Slovan pripravil Jyväskylä prvú prehru v European Trophy

HC Slovan - Spartak
Zľava: Hráči Slovana Michal Sersen a Mário Bližňák počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

JYVÄSKYLÄ 23. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Europen Trophy na ľade fínskeho JYP Jyväskylä 4:3.

V zostave „belasých“ sa predstavil už aj uzdravený útočník Juraj Mikúš, ktorý doteraz pauzoval pre rehabilitáciu po zranení ľavého kolena.

Bratislavčania majú v European Trophy bilanciu 3 víťazstvá, 1 prehra po samostatných nájazdoch a jedna po 60 minútach. Slovan nastúpi na ďalší duel European Trophy už v sobotu 24. augusta o 16.00 h SELČ na ľade ďalšieho fínskeho mužstva KalPa Kuopio.

Výsledok – European Trophy – piatok:

JYP Jyväskylä (Fín.) – Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Góly: 6. Hubáček (Poukkula, Kalteva), 43. Lahti (Wärn, Louhivaara), 59. Perrin (Tuppurainen, Abid) – 7. Bartovič (Škoula), 41. J. Mikúš (Škoula, Bartovič), 54. Bartovič, 55. Bližňák (Netík, Štajnoch)

Domáci sa ujali vedenia v 6. min gólom Hubáčka, Slovan však vzápätí vyrovnal zásluhou Bartoviča. Uzdravený Juraj Mikúš poslal Slovan do vedenia na začiatku tretej tretiny, no v 43. min bolo opäť vyrovnané, presadil sa Miika Lahti. Posledná desaťminútovka zápasu vyšla lepšie „belasým“.

V 54. min sa vďaka Bartovičovmu úniku v oslabení dostali na koňa. Gól, ktorý sa neskôr ukázal byť víťazným, strelil v 55. min Mário Bližňák. Fíni upravili na konečných 3:4 v 59. min zásluhou Erica Perrina.