krajní obrancovia hostí, keď Jurkemik našiel voľného Masla pred domácou bránkou a ten strelou od žrde vyrovnal na 2:2.

V 80. min mal dobrú šancu najlepší hráč domácich Hodúr, keď sa dostal do pokutového územia hostí, no bránku netrafil. O tri minúty ten istý hráč pripravil gólovú pozíciu Gajdošovi, avšak zblízka trafil len Hrdličku. V závere zápasu najlepší hráč hostí Skalák dostal loptu do brejku a svoju šancu využil – 2:3. Nitrania už osem zápasov nepoznajú chuť víťazstva, naopak Ružomberok je päť zápasov bez prehry.

Reakcie:

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vstúpili sme aktívne, dali sme gól, súper mal vylúčeného hráča, ale po našich chybách sme napokon prehrali. V druhom polčase sme strácali lopty, nedali sme si pozor na súperove brejky a to sa nám vypomstilo.“

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Stretnutie bolo bláznivé, vstúpili sme do neho pasívne, za čo sme boli potrestaní. Po vylúčení sme však paradoxne ožili, v druhom polčase sme bojovali a za to sme boli odmenení. Nehovorím, že to bolo zaslúžené víťazstvo, ale vôľa bola na našej strane a to rozhodlo.“

Góly: 12. Šimončič, 51. I. Hodúr – 22. a 86. Skalák, 72. P. Maslo, ŽK: 23. Ďubek, 79. A. Sloboda, ČK: 18. Kostelný (všetci Ružomberok), rozhodovali: Pavlík – Kubačka, Petríček, 620 divákov

Nitra: M. Chudý – Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Harbuľák (83. Boszorád) – Šimončič – Matúš Mikuš (60. Ľ. Kolár), I. Hodúr, R. Sloboda (75. Šimonek), V. Gajdoš – Rák

Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, Kostelný, M. Jurkemik – Greššák, J. Vavrík (56. Š. Pekár) – Ďubek (80. Krbeček), Hoferica (71. Serečin), A. Sloboda – Skalák

I. polčas

Na Žitnom ostrove sa stretli mužstvá, ktoré chceli hrať futbal, a preto sa diváci v prvom polčase mali na čo dívať. Už v 4. min sa Kuračka dostával do šance, ale Struhár obetavo zasiahol. Z protiútoku sa dostal Tomčák do úniku, no Delarge vo vyloženej šanci ťažkú prihrávku zle spracoval. V 16. min prebral fanúšikov Čorič, ktorý ukázal kus futbalového umenia a pekne vysunul Kabeleho, ale Delarge po jeho centri nenamieril presne.

Keď Obert z krídla poslal loptu do šestnástky, Delarge z otočky natiahol Kuciaka. O minútu platilo nedáš-dostaneš: Orávik krásnou načasovanou uličkou vysunul Hrušku, ktorý samostatný únik na Kováča rutinérsky zakončil gólom – 0:1. O tri minúty mohol vyrovnať aktívny Delarge, ale Tomčákovu prihrávku poslal strelou z prvej nad bránku ViOnu.
Lopta

V 26. min Hruška hľadal pred bránkou nabiehajúceho Babica, ktorému Kováč v poslednej chvíli zobral loptu spod nôh.

U hostí skúšal ešte štastie Kuračka, ktorý po peknom úniku strieľal spoza šestnástky tesne nad. Záver polčasu patril domácim, po Čoričovom treťom rohu mal gól na hlave Struhár, ale loptu len pohladil.

Minútu pred odchodom do šatní Čorič vysunul Kabeleho. V pozícii zoči-voči Kuciakovi sa pokúsil o lob, ktorý však hosťujúci gólman vystihol.

II. polčas

Zaujímavý futbal pokračoval aj po obrátke. Hneď v úvode druhého polčasu sa v priebehu dvoch minút vyskytli tri vyložené šance. Brčák sa uvoľnil cez Marcina, našiel nabiehajúceho Paura a ten namieril nad prázdnu bránku. Po Struhárovej hrubke Hruška nabil Babicovi, a ten napodobnil Paura.

Na druhej strane Némethov priamy kop prešiel až na päťku, kde nikým nekrytý Marcin netrafil loptu. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale s Kabeleho strelou si Kuciak poradil a do Delargovej gólovej strely sa v poslednej chvíli vrhol Candrák. Hostia ukázali maximálnu efektivitu po hodine hry, keď z druhej strely na bránku vyťažili druhý gól.

Dlhé vhadzovanie Paura prešlo domácou obranou až pred Hrušku, ktorý s nečakaným darčekom naložil najlepšie, ako vedel, a z prvej prestrelil Kováča – 0:2. Čoričov priamy kop z ideálnej parkety mieril nad a z identickej situácie na opačnej strane chýbali Hruškovej strele centimetre. V 75. min si hlavný rozhodca nevšimol ruku Brčáka, ten našiel Paura, ktorý prekonal Kováča, ale Struhár na bránkovej čiare zachránil. O štyri minúty Delarge vysunul Németha, ktorý z čistej šance nechal vyniknúť Kuciaka. V závere už DAC nedokázal urobiť s výsledkom nič, a tak po prehre klesol na posledné miesto tabuľky.

Reakcie:

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Vedeli sme, že nás čaká silný a konsolidovaný súper, ale aj tak sme chceli vyhrať. Vypracovali sme si na to aj dosť šancí, nevedeli sme však skórovať ani z metra. Naopak súperovi sme ponúkli šance, pri oboch góloch naša obrana len asistovala. Bol to otvorený futbal, bolo sa na čo pozerať, ale naši diváci určite nie sú spokojní, ako ani ja nie som.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Kto neprišiel, môže banovať. Bol to veľmi dobrý futbal, s množstvom šancí, hralo sa hore-dolu. Nám sa podarilo dve z množstva šancí využiť, vedeli sme, že domáci sa budú snažiť dostať do tlaku, pripravili sme sa na to a vychádzali nám brejky. Mali sme ešte dve-tri ďalšie vyložené šance, takže naše víťazstvo je zaslúžené.“

Góly: 20. a 60. M. Hruška, ŽK: 42. Hílek, 52. Konečný, 71. Marcin – 63. Babic, 89. Pavelka, rozhodovali: Horváth – R. Sluk, Lieskovský, 1965 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert (65. Helísek), Struhár, Marcin, Konečný – Hílek – Kabele, Čorič, Zs. Németh – Delarge, Tomčák (65. Z. Harsányi)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik (88. Pavelka), Kuračka (46. Paur), M. Babic, M. Hruška – Brčák (78. Hodek)