Slovan prehral v Trenčíne, belasých zostrelil hetrikom Malec

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 4:2
Zľava: Karol Mondek z AS Trenčín a Kristián Kolčák z ŠK Slovan Bratislava počas 3. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 28. júl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

ŽILINA 28. júla (WEBNOVINY) – Po troch sobotňajších zápasoch 3. kola Corgoň ligy, v ktorých padlo až 17 gólov a z víťazstva sa tešili Košice, Ružomberok i Myjava, pokračovala v nedeľu slovenská najvyššia futbalová súťaž ďalšími stretnutiami.

Obhajca titulu – bratislavský Slovan po zahanbujúcom vypadnutí v Lige majstrov, prehral aj v Trenčíne a to aj napriek tomu, že „belasí“ dvakrát vyhrávali (1:0, 2:1). Bratislavčania napokon prehrali 2:4, keď ich hetrikom zostrelil Malec.

Vedenie Slovana po tejto prehre vyhodilo trénera Samuela Slováka.

V ďalšom nedeľňajšom zápase sa tiež tešil z víťazstva domáci tím. „Šošoni“, ktorí vo štvrtok postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA, zvíťazili nad Zlatými Moravcami 3:1.

V poslednom nedeľňajšom zápase si Seničania hladko poradili s nováčikom z Dunajskej Stredy – zvíťazili 4:0.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 3. kolo – nedeľa:

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 4:2 (0:0)

Góly: 76., 86. a 89. Malec, 62. Mondek – 49. Halenár, 64. K. Mészáros, ŽK: 48. Baéz, 90.+ Štefánik – 90.+ Kladrubský, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Poláček, 4270 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík (57. Rundič), R. Mazáň – Baéz (69. Bariš) – Mondek, Holúbek, Štefánik, Frimmel (56. Malec) – William

Slovan: Putnocký – E. Čikoš (77. B. Niňaj), Gorosito, Kolčák, Josimov – Grendel, Kladrubský – I. Žofčák, Soumah (62. K. Mészáros), Hlohovský – Halenár (78. Peltier)

Ľuboš Nosický (tréner Trenčína): „Diváci videli zaujímavý a dramatický zápas, v ktorom im dve vyspelé mužstvá predviedli kvalitnú hru a potešili ich šiestimi gólmi i množstvom ďalších príležitostí. Za nepriaznivého stavu 1:2 sme sa nevzdávali a bojovným srdcom a nasadením snažili výsledok zvrátiť. Celé mužstvo išlo dôrazne za úspechom a podarilo sa nám dosiahnuť veľmi cenné víťazstvo nad ťažkým súperom. Hráči opäť ukázali, že hrajú tímovo a dávajú futbalu veľa, takže takéto víťazstvá sú pre nich odmenou.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Bol to zápas vrcholnej úrovne so všetkým čo, k dobrému duelu patrí. Hralo sa síce vo veľkom teple, ale takisto aj s vysokým nasadením a padlo aj veľa gólov. Dvakrát sme viedli, ale potom sme dostali lacné góly a napokon sme náš cieľ nesplnili, pretože sme chceli bodovať. Náš výkon síce nebol zlý a hráči dobre bojovali, ale futbal je o chybách.“

Obrazom: Futbalisti Slovana prehrali v Trenčíne

Zľava: William de Alves Oliveira z AS Trenčín a Nicolas Gorosito z ŠK Slovan Bratislava počas 3. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 28. júl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

Zľava: William de Alves Oliveira z AS Trenčín, Igor Žofčák a Nicolas Gorosito z ŠK Slovan Bratislava počas 3. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 28. júl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Krátka prestávka na občerstvenie v horúčave počas 3. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 28. júl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: William de Alves Oliveira z AS Trenčín a Nicolas Gorosito z ŠK Slovan Bratislava počas 3. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 28. júl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

I. polčas

Vyspelí súperi sa zamerali na pozorné bránenie, ale nezabúdali ani na ofenzívne hrozby.

Domácich v prvom polčase pri koncovke ich typicky kombinačných akcií zastavovali postavenia mimo hry či nepresné finálne nahrávky, hostia sa cez súperovu obrannú „pavučinu“ tiež nedostávali k šanciam.

V 12. min hosťujúci Josimov z priameho kopu vystrašil brankára Volešáka. V 32. min Soumah zakončil svoj efektný slalom strelou tesne vedľa cieľa.

Trenčín mal najväčšie príležitosti prvej polovice zápasu až krátko pred prestávkou – v 44. min rýchly útok zakončil William strelou z otočky iba kúsok vedľa žrde a onedlho atak Štefánika s Williamom poza súperovu obranu trenčianske duo nezakončilo vo vynikajúcej pozícií do poodkrytej bratislavskej bránky.

II. polčas

Do druhého polčasu lepšie vstúpili Bratislavčania, keď v 49. min Žofčákov priamy kop hlavičkoval do siete Halenár – 0:1.

Bojovným domácim hráčom sa podarilo vyrovnať v 62. min, odrazenú loptu po rohovom kope napálil z 20 m Mondek a tečovaná strela zapadla do rohu bránky hostí – 1:1.

Reakcia Slovana však bola blesková, už o dve minúty neskôr Mézsáros zakončil svoje sólo obstrelením Volešáka a hostia opäť viedli – 1:2.

Veľké teplo neprospievalo tempu zápasu ani presnosti hry, napriek tomu bol súboj dramatický až do konca. V 76. min Mondekovu strelu brankár Putnocký vyrazil len ku Malecovi, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal a vyrovnal – 2:2.

V nasledujúcej akcií domáci vyšachovali obranu hostí, Holúbek však tvrdo napálil iba do brankára.

Záver stretnutia už bol najmä o vytrvalosti a bojovnosti. V 83. min Volešák vychytal Peltierove sólo, zakrátko na opačnej strane Mondekovu akciu zakončil Štefánik strelou do žrde. V 86. min Malec potrestal chybu Putnockého pri rozohrávke a dosiahol vedúci gól Trenčína – 3:2.

Ten istý hráč v 89. min vypichol loptu v strede ihriska a obišiel s ňou všetkých až do bránky – 4:2.

Hektický záver duelu hostia nezvládli a žiaľ ani jeden z divákov, ktorý na tribúne skolaboval a nemohol si tak vychutnať trenčiansky obrat a zaslúžený triumf.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 (0:0)

Góly: 47. Pich (z pok. kopu), 63. T. Hučko, 78. Jelič – 84. P. Sabo, ŽK: 90.+ Zuziak – 10. Bolinha, 28. Orávik, 34. Nurkovič, 46. Pavlenda, 69. Obročník, rozhodovali: Kružliak – E. Weiss, Tomčík, 2 129 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Vavro, T. Hučko – Pečovský – Guba (46. Ricardo Nunes), Bello (70. J. Mihalík), Škvarka, Pich (80. Zuziak) – Jelič

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, A. Candrák – Obročník – Pribula (78. L. Mihálik) , Babic, Bolinha (70. P. Sabo), Orávik – Nurkovič (63. Vaniš)

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Mali sme menej energický vstup do zápasu, čo spôsobil štvrtkový zápas aj počasie. V druhom polčase sme potrebovali zrýchliť, čo sa nám aj podarilo. Po striedaní Nunesa sme hneď šli do vedenia, potom sme pridali druhý gól. Víťazstvo pred domácimi fanúšikmi si vážime. Mali sme aj úseky hry, ktoré by sme mali posunúť ďalej.“

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): „Kvalita bola na strane domácich. V prvom polčase sme veľa behali bez lopty, keď sme ju získali, hneď sme ju strácali. Mali sme aj šancu, ale sme ju nevyužili. Vyšli sme do druhého polčasu a hneď penalta, potom sme dostali ďalší gól po štandardnej situácii a boli sme v neľahkej situácii. Opäť musím povedať, že sme hrali proti kvalitnému súperovi a ostáva nám pracovať ďalej.“

I. polčas

Hostia mali šancu už v 6. min, k odrazenej lopte sa dostal Orávik a asi z 12 metrov pálil tesne vedľa pravej žrde Dúbravkovej brány.

Žilinčania odpovedali z následného protiútoku, no Guba sa nepresadil proti Martinovi Kuciakovi. Domáci mali niekoľko štandardných situácií, ale nepodarilo sa im z nich ohroziť bránu Zlatých Moraviec.

Veľkú šancu mal v 29. min Piaček, ktorý strieľal z voleja zblízka, ale Kuciak zakročil opäť úspešne.

V 36. min sa mohol zapísať do listiny strelcov nový hráč v drese MŠK Žilina Matej Jelič, ale po Škvarkovom centri sprava trafil v čistej šanci brankára hostí.

Po tejto akcii Žilinčania zvýšili útočnú aktivitu, začali viac strieľať, no chýbala im presnosť.

II. polčas

Hneď po prestávke Pavlenda fauloval v pokutovom území prenikajúceho Nunesa, nariadenú jedenástku premenil Pich strelou k ľavej žrdi – 1:0.

O minútu neskôr mala Žilina ďalšiu obrovskú šancu, Jelič sprava prihral nabiehajúcemu Škvarkovi, ale ten trafil len obrancu hostí. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 56. min, Pečovský mu v šestnástke posunul loptu a Škvarka vystrelil oblúčikom tesne nad.

Jeličovi sa nepodarilo skórovať ani v 60. min, keď hlavičkoval po Nunesovom centri. O tri minúty neskôr kopali „žlto-zelení“ rohový kop, v neprehľadnej situácii brankár Kuciak podbehol loptu a Hučkovi zvýšil ma 2:0.

V 78. min predviedli Žilinčania parádnu futbalovú akciu. Nunes poslal „uličkou“ dopredu Hučka, ten prihral zľava pred bránku a nabiehajúci Jelič z voleja zvýšil na 3:0.

Šesť minút pred koncom sa hosťom podarilo znížiť po ojedinelej útočnej akcii, k pravej žrdi trafil presne Babic – 3:1.

FK Senica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (0:0)

Góly: 51. Piroska (z pok. kopu), 52. Hiago, 76. Jirásek, 86. Jakubov, ŽK: 53. Križko, 69. Jaroslav Diviš – 5. Božoň, 48. Fodrek, 49. Beňo, 83. Obžera, rozhodovali: Smolák – Chládek, D. Hrčka, 1911 divákov

Senica: Šulla – Šenk (77. Jakubov), Križko, Brabec, Čermák – T. Kóňa, Piroska, L. Opiela (68. Jirásek) – Hiago (64. Jaroslav Diviš), Kalabiška, Martin Zeman

Dunajská Streda: Fišan – Boya, Božoň, Peter Majerník, Beňo – Velický, Huber (58. Obžera) – E. Ujlaky (71. M. Sedlák), Hodúr, Antunovič – Fodrek (84. M. Dian)

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Po štvrtkovom neúspechu sme potrebovali bodovať naplno. Som rád, že to dnes chalani zvládli, v hlavách aj fyzicky. Myslím si, že hráči siahli na dno síl. Musím byť spokojný aj s prvým polčasom, v ktorom sme si vypracovali dostatok príležitostí. Po druhom góle sme ovládli hru. Teší ma, že sme dali štyri góly, aj keď šancí sme mali oveľa viac. Konečne sme uhrali zápas na nulu, čo je pre nás dôležité. Chlapcom musím poďakovať.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Dnes sme sa vôbec nedostávali do hry. Niektorí hráči ako keby ani neboli ani na ihrisku. Napriek tomu sme uhrali polčas na 0:0. Domácich nakopla po zmene strán jedenástka. Potom sme inkasovali po štandardke, hoci sme sa na ne pripravovali. Od tej chvíle som si pripadal, ako keby som viedol žiacke družstvo. Prehrávali sme 0:2 a niektorí hráči si na ihrisku robili, čo chceli.“

I. polčas

V bránke oboch tímov sa predstavili senickí odchovanci – v domácej Michal Šulla v hosťujúcej Andrej Fišan. Prvý polčas sa niesol v územnej prevahe Záhorákov, hralo sa prakticky na jednu bránku, ale prevaha Senice bola neplodná. Prvá akcia domácim vyšla v 17. min, po prihrávke Čermáka pred Hiagom v poslednej chvíli zachránil obranca Beňo.

Seničania mali viacero rohových kopov, po jednom z nich Križko hlavičkoval v dobrej príležitosti vysoko nad. Hostia do priestoru bránky poslali loptu iba raz – v 22. min Šulla zneškodnil Fodrekovu tvrdú strelu. V poslednej päťminútovke hlavičkoval Kalabiška po priamom kope Zemana tesne nad a po Piroskovom vysunutí Hiagovu strelu Fišan vyrazil na roh.

II. polčas

V druhom polčase Záhoráci zužitkovali prevahu štyrmi gólmi. V 49. min Beňo stiahol Pirosku v pokutovom území a sám faulovaný s prehľadom otvoril skóre – 1:0.

O dve minúty neskôr bol rozdiel už dvojgólový, po Zemanovom rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal na hranici pokutového územia Hiago a tvrdou strelou pod brvno si otvoril strelecký účet v drese Senice – 2:0.

Hostia mohli skorigovať v 60. min, ale lopta sa po priamom kope Fodreka z dvadsiatich metrov obtrela o brvno Šullovej bránky. Na druhej strane zazvonila pravá žrď po rýchlej akcií Záhorákov a zakončení Hiaga.

Druhýkrát sa konštrukcia Fišanovej bránky triasla v 69. min po Jiráskovej strele. Posledné dva góly Seničanov strelili striedajúci hráč – v 76. min presne a tvrdo vystrelil z 25 m Jirásek a lopta skončila pri ľavej žrdi hosťujúceho gólmana – 3:0.

Striedajúci Jakubov premenil až svoju tretiu šancu a v 86. min po centri Pirosku z voleja prekonal Fišana – 4:0. Záverečný strelecký pokus mali hostia v 90. min – Šulla mal problémy s Dianovou strelou, ale udržal si čisté konto.